Loading...
زر فروکتوز
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 7426
  • بازدید دیروز: 25053
  • بازدید کل: 24808266

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 781 نفر
خواندنی

سرنوشت مرغ‌های پیر تخم‌گذار چه می شود؟سرنوشت مرغ‌های پیر تخم‌گذار چه می شود؟

مرغ‌های تخم‌گذار پس از حذف شدن از گردونه تولید تخم‌مرغ، به دلیل پایین بودن كیفیت با نصف قیمت مرغ گوشتی روانه مصارف صنعتی سوسیس و كالباس می شوند.ادامه »


اخبار شرکت های دام و طیور و آبزیان

بوقلمون جایگزینی مناسب برای انواع گوشت سفید و قرمز

عضو هیات مدیره تعاونی پرورش دهندگان بوقلمون گفت: با توجه به شرایط فعلی، بوقلمون جایگزین مناسبی برای انواع گوشت سفید و قرمز خواهد بود.

بوقلمون جایگزینی مناسب برای انواع گوشت سفید و قرمز

امیر خیرخواه، عضو هیات مدیره تعاونی پرورش دهندگان بوقلمون با بیان این مطلب اظهار داشت: گوشت بوقلمون از نظر کیفیت و قیمت می تواند جایگزین مناسبی در سبد غذایی مردم باشد.

خیرخواه افزود: البته به شرط آنکه به ظرفیت تولید نیز توجه کنیم زیرا اگر به یکباره تقاضا افزایش یابد، شاید میزان تولید پاسخگوی نیازها نباشد. وی گفت: اگر دولت بخواهد مصرف بوقلمون را جایگزین اقلام پروتئینی دیگر کند، باید برنامه ریزی مناسبی در این بخش داشته باشد.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا نهاده های مورد نیاز پرورش بوقلمون با طیور مشابه است، خاطر نشان ساخت: نهاده های مورد استفاده در هر دو بخش یکسان است اما به دلیل جمعیت کمتر مزارع پرورش بوقلمون، مشکلات حاد صنعت مرغداری ناشی از کمبود نهاده ها در این بخش ایجاد نخواهد شد.

عضو هیات مدیره تعاونی پرورش دهندگان بوقلمون کمبود نهاده ها را یکی از موانع اصلی توسعه در سال جاری دانست و افزود: امسال باید بیش از ارقام محقق شده تولید انجام می شد که به دلیل پاره ای از مشکلات رشد تولید به تعویق افتاد.

وی با اشاره به اینکه عرضه بوقلمون به صورت بسته بندی شده در فروشگاه های زنجیره ای انجام می شود، بیان داشت: به دلیل اینکه گوشت بوقلمون سفارش بالایی ندارد، عرضه آن در تمامی مغازه های سطح شهر اقتصادی نیست.

خیرخواه ادامه داد: در حال حاضر بوقلمون غیر بسته بندی شده و به صورت لاشه کامل در برخی مغازه ها عرضه می شود. وی قیمت هر کیلو بوقلمون در فروشگاه های زنجیره ای را بین 9500 - 9000 تومان اعلام کرد.

تولید بیش از هفت هزار تن بوقلمون در ابتدای سال جاری

عضو هیات مدیره تعاونی پرورش دهندگان بوقلمون میزان تولید گوشت این پرنده در سال 90 را 20 هزار تن اعلام کرد و افزود: در چهار ماهه نخست سال جاری 7 هزار و 500 تن تولید داشته ایم. وی قیمت عمده فروشی هر کیلو بوقلمون را 8 هزار تومان دانست و افزود: در حال حاضر کشتار بوقلمون در کشتارگاه های صنعتی انجام می شود.

خیرخواه با اشاره به اینکه 5 کشتارگاه صنعتی بوقلمون در کشور وجود دارد، اذعان داشت: استان های تهران، قزوین و زنجان هر یک دارای یک کشتارگاه بوده و استان اصفهان دو کشتارگاه دارد. وی درباره دلیل وجود کشتارگاه در این استان ها، گفت: به نوعی این مناطق قطب تولید بوقلمون به حساب می آیند.

گوشت بوقلمون حاوی چربی کم

عضو هیات مدیره تعاونی پرورش دهندگان بوقلمون گوشت این پرنده را حاوی کلسترول و چربی کم اعلام و تصریح کرد: این گوشت از نظر سلامت و بهداشت برای جامعه مفید است. وی افزود: در بدن بوقلمون هر دو نوع گوشت سفید و قرمز یافت می شود.

خیرخواه اذعان داشت: گوشت های قسمت سینه بوقلمون سفید بوده و بخش ران این پرنده حاوی گوشت قرمز است. وی ادامه داد: با توجه به اینکه ذائقه ایرانیان به گوشت قرمز عادت دارد، می توان از گوشت قسمت ران و پاهای بوقلمون برای تهیه تمامی غذاهایی که گوشت قرمز در آنها به کار رفته، استفاده کرد.
ارسال نظر

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)