Loading...
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 7109
  • بازدید دیروز: 15642
  • بازدید کل: 17733874

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 752 نفر
خواندنی

مقایسه گوشت هامقایسه گوشت ها

مقایسه ارزش غذایی گوشت مرغ، گوشت بلدرچین، گوشت کبک، گوشت شترمرغ، گوشت بوقلمون و گوشت شترادامه »


پرورش ماهی سردآبی، آزمایشگاه تشخیص دامپزشکی، آزمایشگاه دامپزشکی، اتوماسیون مرغداری، استخر پرورش ماهی اوزون برون، استخر پرورش ماهی تیلاپیا، استخر پرورش ماهی خاویاری، استخر پرورش ماهی قزل آلا، استخر پرورش ماهی کپور، بسته بندی گوشت مرغ، بسته بندی مرغ، بسته بندی مواد پروتئینی، بلدرچین، بوقلمون، پرورش آبزیان، پرورش بلدرچین، پرورش بوقلمون، پرورش شترمرغ، پرورش طیور، پرورش کبک، پرورش گاو شیری، پرورش گوساله نر، پرورش ماهی، پرورش ماهی در قفس، پرورش مرغ تخمگذار، پرورش مرغ مادر گوشتی، تامین داروی دامپزشکی، تامین نهاده های دامی، تامین نهاده های طیور، تجهیز سالن های مرغداری، تجهیزات مرغداری، تجهیزات و ادوات مرغداری، تکثیر و پرورش ماهی، تکثير و پرورش ماهی سردآبی، توزیع داروی دامپزشکی، تولید تجهیزات مرغداری، تولید تخم شترمرغ، تولید تخم مرغ، تولید جوجه یک روزه، تولید جوجه یک روزه گوشتی، تولید جوجه یکروزه، تولید داروی دامپزشکی ، تولید لوازم مرغداری، تولید ماشین آلات مرغداری، تولید محصولات پاستوریزه، تولید محصولات لبنی، تولید مرغ گوشتی، تولید مرغ مادر گوشتی، جوجه کشی، جوجه یک روزه تخم گذار،


مشاهده همه برچسب ها

مقالات دام

برنامه به نژادی گوسفند

نکات زیر برای طراحی یک برنامه به نژادی گوسفند پیشنهاد شده است:

برنامه به نژادی گوسفند

کنسانتره گوسفند پرواری

برای مشاهده روش مصرف کنسانتره کلیک کنید

برای مشاهده قیمت کنسانتره کلیک کنید

تماس با کارخانه: روزهای اداری، 37266610 - 031

1- تمام افراد گله را به وسیله روش های خالکوبی، شماره گوش یا دیگر روشها شناسایی کنید.

2- رکوردهای لازم را برای تمام افراد گله یادداشت نمایید.

3- در جایی که ضروری باشد، وزن شیر گیری هر یک از نتاج را برای سن، جنس، دو قلو بودن و سن مادر تصحیح کرده و این اعمال را ثبت کنید.

4- مادرهایی را که رکورد باروری ضعیف، نقایص آشکار و نتاج سبک وزن در زمان شیرگیری داشته، یا تولید سفره پشم یا کرک سبک در زمان پشم چینی دارند، حذف کنید. اگر مطلوب باشد می توان یک شاخص توان تولیدی را برای مادرها در گله، برای وزن شیرگیری نتاج و تولید پشم یا کرک محاسبه کرد و سپس مادرها را بر این اساس حذف نمود. مادرها را با نتاجی که بالاترین رده را بر پایه یکی از شاخص های فوق دارند جایگزین کنید، یا آنهایی را که در وزن بدن، کیفیت گوشت و الیاف برتر هستند، انتخاب نمایید.

5- در جایی که بیش از یک نر در گله استفاده می شود، رکورد نتاج آنها را مقایسه کرده و نرهایی را که نتاج آنها زیر میانگین صفات مورد نظر می باشند حذف نمایید. آنها را با نتاج نری که پدر و مادر آنها رکوردهای سنگین دارند، جایگزین کنید. نتاج نر باید بر اساس وزن شیر گیری، کیفیت و کمیت الیاف و نوع گوشت نیز انتخاب شوند. می توان آنها را بر اساس یک شاخص، همان طوری که برای نتاج ماده ابراز شد، برگزید.

6- در تولید تجاری بزغاله و بره، استفاده از تلاقی گری می تواند مفید باشد. بهتر است نژادهایی را تلاقی دهید که برتری آنها در باروری، توان تولیدی، نوع گوشت، کمیت و کیفیت بالای کرک یا پشم شناخته شده باشد.


  • منبع: نشریه اتحادیه شرکتهای تعاونی کشاورزی صنعت دامپروری استان اصفهان
  • تاریخ: یکشنبه 19 مرداد 1393 - 03:59
  • نویسنده: مدیر
  • بخش: مقالات دام
  • برچسب ها: به نژادی گوسفند
  • بازدید: 2433


ارسال نظر

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)