Loading...
فروش پودر خرما جهت استفاده در خوراک گوسفند و گاو
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 3693
  • بازدید دیروز: 16526
  • بازدید کل: 33261565

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 811 نفر
خواندنی

گفتار جامع در باره بیماری یونگفتار جامع در باره بیماری یون

بیماری یون چست ؟ بیماری یون یک عفونت باکتریایی مزمن...ادامه »


اخبار شرکت های دام و طیور و آبزیان

نگرانی سازمان بهداشت جهانی از تغيير نحوه انتقال آنفلوانزای مرغی

دو تيم پزشکی مختلف در هلند و آمريکا توانسته اند با تغيير ساختار ويروس آنفلوانزای مرغی، شيوه جديدی از انتقال سريع اين بيماری در ميان پستانداران و به ويژه انسان ها کشف کنند و اين مسئله نگرانی شديد سازمان بهداشت جهانی را به دنبال داشته است.

نگرانی سازمان بهداشت جهانی از تغيير نحوه انتقال آنفلوانزای مرغی

در همین راستا، دو دانشمند برجسته هلندی اعلام کردند که در حال مذاکره در خصوص افشای نحوه تغییر ساختار ویروس آنفلوانزی مرغی برای انتقال آن از یک پستاندار به پستاندار دیگر هستند.

اکنون دانشمندان نگران این مسئله هستند که در صورت تغییر ساختار ویروس آنفلوانزای مرغی و نحوه سرایت و قابلیت انتقال این بیماری از یک فرد به فرد دیگر، میلیون ها نفر جان خود را از دست بدهند.

سازمان بهداشت جهانی نیز در واکنش به نتیجه تحقیقات انجام شده، با صدور بیانیه ای نگرانی شدید خود را در خصوص سوء استفاده از نتیجه تحقیقات به عمل آمده در خصوص تغییر ساختار ویروس آنفلوانزای مرغی اعلام کرده و نسبت به تهدید جان میلیون ها نفر در صورت امکان انتقال این بیماری مرگبار از انسانی به انسان دیگر هشدار داده است.

این سازمان در بیانیه خود خاطرنشان کرده است که اگر چه باید تحقیقات در خصوص نحوه تغییر ساختار بیماری های مرگبار در راستای کشف نحوه کنترل و مقابله با ویروس آنفلوآنزای مرغی صورت پذیرد، اما چنین تغییراتی که منجر به پدید آمدن شیوه های جدید انتقال این بیماری ها می شوند نیز دارای تبعات خطرناکی است.

گفتنی است که ابتلای انسان ها به بیماری آنفلوانزای مرغی فقط در 60 درصد از موارد منجر به مرگ می شود و تاکنون فقط مرگ 350 نفر در جهان بر اثر ابتلا به این بیماری گزارش شده است. اما تنها علت تلفات پایین این بیماری را می توان این موضوع دانست که این ویروس در حالت طبیعی قادر به انتقال از یک فرد به فرد دیگر نیست.

در این میان، اندونزی بیشترین زیان و تلفات را از بیماری آنفلوانزی مرغی دیده است و علت آن نیز تماس مستقیم مردم این کشور با پرندگان مبتلا به این بیماری بوده است.

علائم بیماری آنفلوانزای مرغی در افراد معمولاً منجر به تب شدید، سرفه، سوزش گلو، التهاب ریه، اختلالات تنفسی و در 60 درصد از موارد منجر مرگ می شود.

چین بزرگترین کشور در خطر گسترش ابتلا به بیماری آنفلوانزای مرغی به شمار می آید چون این کشور بیشترین جمعیت مرغ و خروس در جهان را نگهداری می کند و در بسیاری از مناطق، بخصوص در نواحی روستایی، مرغ و خروس ها در مجاورت انسان ها نگهداری می شوند.

در همین راستا نیز صبح امروز رسانه های این کشور از ابتلای فردی به بیماری آنفلوانزای مرغی خبر داده اند و اعلام کرده اند که وضع وی وخیم است.ارسال نظر

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)