Loading...
زر فروکتوز
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 1690
  • بازدید دیروز: 16227
  • بازدید کل: 20213021

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 760 نفر
خواندنی

سراب آینده بهتر، تنها امید مهندس امینی دامدار به ادامه فعالیت در صنعت دامداریسراب آینده بهتر، تنها امید مهندس امینی دامدار به ادامه فعالیت در صنعت دامداری

در همایش‌هایی که در ارتباط با قیمت شیر و نهاده‌های دامی برگزار شده است وعده‌های مختلفی از سوی مسئولان داده شده است اما متاسفانه هیچ یک از آنها عملی نشده است. بارها قیمت شیر از طرف دولت مصوب می‌شود ولی اجرایی شدن این قیمت را به چشم ندیده‌ایم.ادامه »


اخبار شرکت های دام و طیور و آبزیان

وجود 8 واحد پرورش شترمرغ در سمنان

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از وجود 8 واحد دارای پروانه بهره برداری شترمرغ در این استان خبر داد و افزود: ظرفیت این واحدها 3 هزار و 225 قطعه است که هفت واحد آنها کاملا فعال هستند.

وجود 8 واحد پرورش شترمرغ در سمنان

مصطفی شاه حسینی، امروز 27 آبان‌ماه افزود: از واحدهای دارای پروانه بهره برداری تعداد 5 واحد با ظرفیت یک هزار و 275 قطعه به صورت مولد و سه واحد با ظرفیت 1950 قطعه به صورت پرواری است.

 وی درباره جایگاه استان در پرورش شتر مرغ گفت: استان در زمینه واحدهای مادر رتبه سوم و در واحدهای گوشتی رتبه چهارم کشور را دارا است.

 معاون بهبود تولیدات دامی استان با بیان اینکه آب و هوای گرم و خشک برای شرایط زیست این پرنده مناسب است، افزود: اکثر مناطق استان سمنان به ویژه مناطق جنوبی که دارای این شرایط است، مناطق مستعد برای پرورش شترمرغ است.

 شاه حسینی، با اشاره به اشتغال‌زایی در بخش تولید و پرورش شتر‌مرغ در این استان، گفت: این صنعت در استان برای 79 نفر به صورت مستقیم و برای حدود 150 نفر به صورت غیر مستقیم ایجاد شغل کرده است.

 معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان، گفت: در سال گذشته حدود 80 تن گوشت شترمرغ در استان تولید شد که به مصرف داخل استان و بازار سایر استان‌ها رسید و همچنین از هر شتر‌مرغ ماده 10 الی 60 عدد تخم با میانگین وزن 1.5 کیلوگرم در سال تولید شد.

 شاه حسینی درباره خواص و کاربرد فراورده‌های شتر‌مرغ نیز گفت: علاوه بر تولید گوشت که دارای پروتئین بالا و میزان کلسترول کم نسبت به سایر گوشت‌هاست، پوست یا چرم شترمرغ با ارزش‌ترین محصول پرنده است که در ساخت کیف و کفش و مصنوعات چرمی استفاده می‌شود، چربی شتر‌مرغ برای ترمیم پوست و درمان درد مفاصل و عضلات، پر شترمرغ در صنایع تزئینی لباس و جذب گرد و غبار و تمیز کردن وسایل الکتریکی و پوست تخم پس از تخلیه محتویات آن برای کارهای تزئینی کاربرد دارد.ارسال نظر

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)