Loading...
ویترین

واردات مواد اولیه کارخانه های تولید مکمل خوراک دام، طیور و آبزیان

dastchin.ir

نمایش تبلیغ شما در اینجا
خواندنی

ظرفیت های خوزستان در پرورش شترمرغظرفیت های خوزستان در پرورش شترمرغ

شترمرغ از 2 سالگی شروع به تخمگذاری می کند و در سال 40 تا 70 تخم می گذارد و دمای محدوده زیستی پرورش شترمرغ بین 20- تا 50+ درجه است. از این حیث خوزستان محیط مستعدی برای پرورش شترمرغ به حساب می آید.ادامه »


اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 561 نفر

استخر پرورش ماهی، بسته بندی گوشت مرغ، بسته بندی مرغ، بسته بندی مواد پروتئینی، پر شترمرغ، پرورش آبزیان، پرورش شترمرغ، پرورش طیور، پرورش ماهی، تجهیزات مرغداری، تخم شترمرغ، تولید تخم مرغ، تولید جوجه یک روزه، تولید جوجه یک روزه گوشتی، تولید جوجه یکروزه، تولید مرغ گوشتی، جوجه کشی، جوجه یکروزه گوشتی، خوراک دام، خوراک دام و طیور، خوراک طیور، دامپروری، دامداری، روغن شترمرغ، سالن مرغ تخمگذار، سالن مرغ گوشتی، شیر، شیر پاستوریزه، شیر خام، عمل آوری مواد پروتئینی، فرآورده های لبنی، فرآوری و بسته بندی مرغ، قفس مرغ تخمگذار، قفس مرغداری، کشتارگاه اتوماتیک مرغ، کشتارگاه صنعتی طیور، کشتارگاه صنعتی مرغ، کشتارگاه طیور، کشتارگاه مرغ، گندم ذرت جو سویا علوفه (خبر)، گوشت شترمرغ، لبنیات، لوازم مرغداری، ماشین آلات صنعت مرغداری، ماشین آلات مرغداری، مجموعه مقالات تخصصی صنعت گاو شیری، محصولات پاستوریزه، محصولات لبنی، مرغ تخم گذار، مرغداری تخم گذار،


مشاهده همه برچسب ها

اخبار شرکت های دام و طیور و آبزیان

امکان طراحی و ساخت خط تولید خوراک دام و طیور با نصف قیمت خارجی توسط شرکت شهاب گستر

به گفته مدیر شهاب گستر، این شرکت هم اکنون این امکان را دارد که یک زمین خالی را تحویل گرفته و در واحد طراحی و مهندسی شرکت طرحی کاملا متناسب با آن فضا تهیه نموده و پس از پیاده سازی به صورت کارخانه (خط تولید کامل) تحویل مشتری دهد.

امکان طراحی و ساخت خط تولید خوراک دام و طیور با نصف قیمت خارجی توسط شرکت شهاب گستر

توجه: این خبر در تاریخ 27 اسفند 1391 توسط دستچین بازنشر شده است.

تاریخ اصلی انتشار این خبر 12 آذر 1391 می باشد.

در بسیاری از صنایعی که در کشور فعال هستند و از جمله صنایع مرتبط با دام و طیور و آبزیان، بعضا به شرکت هایی بر می خوریم که فرایند تکنولوژیک و مدرنی برای تولید در اختیار دارند و به این ویژگی نیز به شدت می بالند. البته این موضوع که تکنولوژی جدیدی در اختیار یک شرکت باشد به خودی خود ایراد محسوب نمی شود. اما متاسفانه در مورد خیلی از این شرکت ها، دستگاه هایی که در خطوط تولید ایشان مورد استفاده قرار گرفته ایرانی نیستند.

این موضوع می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. ممکن است تکنولوژی ساخت چنین دستگاهی اصلا در کشور وجود نداشته باشد. اما اگر وجود داشته باشد و کیفیت محصولات با هم برابری داشته باشند، چه قدر شایسته است اگر به توانمندی و ساخته های متخصصین وطنی اولویت داده شود.

یکی از شرکت های حاضر در نمایشگاه دام و طیور اخیر اصفهان شرکت شهاب گستر خاوران بود. این شرکت آن طور که در شناسه هایش عنوان شده، امکان ارائه خدمات مشاوره، طراحی و ساخت ماشین آلات و خطوط تولید خوراک دام و طیور و آبزیان را دارا است.

در حاشیه نمایشگاه، گفتگوی کوتاهی را با جناب آقای مجید درستکار مدیر شرکت انجام داده ایم و ایشان در این گفتگو توضیحاتی در خصوص شرکت و محصولات آن ارائه نموده اند که در ادامه قابل مشاهده است.

 

آقای مجید درستکار رشته تحصیلی خود را مهندسی مکانیک شاخه طراحی جامدات عنوان نموده و در معرفی شرکت شهاب گستر گفتند: کارخانه ما در مشهد واقع است و فعالیت آن در خصوص ساخت خطوط تولید خوراک دام و طیور و آبزیان می باشد. همچنین ما امکان این را داریم که خطوط تولیدی را در اختیار مشتریان بگذاریم که با استفاده از آن ها از ضایعات خوراکی مانند هسته خرما، تفاله گوجه فرنگی و ... بهره برداری مجدد نموده و بتوانند بعد از خشک کردن، از آن در تولید محصول استفاده کنند.

مجید درستکار مدیر شرکت شهاب گستر خاوران

اگر ما بتوانیم فرهنگ خشک کردن و بازفراوری تفاله ها را در کشور رواج دهیم مجبور نیستیم تمام دانه های ذرت، گندم یا جو را که کشت می شود و می تواند به مصارف انسانی هم برسد به خوراک دام و طیور تبدیل کنیم.

ایشان در توصیف خطوط تولید استفاده از ضایعات خوراکی گفتند: در بعضی از صنایع مانند تولید رب یا آبمیوه تفاله ای از محصولات استفاده شده به دست می آید که به صورت ضایعات از کارخانه خارج می شود. در حالی که خود این مواد منابعی غنی از ویتامین و پروتئین هستند. می توان این مواد را فراوری نموده و به عنوان خوراک پایه برای دام و طیور (مخصوصا دام) مورد استفاده قرار داد.

 

به گفته ایشان شهاب گستر امکان این را دارد که این تفاله ها را ابتدا با دستگاه خشک کن خشک کرده و سپس آسیاب نماید و در نهایت بنا بر تمایل خریداران هم به صورت پلت و هم به صورت مش به تولیدکنندگان خوراک دام و طیور و یا مستقیما به دامداری ها ارائه نماید.

در واقع شهاب گستر خاوران هم خطوط تولید چنین موادی را می سازد و هم می تواند با استفاده از خطوط تولیدی که خود در اختیار دارد محصولات مبتنی بر ضایعات خوراکی را تولید نماید.

آقای درستکار سابقه فعالیت شرکت را حدود 15 سال عنوان نمودند. اما در عین حال گفتند که فعالیت های مبتنی بر ضایعات خوراکی حدود 4 سال است که در شرکت انجام می شود.

 

نماینده SOGEM فرانسه

به گفته آقای درستکار این شرکت حدود 8 سال است که نماینده شرکت ساژم (SOGEM) فرانسه در ایران می باشد. ضمن این که شرکت ساژم یکی از شرکت های صاحب نام و معتبر جهانی در زمینه ساخت ماشین آلات مربوط به صنایع خوراک دام و طیور و آبزیان می باشد.

مدیر شرکت شهاب گستر در خصوص همکاری با شرکت ساژم گفتند: این همکاری صرفت جهت وارد کردن و استفاده از دستگاه های ساخت ساژم نبوده. ما ظرف این سال ها تعدادی از دستگاه های ساخت این شرکت فرانسوی را به طور کامل وارد ایران کرده ایم که هم اکنون در بعضی از استان ها کار گذاشته شده و در حال کار هستند. اما مهمترین نتیجه ای که این نمایندگی برای ما در پی داشته، این بوده که موفق شده ایم بخشی از تکنولوژی این شرکت را وارد ایران نماییم.

مدیر شرکت شهاب گستر: مهمترین نتیجه همکاری ما با شرکت ساژم فرانسه این بوده که موفق شده ایم بخشی از تکنولوژی آن شرکت را وارد ایران کنیم.

به طوری که اگرچه بخشی از دستگاه هایی که در حال حاضر توسط خود ما تولید می شوند کپی مشابه فرانسوی اش می باشد، اما بخشی نیز با تکیه بر دانش بومی متخصصین ما در بخش طراحی و مهندسی شرکت و صد در صد توسط خود ما طراحی و تولید شده است.

 

به گفته آقای درستکار، شهاب گستر هم اکنون این امکان را دارد که یک زمین خالی را که قرار است در آن کارخانه احداث شود تحویل گرفته و در واحد طراحی و مهندسی شرکت طرحی کاملا متناسب با آن فضا تهیه نموده و پس از پیاده سازی به صورت کارخانه (خط تولید کامل) تحویل مشتری دهد.

ایشان در توصیف دستگاه خشک کن گوجه فرنگی گفتند: اگرچه ما تنها شرکتی نیستیم که در حاضر در کشور به این کار مشغول هستیم، اما می توانیم مدعی باشیم که تحقیقات جامعی را بر روی چنین دستگاه هایی انجام داده ایم و می توانیم خدماتی متفاوت و بهتر از سایرین به مشتری ها ارائه دهیم.

 

ساخت دستگاه جدید در راستای گسترش فرهنگ استفاده بهینه از ضایعات خوراکی

آقای درستکار همچنین با خبر دادن از انجام اقدامات لازم در خصوص ثبت اختراع برای دستگاه تولیدی اشان گفتند که هنوز موفق به انجام این کار نشده اند. ضمن این که به گفته ایشان شخصا 4 دستگاه دیگر را پیش از این برای اولین بار در ایران ساخته اند، اما در پی ثبت اختراع برای آن ها نبوده اند.

شهاب گستر خاوران سازنده دستگاه های تولید خوراک دام و طیور

ایشان دلیل ثبت نکردن اختراعات قبلی اشان را این طور عنوان کردند که فلسفه من در زندگی بر این اعتقاد استوار است اگر من موفق به دستگاهی شوم نباید این طور باشد که دیگران حق کپی برداری از آن را نداشته باشند. بهتر است دستگاهی که من ساخته ام را ببینند و بر اساس آن دستگاه های جدید بسازند تا به این شکل این توانمندی در کشور گسترش پیدا کند. البته ایشان توضیح ندادند که با وجود داشتن چنین فلسفه ای چرا در پی ثبت اختراع برای دستگاه جدیدشان هستند.

به گفته ایشان اگر ما بتوانیم در کشور چنین فعالیتی (خشک کردن و بازفراوری تفاله ها) را رواج دهیم مجبور نیستیم تمام دانه های ذرت، گندم یا جو را که کشت می شود و می تواند به مصارف انسانی هم برسد به خوراک دام و طیور تبدیل کنیم. حداقل می توانیم بخشی از آن را به خوراک دام و طیور استفاده کنیم و مابقی خوراک مورد نیاز را از مواد و ضایعاتی که اسما دور ریختنی هستند تولید کنیم.

 

ساخت دستگاه با نصف قیمت مشابه خارجی

ایشان در توضیح قیمت خطوط تولیدی که توسط شرکت شهاب گستر ساخته می شود به این نکته اشاره کردند که قیمت دستگاه های ما در عین دارا بودن کیفیت مشابه، حداکثر نصف قیمت دستگاه های مشابه خارجی است. ایشان در توضیح بیشتر درباره قیمت های دستگاه ها گفتند: به طور مثال به تازگی یک خط تولید مبتنی بر هسته خرما در شیراز ایجاد شده است که دستگاه های آن خارجی هستند. برای این خط تولید حدود 1.5 میلیون یورو پرداخت شده است. در حالی که ما می توانیم مشابه همین دستگاه و حتی با کیفیت تر از آن را با 600 تا 700 میلیون تومان بسازیم.

خط تولیدی که به تازگی در شیراز با هزینه حدودی 1.5 میلیون یورو احداث شده اگر توسط شهاب گستر انجام می شد با صرف هزینه 600 تا 700 میلیون تومانی قابل انجام بود.

آقای درستکار همچنین در خصوص ویژگی رقابتی شرکت خود در مقایسه با شرکت های خارجی گفتند: یکی از مشخصه های شرکت های خارجی این است که دستگاه ها و خطوط تولید آن ها رایج و ثابت است. به طور مثال ممکن است یک شرکت خارجی به ده مشتری یک خط پنج یا ده تن بدهد. در حالی که این خطوط کاملا طراحی مشابه دارند. در صورتی که ما برای هر مشتری دستگاه ها و خطوط تولید را کاملا متناسب با فضایی که در اختیار دارد طراحی کرده و می سازیم. به گفته ایشان اکنون همین ویژگی است که تبدیل به رمز موفقیت و بقاء شهاب گستر شده است.

به گفته آقای درستکار، شهاب گستر تا کنون حدود 30 خط تولید برای مشتری های مختلف ایجاد نموده. در حالی که طراحی های تعدادی از آن ها کاملا با مابقی تفاوت دارد و متناسب با فضای مشتری ایجاد شده است.

 

بعضی فقط به دلیل دریافت نمایندگی وارد بازار شده اند

آقای درستکار در توضیح بخشی از مشکلاتی که در بازار با آن موجه هستند گفتند: متاسفانه در ایران باب شده است که تعدادی از افراد بدون این که دانشی از فرایند تولید خوراک داشته باشند، به صرف دریافت یک نمایندگی وارد عمل شده و در بازار حضور پیدا کرده اند.

به گفته ایشان اگرچه تعدادی از این نماینده ها هستند که توان فنی و دانش خیلی خوبی دارند و حضورشان در بازار کاملا پذیرفته است و نمایندگی داشتنشان هم امتیاز منفی محسوب نمی شود. اما نمایندگی های بسیاری هم وجود دارد که در واقع فقط یک فروشنده است و فاقد هرگونه اطلاعات فنی و تخصصی در این باره هستند. چنین افراد و شرکت هایی به دلیل عدم احاطه اشان بر موضوع، تولیدکنندگان را دچار مشکل می کنند و چنین اتفاقاتی بنده را به عنوان یک ایرانی می آزارد.

ایشان اظهار امیدواری کردند که در آینده اتحادیه ای در این خصوص تشکیل شود و نظارتی صورت گیرد تا اگر اشخاصی نیازمند دریافت چنین خدماتی هستند بتوان ایشان را به افراد و شرکت های صحیح مرتبط نمود که دچار مشکل نشوند.شما درباره صحبت های مدیر شهاب گستر چطور فکر می کنید؟ آیا شهاب گستر را شرکت موفق و معتبری می دانید؟

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)