Loading...
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 14322
  • بازدید دیروز: 22206
  • بازدید کل: 17669381

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 752 نفر
خواندنی

برای کنترل ورم پستان در گاو شیری به این نکات مهم توجه کنیدبرای کنترل ورم پستان در گاو شیری به این نکات مهم توجه کنید

بیماری ورم پستان زمانی روی می دهد که میکرو ارگانیسم هایی که معمولا باکتری هستند وارد سرپستانک می شوند و در پستان تکثیر می یابند. تمرکز برنامه های کنترل ورم پستان باید در جهت پیشگیری از یک یا هر دوی آنها (ورود و تکثیر میکروارگانیسم) باشد.ادامه »


پرورش ماهی سردآبی، آزمایشگاه تشخیص دامپزشکی، آزمایشگاه دامپزشکی، اتوماسیون مرغداری، استخر پرورش ماهی اوزون برون، استخر پرورش ماهی تیلاپیا، استخر پرورش ماهی خاویاری، استخر پرورش ماهی قزل آلا، استخر پرورش ماهی کپور، بسته بندی گوشت مرغ، بسته بندی مرغ، بسته بندی مواد پروتئینی، بلدرچین، بوقلمون، پرورش آبزیان، پرورش بلدرچین، پرورش بوقلمون، پرورش شترمرغ، پرورش طیور، پرورش کبک، پرورش گاو شیری، پرورش گوساله نر، پرورش ماهی، پرورش ماهی در قفس، پرورش مرغ تخمگذار، پرورش مرغ مادر گوشتی، تامین داروی دامپزشکی، تامین نهاده های دامی، تامین نهاده های طیور، تجهیز سالن های مرغداری، تجهیزات مرغداری، تجهیزات و ادوات مرغداری، تکثیر و پرورش ماهی، تکثير و پرورش ماهی سردآبی، توزیع داروی دامپزشکی، تولید تجهیزات مرغداری، تولید تخم شترمرغ، تولید تخم مرغ، تولید جوجه یک روزه، تولید جوجه یک روزه گوشتی، تولید جوجه یکروزه، تولید داروی دامپزشکی ، تولید لوازم مرغداری، تولید ماشین آلات مرغداری، تولید محصولات پاستوریزه، تولید محصولات لبنی، تولید مرغ گوشتی، تولید مرغ مادر گوشتی، جوجه کشی، جوجه یک روزه تخم گذار،


مشاهده همه برچسب ها

اخبار شرکت های دام و طیور و آبزیان

ایجاد صنایع تبدیلی تنها راه جلوگیری از سوختن باگاس نیشكر

باگاس دارای ارزش اقتصادی بسیار بالا و مخلوطی از قند، فیبر و رطوبت است که وقتی برای مدتی روی زمین باشد خود به‌ خود می‌سوزد و تنها راه جلوگیری از سوختن آن ایجاد صنایع تبدیلی است.

ایجاد صنایع تبدیلی تنها راه جلوگیری از سوختن باگاس نیشكر

مسئول امور کشت و صنعت‌های نظام صنفی کشاورزی خوزستان گفت: به نظر می‌رسد برخی موضع‌گیری‌های زیست‌محیطی نسبت به شرکت توسعه نیشکر غیرمنصفانه باشد.

محسن ممبینی، با اشاره به این‌که برخی مسئولین و نمایندگان مجلس، شرکت توسعه نیشکر را به‌دلیل سوختن باگاس، مقصر و متهم اصلی آلودگی‌های زیست‌محیطی می‌دانند، عنوان كرد: سوختن باگاس تنها پس از برداشت نیشکر و آن هم به‌طور غیرعمد اتفاق می‌افتد.

وی افزود:

باگاس دارای ارزش اقتصادی بسیار بالا و مخلوطی از قند، فیبر و رطوبت است که وقتی برای مدتی روی زمین باشد خود به‌خود می‌سوزد.

مسئول امور کشت و صنعت های نظام صنفی کشاورزی خوزستان، تنها راه جلوگیری از سوختن این محصول با ارزش را ایجاد صنایع تبدیلی برای آن دانست و تاکید کرد: مسئولین استان باید زمینه را برای سرمایه‌گذاری در بخش صنایع تبدیلی باگاس فراهم کنند. عدم سرمایه‌گذاری در این بخش به منزله سوختن فرصت‌های طلایی بوده که از چشم برخی مسئولین پنهان مانده است.

ممبینی، یکی از استفاده‌های مهم باگاس را تولید کاغذ عنوان کرد و گفت: هم‌اکنون سالانه یک میلیون و 600 هزار تن باگاس از سطح کشت و صنعت‌های نیشکر خوزستان به‌دست می‌آید که،

از هر هفت تن باگاس، یک تن خمیر کاغذ تولید می‌شود. ظرفیت تولید کاغذ از باگاس با بهره‌گیری از صنایع تبدیلی، بیشتر از این خواهد شد و این در حالی است كه سالانه بیش از 700 هزار تن کاغذ وارد کشور می‌شود.

وی با اشاره به فواید زیست‌محیطی نیشکر، عنوان كرد: گیاه نیشکر با داشتن سطح سبز زیاد باعث جذب و تثبیت فراوان گازکربنیک و رهاسازی اکسیژن شده و نقش مهمی در تداوم حیات و لطافت و تعادل هوا ایفا می‌کند.

مسئول امور کشت و صنعت‌های نظام صنفی کشاورزی خوزستان با اشاره به این‌که سالانه 74 هزار هکتار از زمین‌های استان زیرکشت محصول نیشکر می‌رود، گفت: این میزان به تنهایی سطح سبزی معادل 500 هزار هکتار ایجاد می‌کند که چیزی معادل 41 درصد وسعت اراضی خوزستان است.

ممبینی با اشاره به وجود بیش از 113 صنعت آلاینده در استان، تصریح کرد: هیچ یک از این صنایع به اندازه صنعت نیشکر برای محیط زیست مفید نیست. برای نمونه 30 مجتمع پتروشیمی که آلوده‌کننده محیط زیست هستند در مجاورت تالاب شادگان وجود دارد که هیچ کدام در احیای تالاب نقشی ندارند و هزینه‌ای هم برای احیای محیط زیست نکرده‌اند. این در حالی است که شرکت توسعه نیشکر با هدایت پساب‌های خود به درون تالاب شادگان باعث حفظ اکوسیستم و حفظ ذخایر ژنتیکی، جانوری و گیاهی و همچنین رونق اقتصادی و امرار معاش در تالاب شده است.
ارسال نظر

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)