Loading...
فروش پودر خرما جهت استفاده در خوراک گوسفند و گاو
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 3757
  • بازدید دیروز: 16526
  • بازدید کل: 33261629

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 811 نفر
خواندنی

2 نکته در مورد بهاربندها و آسایش گاو ها2 نکته در مورد بهاربندها و آسایش گاو ها

ناحیه آسایش دمایی گاوها 5 تا 25 درجه سانتیگراد است.ادامه »


فروش مواد اولیه و محصولات مرتبط با صنایع دام، طیور و آبزیان

خرید کنجاله آفتابگردان و تخم آفتابگردان دامی

قابل توجه کارخانه ها، کارگاهها و فروشگاههای روغن کشی ازتخم آفتابگردان (خریداری کنجاله آفتابگردان)

خرید کنجاله آفتابگردان و تخم آفتابگردان دامی

برای فروش کنجاله و تخم آفتابگردان با این شماره تماس بگیرید

09131070114

به طور کلی دو نوع کنجاله آفتابگردان وجود دارد. نوع اول کنجاله آفتابگردان حاصل از تخم آفتابگردان با پوست است که بسیار فراگیربوده و عمدتا توسط کارخانجات بزرگ روغنگیری و پس از استحصال روغن آن بدست می آید و نوع دوم کنجاله مغز آفتابگردان است که در این نوع ابتدا دانه یا تخم آفتابگردان ابتدا وارد دستگاههای پوست کن شده و پس از جداسازی مغز از پوست و طی عملیات بوجاری، مغز آفتابگردان جهت استحصال روغن آفتابگردان جدا شده و مورد استفاده قرار می گیرد که این روش در کارگاهها و کارخانجات کوچک و به روش پرس مکانیکی متدوال می باشد. در روش جداسازی روغن از دانه آفتابگردان به روش پرس سرد، همواره مقداری از روغن در بافت تفاله آفتابگردان باقی می ماند که به علت از هم پاشیده شدن بافت دانه ها و در معرض هوا قرار گرفتن آنها، روغن موجود در کنجاله آفتاب گردان به سرعت شروع به اکسید شدن نموده و بوی نامطبوعی را متصاعد می کند که تا اندازه ای برای مشتریان آنها زننده بوده و فضای محل را نامطبوع می سازد. از آنجا که یکی از معضلات کارگاههای روغن کشی و نیز فروشگاههای روغن گیری از تخم آفتاب گردان انباشت تفاله آنها یا همان کنجاله آفتابگردان پس از فرآیند روغن گیری از آفتابگردان می باشد لذا تفاله آفتابگردان یا کنجاله آفتابگردان حاصله ظرف مدت کوتاهی باید از محل خارج شوند.

استحصال روغن آفتابگردان به جهت کشت بسیار وسیع آن در کشورهای شوروى سابق و کشورهاى اروپاى شرقى به مقدار وسیع متداول است که کنجاله آفتابگردان حاصل (کنجاله آفتابگردان با پوست) به صورت گسترده در جیره‌هاى غذائى دام و طیور و ماهى مورد استفاده قرار مى‌گیرد. از این محصول می توان در جیره های طیور استفاده نمود اما بطور کلی برای تغذیه در جیره نشخوارکنندگان مناسب تر است زیرا به دلیل دارا بودن الیاف بالا، به کاهش اسیدوز در محیط شکمبه کمک می نماید، ضمن آنکه استفاده از آن در سطوح بالا اندکی ملین بوده و از نظر خوش خوراکی نیز متوسط تا خوب محسوب می گردد.

آنالیز کنجاله آفتابگردان:

ترکیب شیمیائى کنجاله آفتاب‌گردان بسته به نوع دانه و روش استحصال روغن آن متفاوت است.

1- رطوبت حداقل 7 و حداکثر 14 درصد

2- پروتئین خام حداقل 28 و حداکثر 40 درصد

3- چربى حداقل 0.8 و حداکثر 12 درصد

4- فیبر حداقل 7 و حداکثر 15 درصد

5- خاکستر حداقل 4 و حداکثر 7 درصد

كنجاله تخم آفتابگردان حاوی 0.43 درصد کلسیم و 1 درصد فسفر است و منبع غنی ویتامینهای گروه B بوده و انرژی و لیزین آن كمتر از كنجاله سویا است. تا كنون هیچ نوع ماده سمی در كنجاله آفتابگردان تشخیص داده نشده است اما در صورت خرد شدن زیاد، ماهیت گرد و خاكی پیدا كرده و باعث كاهش اشتها و چسبیدن غذا به دور منقار در طیور می گردد. پوسته حاصل از پوست كنی تخم آفتابگردان، یك منبع مواد خشبی برای حیوانات نشخواركننده است. این پوسته حاوی 4% پروتئین خام، 2% چربی خام، 50% الیاف خام و 5% خاكستر است. پوسته تخم آفتابگردان حجیم است و ملاس را بخوبی جذب می كند.

همچنین بعضا به علت پاره ای مشکلات مرتبط با نحوه نگهداری و حمل ونقل تخم آفتابگردان به خصوص تخم آفتابگردان وارداتی، کل و یا بخشی از محموله تخمه آفتابگردان صدمه می بیند به نحوی که از سوی مراجع نظارت کننده برای استفاده به عنوان تخمه آفتابگردان آجیلی، تخمه آفتابگردان روغنی و همچنین برای جدا کردن مغز آفتابگردان از پوست آفتابگردان به منظور استفاده در صنایع روغنکشی و صنایع غذایی غیر قابل مصرف انسانی تشخیص داده می شوند. معمولا در اینگونه موارد استفاده از تخم آفتاب گردان و مغز تخم آفتاب گردان جهت استفاده به عنوان غذای دام از سوی مراجع نظارت کننده بلامانع اعلام می گردد که این مجموعه با دارا بودن مجوزات قانونی لازم آمادگی جذب و خرید انواع تخمه آفتابگردان آجیلی، تخم آفتابگردان روغنی و مغز تخم آفتابگردان برای استفاده از جیره غذایی دام دارا می باشد.

آنالیز یک نمونه تخم آفتابگردان وارداتی:

پروتئین خام 14%

چربی 21%

فیبر خام 36%

خاکستر 2%

این مجموعه همواره آماده جذب و خریداری کنجاله آفتابگردان است.

شماره تماس: 09131070114

خرید تخم آفتابگردان جهت تغذیه دامارسال نظر

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)