Loading...
زر فروکتوز
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 12759
  • بازدید دیروز: 19911
  • بازدید کل: 31437652

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 802 نفر
خواندنی

احتمال ابتلاء به سرطان ریه در پرورش دهندگان گاو شیری 5 بار کمتر استاحتمال ابتلاء به سرطان ریه در پرورش دهندگان گاو شیری 5 بار کمتر است

کود و مهم تر از آن باکتری های موجود در آن از سرطان ریه در پرورش دهندگان گاو شیری جلوگیری می کند. بر اساس گزارش یک مجله محیط زیستی، این باکتری ها آنقدر موثرند که موجب شد 1561 گاودار ایتالیایی 5 بار کمتر از همتاهای محلی شان به سرطان ریه مبتلا شوند.ادامه »


مقالات دام

نخود می تواند جایگزین بخشی از کنجاله سویا و ذرت در جیره ها شود

نخود می تواند جایگزین بخشی از کنجاله سویا و ذرت در جیره ها شود

در برخی مناطق کشور، نخود زمینی یک جایگزین ارزان و قابل دسترس برای کنجاله سویا و ذرت است. پروتئین خام نخود، نسبتا بالاست و انرژی نسبتا زیاد آن عمدتا به صورن ذخایر نشاسته­ ای می­باشد. محققان اخیرا استفاده از نخود را در جیره 24 راس گاو هلشتاین به مدت 70 روز مطالعه کرده­ اند. نتایج در مجله دیری­ ساینس فوریه 2008 منتشر­شده است.

حدود 45 درصد از ذرت و 78 درصد از کنجاله سویا در جیره گروه شاهد با نخود جایگزین شد. مقدار نخود استفاده شده 15 درصد ماده خشک جیره و حاوی 25 درصد پروتئین خام و 1/98 مگاکالری انرژی خالص شیردهی در هر کیلوگرم بود. سایر اقلام جیره یکسان بود.

مصرف ماده خشک و تولید شیر در هر دو گروه یکسان بود. علاوه بر این تغییر معنی­ داری در درصد ترکیبات شیر، بازده نیتروژن شیر یا نیتروژن اوره­ ای شیر (MUN) وجود نداشت. انجام آزمون چشایی نیز تفاوت قابل توجهی در طعم شیر نشان نداد. محققان معتقدند که نخود می­تواند تا سطح 15 درصد ماده خشک جیره، جایگزین کنجاله سویا و ذرت در جیره گاوهای پرتولید شود.
ارسال نظر

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)