Loading...
فروش پودر خرما جهت استفاده در خوراک گوسفند و گاو
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 8059
  • بازدید دیروز: 18432
  • بازدید کل: 33868147

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 811 نفر
خواندنی

پودر میوه مخصوص خوراک دام (موجود نیست)پودر میوه مخصوص خوراک دام (موجود نیست)

پودر میوه تولید صنعتی مخصوص تغذیه گاو، گوسفند، بز، شترمرغادامه »


اخبار شرکت های دام و طیور و آبزیان

مدیر شرکت نیرو تهویه البرز: هر گردی جت هیتر نیست

نیرو تهویه البرز از شرکت های دارای قدمت در زمینه ساخت هیتر موشکی (جت هیتر) است. از سال 1378 آغاز به کار کرده و از 1382 اقدام به تولید انواع جت هیتر نموده است. در ادامه، توضیحات آقای یاری فرد مدیر شرکت درباره نیرو تهویه و جت هیترهای آن قابل مشاهده است.

مدیر شرکت نیرو تهویه البرز: هر گردی جت هیتر نیست

توجه: این خبر در تاریخ 27 اسفند 1391 توسط دستچین بازنشر شده است.

تاریخ اصلی انتشار این خبر 12 آذر 1391 می باشد.

شرکت "نیرو تهویه البرز" از جمله شرکت های دارای قدمت در زمینه ساخت انواع "هیتر موشکی (جت هیتر)" است. این شرکت از سال 1378 آغاز به کار کرده و از سال 1382 اقدام به تولید و ارائه انواع جت هیتر به بازار ایران نموده است.

متن زیر شامل توضیحاتی درباره این شرکت است که توسط جناب آقای یاری فرد مدیر نیرو تهویه البرز در حاشیه نمایشگاه اخیر دام و طیور اصفهان ارائه شده است.

 

به گفته آقای یاری فرد، شرکت نیرو تهویه البرز از سال 1378 آغاز به فعالیت نموده و از سال 1382 به بعد شروع به ساخت و ارائه انواع هیتر موشکی به بازار ایران نموده است.

به گفته ایشان، نیرو تهویه در اسفند ماه سال 1390 (کمتر از یک سال قبل) موفق به دریافت جایزه کیفیت برتر در تولید جت هیتر و لوازم گرمایشی از یک سازمان معتبر در ژنو سوییس شده است.

همچنین ایشان افزودند که این جایزه، علاوه بر این که برای نیرو تهویه و کشور جمهوری اسلامی ایران افتخار محسوب می شود، باعث شده تا روند صادرات توسط این شرکت به کشورهای عراق و آذربایجان ساده تر شود.

 

آقای یاری فرد نیرو تهویه را جزء اولین تولیدکنندگان جت هیتر در ایران دانسته و تنوع تولید جت هیتر توسط این شرکت در حال حاضر را حدود 25 مدل عنوان کردند.

مدیر شرکت نیرو تهویه در توضیح علت تسهیل صادرات با تکیه بر جایزه بین المللی دریافت شده گفتند: ما در ایران استاندارد اجباری نداریم. اگرچه تا کنون تلاش هایی برای دریافت آن انجام داده ایم، اما هنوز موفق به دریافت آن نشده ایم. ضمن این که نیرو تهویه در حال حاضر نیز دارای چند گواهینامه استاندارد (ISO) است. اما برای صادرات، علاوه بر همه این موارد نیاز به یک گواهینامه بین المللی هم داشتیم که دریافت این گواهینامه مسیر صادرات را برایمان باز نمود.

 

به گفته آقای یاری فرد، شرکت نیرو تهویه البرز در سال 1388 موفق شد با همکاری جهاد کشاورزی قزوین، کلیه مرغداری های استان (قزوین) را به سیستم گرمایشی مبتنی بر هیترهای موشکی تجهیز نماید.

جهت انجام این کار، جهاد کشاورزی 50% از هزینه تجهیز را به عنوان یارانه به صورت نقدی به مرغداران پرداخت نمود. به گفته ایشان مقاومت هایی هم توسط مرغداران صورت گرفت. چون قیمت سوخت ارزان بود. اما به هر حال این کار به طور کامل انجام شد و نتیجه درخشانی برای استان به بار آورد.

به گفته مدیر نیرو تهویه البرز، با انجام این کار فقط در سال 1388 در استان قزوین حدود 60 میلیون لیتر صرفه جویی در مصرف سوخت صورت گرفت که همین موضوع باعث گسترش انجام این بهینه سازی به سایر استان ها نیز شد.

 

هر گردی جت هیتر نیست

آقای یاری فرد وجود هیترهای موشکی بی کیفیت و همچنین هیترهایی را که فقط اسم موشکی دارند را یکی از مشکلاتی عنوان کردند که نیرو تهویه در حال حاضر با آن دست به گریبان است.

به گفته ایشان، اگرچه نیرو تهویه از سال 1382 در حال تحقیق و کار برای تولید و ارائه جت هیتر در ایران بوده، اما تب استفاده از جت هیتر کمتر از دو سال است که در کشور ایجاد شده و مصرف کنندگان به استفاده از آن روی آورده اند. در عین حال همین موضوع باعث شده شناخت مصرف کننده ها از جت هیتر و تولیدکننده های اصلی آن خیلی جامع و کامل نباشد.

آقای یاری فرد مدیر عامل شرکت نیرو تهویه البرز

مدیر شرکت نیرو تهویه البرز: آقای یاری فرد

به گفته ایشان بعضی از تولیدکنندگان و فروشندگان از این موضوع سوءاستفاده نموده و محصولات خود را با این عنوان به فروش می رسانند. به طور مثال هر هیتری را که گرد باشد به نام موشکی ارائه می کنند. در حالی که این موضوع صحت ندارد و ویژگی یک هیتر موشکی فقط گرد بودن آن نیست.

بعضی از این افراد حتی علاوه بر این موضوع موارد دیگری را نیز مطرح می کنند که به گفته آقای یاری فرد با سوء نیت مطرح می شود. مانند این که هر کدام از این محصولات حدود یک میلیون تومان یارانه دارند. در حالی که به گفته ایشان چنین موضوعی به هیچ وجه صحت ندارد. به گفته آقای یاری فرد در بسیاری از این معاملات حتی کلاه برداری هایی هم صورت گرفته است.

ایشان یکی از نیازهای شرکت هایی مانند نیرو تهویه را این دانستند که مصرف کننده بداند تولیدکنندگان اصلی هر محصول چه کسانی هستند تا بتوانند از تولیدکننده های واقعی خرید کنند.

به گفته ایشان تولیدکنندگان معتبر جت هیتر به غیر از نیرو تهویه بسیار محدود هستند. اما فقط نیرو تهویه است که دارای یک گواهینامه بین المللی در این خصوص است. بعضی شرکت ها هم هستند که خود را به عنوان تولیدکننده معرفی می کنند، اما در واقع وارد کننده اند.

آقای یاری فرد افزودند: نتیجه همه این مباحث این می شود که یک مرغدار یک جت هیتر را می خرد و در نهایت به این نتیجه می رسد که جت هیتر خیلی کاربردی نیست و به درد خاصی نمی خورد. به نوعی هم راست می گوید. چون آن جت هیتری که خریده کاربردی نیست و فقط اسم جت هیتر حرفه ای را همراه خود دارد.

 

چرا باید از هیتر موشکی (جت هیتر) استفاده کرد؟

آقای یاری فرد در معرفی هیترهای موشکی با این مقدمه آغاز نمودند که از قدیم الایام سیستم های گرمایشی مورد استفاده توسط مرغداری ها خیلی بهینه نبوده.

به طور مثال در سیستم گرمایشی چهارشاخه، علاوه بر این که گرمای تولیدی فقط برای اطراف خود دستگاه کافی بوده، ایجاد آلودگی هم می نموده. در عین حال خطر آتش سوزی هم برای این نوع سیستم ها بسیار محتمل بوده است. و علاوه بر همه این موارد، این دستگاه ها خودکار هم نبوده اند.

از اینرو سیستم "کوره هوای گرم" جایگزین آن شد.

شرکت نیرو تهویه البرز در سال 1388 موفق شد با همکاری جهاد کشاورزی قزوین، کلیه مرغداری های استان (قزوین) را به سیستم گرمایشی مبتنی بر هیترهای موشکی تجهیز نماید.

با انجام این کار فقط در سال 1388 در استان قزوین حدود 60 میلیون لیتر صرفه جویی در مصرف سوخت صورت گرفته است.

اما در مورد کوره هوای گرم هم نکات منفی وجود داشت. از جمله این که مصرف برق آن بسیار بالا بود. در حالی که راندمان سیستم در بهترین حالت به هفتاد درصد می رسید و سی درصد هدر رفت انرژی برای آن وجود داشت.

پس از این سیستم ها، هیترهای موشکی ایجاد شدند که دارای راندمانی در حدود 100% است. در عین حال در مقایسه با کوره هوای گرم، حدود 30 تا 50 درصد مصرف انرژی را نیز کاهش می دهد.

آقای یاری فرد در مثالی از یک فارم مرغداری نام بردند که با استفاده از سیستم کوره هوای گرم حدود 200.000 لیتر سوخت در هر دوره مصرف می نمود. اما با تبدیل سیستم گرمایش خود به هیتر موشکی، مصرف سوخت آن به 80.000 لیتر کاهش یافت.

به گفته ایشان، این اندازه گیری توسط گروه تحقیقات نیرو تهویه البرز و با استفاده از ابزارها و دستگاه های دقیق اندازه گیری که در محل نصب شده بوند صورت گرفته است.

ایشان به طور خلاصه مهمترین ویژگی هیترهای موشکی را در کاهش مصرف سوخت دانستند. به گفته ایشان، استفاده از هیتر موشکی به طور متوسط حدود 50% کاهش مصرف سوخت و حدود 70% کاهش مصرف برق را در پی خواهد داشت.

 

مشکلات ارزی و تحریم ها بر نیرو تهویه اثر ندارند

ایشان در ارتباط با نوسانات ارزی و مشکلاتی که به دلیل تحریم های بین المللی و ... دامنگیر تولیدکنندگان شده است گفتند: به نظر ایشان بحرانی ترین دوره این اتفاق سپری شده است و اگرچه همچنان تاثیراتی باقی است، اما نسبت به قبل کمتر است.

ولی در عین حال به گفته ایشان به دلیل سیاست نیرو تهویه در خرید مواد اولیه که همیشه مواد اولیه مورد مصرف دو سال خود را پیشاپیش خریداری و نگهداری می کند، این شرکت را خطری از این بابت تهدید نمی کند. به گفته ایشان حتی اگر مشکلات ارزی و ... همچنان ادامه پیدا کند، باز هم به دلیل برنامه ریزی بلند مدت صورت گرفته توسط مدیران نیرو تهویه، این شرکت دچار مشکل نخواهد شد.

 

افزایش تنوع محصولات در آینده

آقای یاری فرد درباره برنامه های بلند مدت نیرو تهویه، ضمن توضیح این موضوع که هیترهای موشکی فقط برای استفاده در مرغداری ها نیستند و می توانند در گلخانه ها، کارگاه ها و ... هم مورد استفاده قرار بگیرند، به تصمیم شرکت برای توسعه بیشتر مدل های هیترهای موشکی در آینده اشاره نمودند.

به گفته ایشان در حال حاضر تنوع تولید هیترهای موشکی توسط نیرو تهویه 25 مدل است. در صورتی که یکی از تولیدکنندگان معتبر ایتالیایی که در همین زمینه فعالیت می کند حدود 40 نوع هیتر موشکی تولید می کند.

تنوعی که نیرو تهویه نیز تصمیم دارد در آینده به آن دست یابد.نظر شما درباره صحبت های مدیر شرکت نیرو تهویه چیست؟ آیا اصلا با جت هیتر آشنا هستید و تا کنون از آن استفاده کرده اید؟

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)