Loading...
زر فروکتوز
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 28329
  • بازدید دیروز: 22066
  • بازدید کل: 24774369

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 780 نفر
خواندنی

گاومیش، دام فراموش‌شده ایران در آستانه پرورش صنعتی قرار گرفتگاومیش، دام فراموش‌شده ایران در آستانه پرورش صنعتی قرار گرفت

از آنجا که گاومیش می‌تواند شرایط سخت محیطی را با کمترین امکانات تحمل کرده و به حیات خود ادامه دهد و قادر است کم‌ارزش‌ترین مواد غذایی را به باارزش‌ترین تولیدات مثل شیر و گوشت تبدیل کند، می‌تواند گزینه خوبی برای اقلیم موجود در ایران باشد.ادامه »


اخبار شرکت های دام و طیور و آبزیان

وجود 8 واحد پرورش شترمرغ در سمنان

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از وجود 8 واحد دارای پروانه بهره برداری شترمرغ در این استان خبر داد و افزود: ظرفیت این واحدها 3 هزار و 225 قطعه است که هفت واحد آنها کاملا فعال هستند.

وجود 8 واحد پرورش شترمرغ در سمنان

مصطفی شاه حسینی، امروز 27 آبان‌ماه افزود: از واحدهای دارای پروانه بهره برداری تعداد 5 واحد با ظرفیت یک هزار و 275 قطعه به صورت مولد و سه واحد با ظرفیت 1950 قطعه به صورت پرواری است.

 وی درباره جایگاه استان در پرورش شتر مرغ گفت: استان در زمینه واحدهای مادر رتبه سوم و در واحدهای گوشتی رتبه چهارم کشور را دارا است.

 معاون بهبود تولیدات دامی استان با بیان اینکه آب و هوای گرم و خشک برای شرایط زیست این پرنده مناسب است، افزود: اکثر مناطق استان سمنان به ویژه مناطق جنوبی که دارای این شرایط است، مناطق مستعد برای پرورش شترمرغ است.

 شاه حسینی، با اشاره به اشتغال‌زایی در بخش تولید و پرورش شتر‌مرغ در این استان، گفت: این صنعت در استان برای 79 نفر به صورت مستقیم و برای حدود 150 نفر به صورت غیر مستقیم ایجاد شغل کرده است.

 معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان، گفت: در سال گذشته حدود 80 تن گوشت شترمرغ در استان تولید شد که به مصرف داخل استان و بازار سایر استان‌ها رسید و همچنین از هر شتر‌مرغ ماده 10 الی 60 عدد تخم با میانگین وزن 1.5 کیلوگرم در سال تولید شد.

 شاه حسینی درباره خواص و کاربرد فراورده‌های شتر‌مرغ نیز گفت: علاوه بر تولید گوشت که دارای پروتئین بالا و میزان کلسترول کم نسبت به سایر گوشت‌هاست، پوست یا چرم شترمرغ با ارزش‌ترین محصول پرنده است که در ساخت کیف و کفش و مصنوعات چرمی استفاده می‌شود، چربی شتر‌مرغ برای ترمیم پوست و درمان درد مفاصل و عضلات، پر شترمرغ در صنایع تزئینی لباس و جذب گرد و غبار و تمیز کردن وسایل الکتریکی و پوست تخم پس از تخلیه محتویات آن برای کارهای تزئینی کاربرد دارد.ارسال نظر

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)