Loading...
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 7212
  • بازدید دیروز: 15642
  • بازدید کل: 17733977

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 752 نفر
خواندنی

هنگام تغذیه گوساله ها رشد شکمبه را ضعیف نکنیدهنگام تغذیه گوساله ها رشد شکمبه را ضعیف نکنید

در تغذیه گوساله های کمتر از 2 ماه سن، علوفه و مواد خشبی را مورد استفاده قرار ندهید. برای گوساله های 3 تا 4 ماهه، مقدار 5 تا 10 درصد یونجه را (حدود 150 گرم) با کنسانتره استارتر مخلوط کنید. استارتر را ..........ادامه »


پرورش ماهی سردآبی، آزمایشگاه تشخیص دامپزشکی، آزمایشگاه دامپزشکی، اتوماسیون مرغداری، استخر پرورش ماهی اوزون برون، استخر پرورش ماهی تیلاپیا، استخر پرورش ماهی خاویاری، استخر پرورش ماهی قزل آلا، استخر پرورش ماهی کپور، بسته بندی گوشت مرغ، بسته بندی مرغ، بسته بندی مواد پروتئینی، بلدرچین، بوقلمون، پرورش آبزیان، پرورش بلدرچین، پرورش بوقلمون، پرورش شترمرغ، پرورش طیور، پرورش کبک، پرورش گاو شیری، پرورش گوساله نر، پرورش ماهی، پرورش ماهی در قفس، پرورش مرغ تخمگذار، پرورش مرغ مادر گوشتی، تامین داروی دامپزشکی، تامین نهاده های دامی، تامین نهاده های طیور، تجهیز سالن های مرغداری، تجهیزات مرغداری، تجهیزات و ادوات مرغداری، تکثیر و پرورش ماهی، تکثير و پرورش ماهی سردآبی، توزیع داروی دامپزشکی، تولید تجهیزات مرغداری، تولید تخم شترمرغ، تولید تخم مرغ، تولید جوجه یک روزه، تولید جوجه یک روزه گوشتی، تولید جوجه یکروزه، تولید داروی دامپزشکی ، تولید لوازم مرغداری، تولید ماشین آلات مرغداری، تولید محصولات پاستوریزه، تولید محصولات لبنی، تولید مرغ گوشتی، تولید مرغ مادر گوشتی، جوجه کشی، جوجه یک روزه تخم گذار،


مشاهده همه برچسب ها

اخبار شرکت های دام و طیور و آبزیان

تولید عسل بهاره در چهارمحال و بختیاری 40 درصد افزایش یافت.

مدیر کل جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری امروز گفت: در سال زراعی جاری زنبورداران این استان هزار تن عسل از کندوهای خود برداشت و روانه بازارهای داخل و خارج از کشور کردندکه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 40 درصد افزایش نشان می دهد.

تولید عسل بهاره در چهارمحال و بختیاری 40 درصد افزایش یافت.

صفدر نیازی افزود: در استان چهارمحال و بختیاری از هر کندو10 تا 12کیلوگرم عسل برداشت شده است.
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود: عسل تولید شده در این استان با توجه به تنوع گیاهی موجود و نوع گیاهی تغذیه ای زنبور از نظر مزه و مواد درونی و خاصیت متفاوت است از جمله انواع آن عسل مرکبات ،آفتابگردان،گون ،یونجه،آویشن ، اسپرس است و مرغوب ترین عسل ها از نظر زمانی نیز عسل بهاره است.
نیازی افزود: عسل تولیدی استان چهارمحال و بختیاری به استانهای همجوار و کشورهای حوزه خلیج فارس ، کویت ، عراق و هندوستان صادر می شود.
مدیر کل جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری ارزش عسل تولیدی این استان را 100میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: هم اکنون در استان چهارمحال و بختیاری سرانه تولید عسل خالص یک کیلوگرم و در کشور نیم کیلو گرم است.
نیازی شهرهای سامان، فرخ شهر،فارسان،جونقان، لردگان ،کیار ، بروجن ، شهرکرد و منطقه حفاظت شده تنگ صیاد و هلن را از مهمترین کانون های تولید عسل در این استان اعلام کرد و گفت: پارسال حدود 2 هزار تن عسل از 120 هزار کندوی عسل این استان برداشت شد.
وی گفت: عسل تولیدی شده در استان چهارمحال و بختیاری به خاطر وجود هزار و 400 گونه گیاهی و دارویی شناسایی شده از بهترین و کیفی ترین عسل های دنیاست که با 13 درصد رطوبت به نسبت دیگر نقاط کشور مرغوبتر است.
عسل دارای ویتامین های B ، C ، مواد معدنی از جمله کلسیم ، فسفر ، گوگرد، منیزیم ، پتاسیم ، سدیم است و به دلیل اینکه درجه اسیدی عسل بالا است به هضم غذا و سلامت دستگاه گوارش کمک می کند و همچنین عسل بهترین منبع قند برای تغذیه مغز است زیرا از قندهای ساده تشکیل شده است.
ارسال نظر

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)