Loading...
زر فروکتوز
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 7414
  • بازدید دیروز: 25053
  • بازدید کل: 24808254

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 781 نفر
خواندنی

\\\\\\\" رای گراس مرکب\\\\\\\" منجر به هضم کمتر ولی مصرف ماده خشک بالاتر گردید\\\\\\\" رای گراس مرکب\\\\\\\" منجر به هضم کمتر ولی مصرف ماده خشک بالاتر گردید

سیلاژ رای گراس یک ساله، مخلوط شده با سیلاژ ذرت، عملکرد بهتری نسبت به سیلاژ رای گراس به تنهایی همراه داشت. ترکیب سیلاژ رای گراس و سیلاژ ذرت، باعث شد تا گاوها ماده خشک، مواد آلی، NDF و ADF بیشتری مصرف کنند.ادامه »


اخبار شرکت های دام و طیور و آبزیان

رئیس سازمان دامپزشكی: آزمایشگاه مرجع در تمام استانها دایر می شود

سیدمحسن دستور، روز چهارشنبه در بجنورد گفت: اكنون چهار استان دارای آزمایشگاه مرجع دامپزشكی هستند و در 10 استان نیز این آزمایشگاه در دست ساخت قرار دارد.

رئیس سازمان دامپزشكی: آزمایشگاه مرجع در تمام استانها دایر می شود

وی هدف از ساخت آزمایشگاه مرجع دامپرشکی را ایجاد زمینه برای نظارت بیشتر و بهتر بر كیفیت تولید و عرضه محصولات و فراورده های دامی به منظور تامین سلامت مردم عنوان كرد.

رییس سازمان دامپزشكی همچنین مهمترین مشكل این نهاد در امر نظارت را كمبود نیروی انسانی دانست و گفت: اكنون این سازمان برای ارایه خدمات بهتر به مردم و نظارت بهینه نیاز به سه هزار نیروی جدید دارد.

دستور اظهار داشت: درخواست ما از دولت دادن مجوز استخدام این تعداد نیرو برای سازمان دامپزشكی كشور است. وی افزود: البته در مراكز استانها نیز باید استانداران با شناختی كه از حساسیت كاری این حوزه دارند دامپزشكی را در تامین نیروهای مورد نیاز كمك كنند. او افزایش آمار دانش آموختگان زن دانشگاهی در رشته های مرتبط با دامپزشكی را از دیگر مشخصات این بخش خواند و گفت: بیش از 70 درصد دانش آموختگان دامپزشكی بانوان هستند كه این وضعیت ارایه خدمات به مناطق محروم را با مشكل مواجه كرده است.

رییس سازمان دامپزشكی افزود: برای اعزام دانش آموختگان زن به مناطق محروم با محدودیتهای زیادی مواجهیم و از طرفی برای بكارگیری بانوان در فعالیتهای دامپزشكی مرتبط با حیات وحش نیز مشكل داریم. وی گفت: سازمان دامپزشكی برای غلبه بر این محدودیتها به دنبال واگذاری برخی از تصدی گریها به بخش خصوصی است.

او افزود: با این رویكرد اكنون چهار هزار و 500 واحد خدمات دامپزشكی بخش خصوصی در كشور فعالند و این سازمان آمادگی بكارگیری واحدهای خصوصی متقاضی در این بخش را نیز دارد. وی اظهار داشت: برای بكارگیری واحدهای خصوصی در بخش دامپزشكی نیازمند ارایه خدمات تشویقی به آنها به منظور اقتصادی بودن فعالیتشان هستیم و از سوی سایر نهادهای مرتبط نیز باید تسهیلاتی به بخش خصوصی داده شود تا بیشتر ترغیب به كار شوند.

رییس سازمان دامپزشكی همچنین در مورد واردات گوشت از خارج و تردد دام زنده نیز گفت: واردات گوشتی كه از طریق مبادی مجاز صورت می گیرد با نظارت دامپزشكی بوده و مشكلی در این زمینه وجود ندارد. وی افزود: علاوه بر داشتن قرنطینه در كشورهایی كه گوشت از آن وارد می كنیم، بر وضعیت دام قبل از كشتار و بعد از كشتار و نیز كشتار شرعی و بهداشتی آن نظارت داریم.

دستور مهمترین مشكل را در بخش واردات و یا تردد دام زنده دانست و گفت: برای اجرای این طرحها باید قرنطینه هایی در كشور مبدا با نظارت دامپزشكی صورت گیرد تا ما بتوانیم نظارت بیشتری بر دامها قبل از كشتار داشته باشیم. رییس سازمان دامپزشكی در ادامه تعداد كشتارگاههای صنعتی فعال در كشور را 60 باب برای دامهای سبك و سنگین اعلام بیان كرد: اكنون 60 كشتارگاه صنعتی دیگر نیز در سطح كشور در دست ساخت قرار دارد.

وی تعداد كشتارگاههای فعال در بخش طیور را نیز 220 واحد اعلام كرد و گفت: 50 واحد دیگر نیز در این بخش در دست ساخت قرار دارد.
ارسال نظر

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)