Loading...
زر فروکتوز
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 10820
  • بازدید دیروز: 12263
  • بازدید کل: 32721393

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 811 نفر
خواندنی

پودر میوه مخصوص خوراک دام (موجود نیست)پودر میوه مخصوص خوراک دام (موجود نیست)

پودر میوه تولید صنعتی مخصوص تغذیه گاو، گوسفند، بز، شترمرغادامه »


اخبار شرکت های دام و طیور و آبزیان

پیشنهاد روسیه برای فروش غلات به ایران در برابر واردات میوه

یک مقام اتحادیه غلات روسیه با اشاره به تصمیم ایران برای واردات غلات از این کشور گفت: ایران می تواند پول غلات صادر شده را به روبل پرداخت کند و یا به عنوان بخشی از طلب خود، میوه به روسیه صادر کند.

پیشنهاد روسیه برای فروش غلات به ایران در برابر واردات میوه

به نقل از بلومبرگ، علیرغم تحریم های غرب علیه ایران، شرکت های خصوصی ایرانی در حال گفتگو با شرکت های روسی برای خرید غلات از این کشور هستند.

کوربوت، از مقامات اتحادیه غلات روسیه گفت، ایران می تواند برای دور زدن تحریم های آمریکا و اروپا پول غلات صادر شده را به روبل پرداخت کند و یا به عنوان بخشی از طلب خود، میوه به روسیه صادر کند.

کوربوت افزود: «من شک ندارم که ایران اگر بخواهد می تواند روبل تهیه کند.»

به گفته کوربوت، تحویل غلات به ایران پس از پایان گفتگوها ممکن است دو یا سه ماه طول بکشد. دریای خزر، سهل ترین مسیر ترانزیت غلات به ایران است که تا آن زمان یخ های موجود در سطح آب آن نیز ذوب خواهد شد.

آرکادی زلوچوسکی، رئیس اتحادیه غلات روسیه روز 22 فوریه گفته بود، روسیه ممکن است یک محموله یک میلیون تنی غلات به ایران صادر کند که بخش عمده ای از آن را گندم تشکیل خواهد داد. کوربوت اضافه کرد، حجم غلات صادراتی به ایران بستگی به حجم سیلو های ذخیره غلات ایران دارد.

ویتالی بوبنف، از فعالان بازار غلات روسیه گفت، اما در حالی که شرکت های روسی آمادگی خود را برای فروش حدود 2 میلیون تن غلات به ایران اعلام کرده اند، یافتن مشتریان این میزان غلات کمی مشکل به نظر می رسد.

به گفته بوبنف، ایران در گذشته به ندرت از روسیه غلات خریداری می کرد، زیرا تولید کنندگان غلات روسیه، به سختی قادر به تامین استانداردهای مورد تایید ایران بودند. اما احتمالا ایران امسال سخت گیری کمتری را در این خصوص به خرج خواهد داد تا حجم غلات بیشتری از روسیه به ایران صادر شود.

بر اساس این گزارش، برخی شرکت های بین المللی نظیر شرکت کارگیل که مقر آن در مینیاپولیس آمریکا قرار دارد نیز به صادرات مواد غذایی به ایران را ادامه می دهند.

ولادیمیر سزین، سخنگوی شرکت کارگیل در مسکو امروز اعلام کرد: «کارگیل، مانند بسیاری از شرکت های چند ملیتی دیگر که در زمینه صادرات محصولات کشاورزی فعالند، به ایران محصولات کشاورزی صادر می کند، زیرا مواد غذایی به طور خاص از تحریم ها مستثنی شده اند.»

وی افزود: «ما دقت بسیاری را به خرج می دهیم تا از رعایت روح و متن قانون در انجام صادرات به ایران اطمینان حاصل نمائیم.
ارسال نظر

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)