Loading...
زر فروکتوز
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 12090
  • بازدید دیروز: 20583
  • بازدید کل: 28436934

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 789 نفر
خواندنی

اسبچه خزر، اسب کوچک کرانه دریای خزر با پیشینه‌ای در حدود سه هزار سال پیش از میلاد مسیحاسبچه خزر، اسب کوچک کرانه دریای خزر با پیشینه‌ای در حدود سه هزار سال پیش از میلاد مسیح

اسبچه خزری، نیای بسیاری از اسبان جهان که به عنوان تنها میراث طبیعی شمال ایران مورد تأیید کارشناسان محیط زیست قرار دارد تنها نزدیک به چهار دهه است که مورد شناسایی قرار گرفته است.ادامه »


مقالات دام

اسپرم تعیین جنسیت شده بهترین کارایی را در بهترین تلیسه ها دارد

یک استاد دانشگاه مینه سوتا می گوید، اسپرم تعیین جنسیت شده، فن آوری است که فواید زیادی برای دامداران دارد.

اسپرم تعیین جنسیت شده بهترین کارایی را در بهترین تلیسه ها دارد

به گفته این استاد دانشگاه، این اسپرم ­ها باید برای آمیزش­ های مناسب به­ کار رود. وی استفاده از این اسپرم­ ها را روی تنها 10 تا 20 درصد از بهترین تلیسه­ های گله توصیه می­ کند.

وی گفت که نخستین گام در استفاده موفقیت­ آمیز از اسپرم تعیین جنسیت­ شده، آگاهی از شایستگی ژنتیکی گله است.

این دامپزشک می­گوید: شما باید بدانید که کدام گاوها از نظر ژنتیکی برترند. ارزش واقعی اسپرم تعیین جنسیت­ شده در بهبود گله و با بدست­ آوردن جایگزین­ هایی از بهترین گاوها است. وی هشدار می­دهد که این امر نیازمند تجزیه و تحلیل ژنتیکی تلیسه بوده و برابر با انتخاب پرتولیدترین گاوها نیست.

وقتی که 10 تا 20 درصد بهترین گاوهای گله مشخص شدند، استفاده از اسپرم تعیین جنسیت­ شده برای دو تلقیح نخست دختران این گاوها توصیه می­شود که از حدود 13 تا 14 ماهگی آغاز می­ گردد. وی استفاده از این اسپرم­ها در گاوها را توصیه نمی­ کند مگر اینکه از نظر ژنتیکی تا حد انتخاب برای انتقال جنین، برتری داشته­ باشند. وی نتیجه­ گیری می­ کند، استفاده تصادفی از اسپرم تعیین جنسیت­ شده برای تلقیح مصنوعی در همه تلیسه­ ها، درآمد در پی ندارد.
ارسال نظر

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)