Loading...
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 333
  • بازدید دیروز: 12708
  • بازدید کل: 17209178

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 751 نفر
خواندنی

واکسینه کردن تلیسه ها برای ورم پستان با منشاء استاف اورئوسواکسینه کردن تلیسه ها برای ورم پستان با منشاء استاف اورئوس

تلیسه های واکسینه شده در مقابل بیماری ورم پستان با منشاء استاف اورئوس، شیر دهی بیشتری نسبت به گروه شاهد دارندادامه »


پرورش ماهی سردآبی، آزمایشگاه تشخیص دامپزشکی، آزمایشگاه دامپزشکی، اتوماسیون مرغداری، استخر پرورش ماهی اوزون برون، استخر پرورش ماهی تیلاپیا، استخر پرورش ماهی خاویاری، استخر پرورش ماهی قزل آلا، استخر پرورش ماهی کپور، بسته بندی گوشت مرغ، بسته بندی مرغ، بسته بندی مواد پروتئینی، بلدرچین، بوقلمون، پرورش آبزیان، پرورش بلدرچین، پرورش بوقلمون، پرورش شترمرغ، پرورش طیور، پرورش کبک، پرورش گاو شیری، پرورش گوساله نر، پرورش ماهی، پرورش ماهی در قفس، پرورش مرغ تخمگذار، پرورش مرغ مادر گوشتی، تامین داروی دامپزشکی، تامین نهاده های دامی، تامین نهاده های طیور، تجهیز سالن های مرغداری، تجهیزات مرغداری، تجهیزات و ادوات مرغداری، تکثیر و پرورش ماهی، تکثير و پرورش ماهی سردآبی، توزیع داروی دامپزشکی، تولید تجهیزات مرغداری، تولید تخم شترمرغ، تولید تخم مرغ، تولید جوجه یک روزه، تولید جوجه یک روزه گوشتی، تولید جوجه یکروزه، تولید داروی دامپزشکی ، تولید لوازم مرغداری، تولید ماشین آلات مرغداری، تولید محصولات پاستوریزه، تولید محصولات لبنی، تولید مرغ گوشتی، تولید مرغ مادر گوشتی، جوجه کشی، جوجه یک روزه تخم گذار،


مشاهده همه برچسب ها

اخبار شرکت های دام و طیور و آبزیان

رئیس سازمان دامپزشكی: آزمایشگاه مرجع در تمام استانها دایر می شود

سیدمحسن دستور، روز چهارشنبه در بجنورد گفت: اكنون چهار استان دارای آزمایشگاه مرجع دامپزشكی هستند و در 10 استان نیز این آزمایشگاه در دست ساخت قرار دارد.

رئیس سازمان دامپزشكی: آزمایشگاه مرجع در تمام استانها دایر می شود

وی هدف از ساخت آزمایشگاه مرجع دامپرشکی را ایجاد زمینه برای نظارت بیشتر و بهتر بر كیفیت تولید و عرضه محصولات و فراورده های دامی به منظور تامین سلامت مردم عنوان كرد.

رییس سازمان دامپزشكی همچنین مهمترین مشكل این نهاد در امر نظارت را كمبود نیروی انسانی دانست و گفت: اكنون این سازمان برای ارایه خدمات بهتر به مردم و نظارت بهینه نیاز به سه هزار نیروی جدید دارد.

دستور اظهار داشت: درخواست ما از دولت دادن مجوز استخدام این تعداد نیرو برای سازمان دامپزشكی كشور است. وی افزود: البته در مراكز استانها نیز باید استانداران با شناختی كه از حساسیت كاری این حوزه دارند دامپزشكی را در تامین نیروهای مورد نیاز كمك كنند. او افزایش آمار دانش آموختگان زن دانشگاهی در رشته های مرتبط با دامپزشكی را از دیگر مشخصات این بخش خواند و گفت: بیش از 70 درصد دانش آموختگان دامپزشكی بانوان هستند كه این وضعیت ارایه خدمات به مناطق محروم را با مشكل مواجه كرده است.

رییس سازمان دامپزشكی افزود: برای اعزام دانش آموختگان زن به مناطق محروم با محدودیتهای زیادی مواجهیم و از طرفی برای بكارگیری بانوان در فعالیتهای دامپزشكی مرتبط با حیات وحش نیز مشكل داریم. وی گفت: سازمان دامپزشكی برای غلبه بر این محدودیتها به دنبال واگذاری برخی از تصدی گریها به بخش خصوصی است.

او افزود: با این رویكرد اكنون چهار هزار و 500 واحد خدمات دامپزشكی بخش خصوصی در كشور فعالند و این سازمان آمادگی بكارگیری واحدهای خصوصی متقاضی در این بخش را نیز دارد. وی اظهار داشت: برای بكارگیری واحدهای خصوصی در بخش دامپزشكی نیازمند ارایه خدمات تشویقی به آنها به منظور اقتصادی بودن فعالیتشان هستیم و از سوی سایر نهادهای مرتبط نیز باید تسهیلاتی به بخش خصوصی داده شود تا بیشتر ترغیب به كار شوند.

رییس سازمان دامپزشكی همچنین در مورد واردات گوشت از خارج و تردد دام زنده نیز گفت: واردات گوشتی كه از طریق مبادی مجاز صورت می گیرد با نظارت دامپزشكی بوده و مشكلی در این زمینه وجود ندارد. وی افزود: علاوه بر داشتن قرنطینه در كشورهایی كه گوشت از آن وارد می كنیم، بر وضعیت دام قبل از كشتار و بعد از كشتار و نیز كشتار شرعی و بهداشتی آن نظارت داریم.

دستور مهمترین مشكل را در بخش واردات و یا تردد دام زنده دانست و گفت: برای اجرای این طرحها باید قرنطینه هایی در كشور مبدا با نظارت دامپزشكی صورت گیرد تا ما بتوانیم نظارت بیشتری بر دامها قبل از كشتار داشته باشیم. رییس سازمان دامپزشكی در ادامه تعداد كشتارگاههای صنعتی فعال در كشور را 60 باب برای دامهای سبك و سنگین اعلام بیان كرد: اكنون 60 كشتارگاه صنعتی دیگر نیز در سطح كشور در دست ساخت قرار دارد.

وی تعداد كشتارگاههای فعال در بخش طیور را نیز 220 واحد اعلام كرد و گفت: 50 واحد دیگر نیز در این بخش در دست ساخت قرار دارد.
ارسال نظر

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)