Loading...
..............
ویترین

(شرکت اکوپرم تولید کننده و وارد کننده پیت ماس خنثی، خاک پوشش قارچ، پیت ماس ویژه خاک گلدان و خاک گلخانه ای)

www.peatrus.com

نمایش تبلیغ شما در اینجا
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 6419
  • بازدید دیروز: 15657
  • بازدید کل: 18316608

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 752 نفر
خواندنی

خطر استفاده از آنتی‌ بیوتیک در مرغداری‌ هاخطر استفاده از آنتی‌ بیوتیک در مرغداری‌ ها

بنیاد حفاظت از طبیعت و محیط زیست آلمان خواستار توقف استفاده از آنتی‌ بیوتیک در مرغداری‌ های این کشور شده است. مصرف مداوم آنتی‌ بیوتیک موجب رشد باکتری‌های مقاوم در گوشت مرغ می‌شود. این باکتری‌ها برای انسان خطرناک هستند.ادامه »


اخبار شرکت های دام و طیور و آبزیان

وجود 8 واحد پرورش شترمرغ در سمنان

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از وجود 8 واحد دارای پروانه بهره برداری شترمرغ در این استان خبر داد و افزود: ظرفیت این واحدها 3 هزار و 225 قطعه است که هفت واحد آنها کاملا فعال هستند.

وجود 8 واحد پرورش شترمرغ در سمنان

مصطفی شاه حسینی، امروز 27 آبان‌ماه افزود: از واحدهای دارای پروانه بهره برداری تعداد 5 واحد با ظرفیت یک هزار و 275 قطعه به صورت مولد و سه واحد با ظرفیت 1950 قطعه به صورت پرواری است.

 وی درباره جایگاه استان در پرورش شتر مرغ گفت: استان در زمینه واحدهای مادر رتبه سوم و در واحدهای گوشتی رتبه چهارم کشور را دارا است.

 معاون بهبود تولیدات دامی استان با بیان اینکه آب و هوای گرم و خشک برای شرایط زیست این پرنده مناسب است، افزود: اکثر مناطق استان سمنان به ویژه مناطق جنوبی که دارای این شرایط است، مناطق مستعد برای پرورش شترمرغ است.

 شاه حسینی، با اشاره به اشتغال‌زایی در بخش تولید و پرورش شتر‌مرغ در این استان، گفت: این صنعت در استان برای 79 نفر به صورت مستقیم و برای حدود 150 نفر به صورت غیر مستقیم ایجاد شغل کرده است.

 معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان، گفت: در سال گذشته حدود 80 تن گوشت شترمرغ در استان تولید شد که به مصرف داخل استان و بازار سایر استان‌ها رسید و همچنین از هر شتر‌مرغ ماده 10 الی 60 عدد تخم با میانگین وزن 1.5 کیلوگرم در سال تولید شد.

 شاه حسینی درباره خواص و کاربرد فراورده‌های شتر‌مرغ نیز گفت: علاوه بر تولید گوشت که دارای پروتئین بالا و میزان کلسترول کم نسبت به سایر گوشت‌هاست، پوست یا چرم شترمرغ با ارزش‌ترین محصول پرنده است که در ساخت کیف و کفش و مصنوعات چرمی استفاده می‌شود، چربی شتر‌مرغ برای ترمیم پوست و درمان درد مفاصل و عضلات، پر شترمرغ در صنایع تزئینی لباس و جذب گرد و غبار و تمیز کردن وسایل الکتریکی و پوست تخم پس از تخلیه محتویات آن برای کارهای تزئینی کاربرد دارد.ارسال نظر

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)