Loading...
آمار بازدید از سایت

 • بازدید امروز: 8489
 • بازدید دیروز: 15791
 • بازدید کل: 17191253

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 751 نفر
خواندنی

پدیده کشند قرمز در آبهای خلیج فارس و دریای عمانپدیده کشند قرمز در آبهای خلیج فارس و دریای عمان

بیشترین اثرگذاری کشند قرمز مربوط به مرگ و میر آبزیان وحشی دریایی و ماهیان ساحلی، پرندگان، پستانداران دریایی و سایر موجودات است.ادامه »


پرورش ماهی سردآبی، آزمایشگاه تشخیص دامپزشکی، آزمایشگاه دامپزشکی، اتوماسیون مرغداری، استخر پرورش ماهی اوزون برون، استخر پرورش ماهی تیلاپیا، استخر پرورش ماهی خاویاری، استخر پرورش ماهی قزل آلا، استخر پرورش ماهی کپور، بسته بندی گوشت مرغ، بسته بندی مرغ، بسته بندی مواد پروتئینی، بلدرچین، بوقلمون، پرورش آبزیان، پرورش بلدرچین، پرورش بوقلمون، پرورش شترمرغ، پرورش طیور، پرورش کبک، پرورش گاو شیری، پرورش گوساله نر، پرورش ماهی، پرورش ماهی در قفس، پرورش مرغ تخمگذار، پرورش مرغ مادر گوشتی، تامین داروی دامپزشکی، تامین نهاده های دامی، تامین نهاده های طیور، تجهیز سالن های مرغداری، تجهیزات مرغداری، تجهیزات و ادوات مرغداری، تکثیر و پرورش ماهی، تکثير و پرورش ماهی سردآبی، توزیع داروی دامپزشکی، تولید تجهیزات مرغداری، تولید تخم شترمرغ، تولید تخم مرغ، تولید جوجه یک روزه، تولید جوجه یک روزه گوشتی، تولید جوجه یکروزه، تولید داروی دامپزشکی ، تولید لوازم مرغداری، تولید ماشین آلات مرغداری، تولید محصولات پاستوریزه، تولید محصولات لبنی، تولید مرغ گوشتی، تولید مرغ مادر گوشتی، جوجه کشی، جوجه یک روزه تخم گذار،


مشاهده همه برچسب ها

فروش مواد اولیه و محصولات مرتبط با صنایع دام، طیور و آبزیان

خوراک کنسانتره پلت گوساله نر پرواری

غذای کامل و آماده گوساله نر پرواری دارای تمامی اجزای پروتئینی و انرژی زای لازم و حاوی ویتامین ها و املاح معدنی ضروری دوره رشد گوساله نر که در دو نوع (ابتدا و میان دوره) و (پایان دوره) طراحی شده است.

خوراک کنسانتره پلت گوساله نر پرواری

برای آگاهی از قیمت اینجا کلیک کنید

شماره تماس در روزها و ساعات اداری:

کارخانه: 6610 3726 - 031

خوراک کنسانتره پلت گوساله نر پرواری


برخی توصیه های فنی جهت پرواربندی بهتر گوساله های نر


1- چون پرواربندان گوساله، از منابع مختلفی گوساله­ های نر مورد نیاز خود را تامین می­ کنند لذا پیشنهاد می­ گردد قبل از شروع دوره پرواربندی که بین 10 تا 12 ماه، بستگی به رشد گوساله و نحوه تغذیه آن طول می کشد، نسبت به انجام عملیات بهداشتی از قبیل واکسیناسیون، مبارزه با انگل­های خارجی و داخلی و قرنطینه کردن آنها با نظر دامپزشک محلی اقدام نمایند.

 

2- قبل از شروع دوره پرواربندی سعی شود که گوساله­ های نر در گروههای مشابه از لحاظ وزنی و سنی قرار گیرند. این امر سبب خواهد شد تا از بروز نزاع و آسیب دیدن جسمی گوساله­ های کوچکتر توسط بزرگترها جلوگیری شده و رقابت برای تغذیه بر سر آخورها نیز کمتر خواهد شد و از سوی دیگر هم­بو و هم­خو کردن آنها بهتر انجام­ گرفته و گوساله­ ها از رشد بهتری برخوردار خواهند­شد.

 

3- مطلوبترین وزن شروع پروار برای گوساله­ های نر نژاد خالص هلشتاین وزن حدود 200 تا 220 کیلوگرم می باشد که در سن 6 تا 8 ماهگی به این وزن خواهند رسید. وزن مناسب برای گوساله نر دورگ 150 تا 170 کیلوگرم می باشد که در سن حدود 8 تا 9 ماهگی دارای چنین وزنی خواهند­ بود مشروط به اینکه از تغذیه نسبتا مناسب برخوردار باشند.

 

4- برای شروع یک دوره پرواربندی مطلوب به مدت 10 تا 14 روز فرصت نیاز است تا گوساله­ های پرواری با خوراک جدید دوره پروار اعم از علوفه و کنسانتره سازگاری پیدا کنند. همچنین توصیه می شود در تمام طول مدت پرواربندی کل خوراک مصرفی گوساله که شامل علوفه و کنسانتره می باشد با هم کاملا مخلوط شده و در طی 3 وعده در روز در اختیار آنها قرار گیرد. این امر سبب خواهد شد تا ضمن جلوگیری از انتخاب مواد غذایی توسط گوساله، بهره­ وری از خوراک افزایش یافته و گوساله­ ها کمتر با مشکلات گوارشی و نفخ شکمبه مواجه شوند. ضمنا از ماندن بیش از حد خوراک در آخور که باعث بوزدگی آن می­ شود جلوگیری خواهد شد.

 

5- چون اکثر فروشندگان گوساله­ های نر پرواری نارس فقط از جیره نگهداری برای گوساله­ های خود استفاده می­ کنند و گوساله­ ها به این سبب دارای تاخیر رشد هستند لذا چنانچه فقر مواد غذایی در طول دوره قبلی پرورش گوساله آسیب جدی به رشد گوساله وارد ننموده باشد، افراد پرواربند می­توانند با استفاده از یک تغذیه مناسب و ایجاد پدیده رشد جبرانی در مراحل اولیه پرواربندی باعث ایجاد سرعت رشد بیشتر گوساله­ شده و گوساله­ ها از رشد چشمگیری برخوردار شوند.

 

6- فضای کافی آخور و دسترسی گوساله­ ها در تمام مدت طول پرواربندی به آب آشامیدنی کافی و بهداشتی و نیز سنگ نمک موجود در آخورها سبب بهبود اشتها و مصرف بیشتر خوراک آنها خواهد شد. وجود فضای کافی و مناسب در جایگاه مسقف و بهاربند که از نظر گرما، سرما و رطوبت کف بتواند راحتی و آسایش گوساله­ ها را تامین کند بسیار حائز اهمیت است. قرار دادن فضای بیش از حد برای گوساله­ های پرواری سبب می شود تا گوساله­ ها انرژی لازم برای افزایش وزن را صرف جست و خیز و بازی نموده و با تاخیر رشد مواجه خواهند شد.

 

7- چون سرعت رشد گوساله­ های نر پرواری متفاوت است، بطوریکه برخی پیش­رس و برخی نیز دیررس می­باشند، لذا پیشنهاد می­گردد در ابتدای شروع دوره پرواربندی گوساله­ ها وزن­ کشی شده و وزن آنها ثبت شوند. (برای شناسایی گوساله می توان از نصب پلاک پلاستیکی بر روی گوش آنها استفاده نمود). سپس حداقل هر دو ماه یک­بار با توزین مجدد آنها میزان و سرعت رشد روزانه را محاسبه نمود. برای اخذ نتیجه بهتر توصیه می­ گردد که همیشه وزن­ کشی­ ها در ابتدای روز و قبل از توزیع اولین وعده خوراک روزانه صورت گیرد.

 

8- با توجه به اینکه هزینه خوراک دامهای پرواری حدود 85 درصد هزینه­ های جاری را به خود اختصاص می­ دهد، لذا تغذیه اصولی، متعادل و اقتصادی گوساله از اهمیت ویژه­ ای برخوردار است به همین لحاظ جدول زیر به عنوان راهنمای کلی برای پرواربندان ارائه گردیده تا بر­اساس وزن، سن و نیز طول دوره پروار بتوانند حدود مصرف هر کدام از خوراک­های دام پروار را مشخص­ نمایند. بدیهی است که اعداد جدول تقریبی بوده و اعداد موجود در هر ستون می­ توانند تا حدود 15 درصد کمتر و یا بیشتر گردند. همچنین مقادیر پیشنهادی بر اساس نوع علوفه­ های رایج در پرواربندی و نیز خوراک مکمل یعنی کنسانتره­ های پرواری شماره 1 و 2 شرکت دستچین ارائه گردیده است.

 

جدول پیشنهادی جهت تغذیه با کنسانتره پرواری و علوفه مخلوط برای سنین و وزن­های مختلف گوساله نر


تغذیه گاو پرواری

 

تذکر 1- دامنه بالای وزن زنده متعلق به گوساله­ های نر نژاد خالص هلشتاین و دامنه پائین وزن متعلق به گوساله­ های نژاد دورگ می­ باشند.

 

تذکر 2- اگر باقیمانده خوراک در آخور گوساله­ های پرواری در آغاز روز بعد حدود 5 تا 7 درصد کل خوراک توزیع­ شده باشد و گوساله­ ها نیز ولع بیش از حد برای مصرف خوراک نداشته و رفتار هجومی برای رسیدن به آخور از خود نشان نمی­ دهند می­ توان اطمینان­ یافت که میزان خوراک دریافتی آنها کافی است. در غیر این صورت بایستی در میزان خوراکی که در آخورها توزیع می­ شود تجدیدنظر نمود.

 

تذکر 3- چون در پایان هر ماه در مقایسه با ماه قبل، گوساله­ ها از وزن بیشتری برخوردارند لذا بایستی بر اساس اعداد موجود در جدول، میزان خوراک دریافتی آنها را افزایش­ داد.

 

تذکر 4- متوسط افزایش وزن روزانه گوساله­ های نر نژاد هلشتاین بین 900 گرم تا 1100 گرم در روز و برای گوساله­ های نژاد دو رگ 700 گرم تا 850 گرم می­ باشد.

 

تذکر 5- توصیه می شود برای اقتصادی نمودن فعالیت پرواربندی از بدو شروع پرواربندی به مدت 5 تا 6 ماه از فرمول کنسانتره شماره 1 شرکت دستچین و پس از آن تا پایان دوره پرواربندی از فرمول کنسانتره شماره 2 شرکت دستچین استفاده شود.

 

تذکر 6- فرمول های شماره 1 و 2 صرفا جهت گوساله­ های نر پرواری تهیه شده و از مصرف آن برای تغذیه سایر گروههای دام موجود در گله خودداری شود.

 

مواد تشکیل دهنده: جو، ذرت، کنجاله سویا، کنجاله کلزا، سبوس گندم، پودر خرما، ملاس چغندر قند، مکمل حاوی ویتامین ها و مواد درمانی و معدنی، جوش شیرین، نمک و افزودنی های مجاز

ویژگی این خوراک بهبود افزایش وزن روزانه گوساله، پرورش سالم و حداکثر صرفه اقتصادی می باشد.

 

آنالیز آزمایشگاهی

پروتئین خام: 15 درصد بر اساس ماده خشک

کربوهیدرات غیر فیبری: 50 درصد

(مگاکالری در کیلوگرم) NEm= 1.73 , NEg =1.17

رطوبت: حداکثر 10 درصد

بسته بندی: کیسه دولایه ضد رطوبت 40 کیلوگرمی

مارک تجاری: دستچیننظرات

 


 • با سلام، لطفا در خصوص میزان مصرف روزانه خوراک پلت بر اساس وزن هر گوساله و قیمت هر کیسه 40 کیلوئی اینجانب را آگاه فرمائید. با سپاس
  پاسخ:
  میزان مصرف روزانه کنسانتره پرواری بستگی به سن و وزن گوساله دارد. مقدار مصرف از (روزانه 3 کیلوگرم تا 8 کیلوگرم کنسانتره) در کنار یونجه خشک و کاه گندم برای گوساله نر بوزن از 150 کیلوگرم تا 640 کیلوگرم در نوسان است.
  قیمت روزانه بوده و لازم است تلفنی استعلام شود. (114 70 10 0913)
 • روح اله سلیمی
  دوشنبه 23 آذر 1394 - 20:05
  نیاز مبرم به قیمت ها دارم 09141219256
 • با عرض سلام و تشکر. برای پروار گوساله نر، برای هر گوساله تقریبا چند متر مربع جا باید در نظر گرفت؟
 • باسلام لطفا برای پرواربندی گوساله دورگه ماده منو کاملا راهنمایی کنید میزان غذای دام مدت پروارو...
  • با سلام و احترام
   خيلي ممنون از سايت خوب شما من نياز به جدول غذائي و راهنمايي بيشتر دارم اينجانب تعداد ١٥٠ عدد گوساله ١٠٠ كليويي تهيه دارم ميكنم از شما نياز كمك دارم مرسي
  • با عرض سلام و احترام
   بنده امسال تصمیم دارم گوساله های نر بومی رو در روستامون پرواری کنم می خواستم از تون بپرسم با استفاده از این کنسانتره ها میتوان در عرض چهار ماه این گوساله های 200کیلویی را پرواری کرد و ایا مقرون به صرفه خواهد بود . لطفا جواب بدین .بانشکر.
  • مهدی خمیس ابادی از کنگاور
   یکشنبه 10 بهمن 1395 - 20:07
   سلام از راهنمایتون ممنونم خوراک هر گوساله فقط موارد جدول بالاست ؟وبگید نمایندگی کنسانتره استان کرمانشاه کجاست؟

  لطفا در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمائید.

  * لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

  * آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


  (بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)