Loading...
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 4158
  • بازدید دیروز: 12708
  • بازدید کل: 17213003

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 751 نفر
خواندنی

کاهش متان در آروغ گاو بوسیله تغذیه چربی و دانه های روغنیکاهش متان در آروغ گاو بوسیله تغذیه چربی و دانه های روغنی

متان یک فرآورده فرعی حاصل از تخمیر شکمبه است. این گاز گلخانه ای با گرمای زمین ارتباط دارد. حدود 6 تا 10 درصد کل انرژی مصرفی در نهایت به متان تبدیل شده و در نهایت از طریق دهان و بینی در هوا منتشر می شود.ادامه »


پرورش ماهی سردآبی، آزمایشگاه تشخیص دامپزشکی، آزمایشگاه دامپزشکی، اتوماسیون مرغداری، استخر پرورش ماهی اوزون برون، استخر پرورش ماهی تیلاپیا، استخر پرورش ماهی خاویاری، استخر پرورش ماهی قزل آلا، استخر پرورش ماهی کپور، بسته بندی گوشت مرغ، بسته بندی مرغ، بسته بندی مواد پروتئینی، بلدرچین، بوقلمون، پرورش آبزیان، پرورش بلدرچین، پرورش بوقلمون، پرورش شترمرغ، پرورش طیور، پرورش کبک، پرورش گاو شیری، پرورش گوساله نر، پرورش ماهی، پرورش ماهی در قفس، پرورش مرغ تخمگذار، پرورش مرغ مادر گوشتی، تامین داروی دامپزشکی، تامین نهاده های دامی، تامین نهاده های طیور، تجهیز سالن های مرغداری، تجهیزات مرغداری، تجهیزات و ادوات مرغداری، تکثیر و پرورش ماهی، تکثير و پرورش ماهی سردآبی، توزیع داروی دامپزشکی، تولید تجهیزات مرغداری، تولید تخم شترمرغ، تولید تخم مرغ، تولید جوجه یک روزه، تولید جوجه یک روزه گوشتی، تولید جوجه یکروزه، تولید داروی دامپزشکی ، تولید لوازم مرغداری، تولید ماشین آلات مرغداری، تولید محصولات پاستوریزه، تولید محصولات لبنی، تولید مرغ گوشتی، تولید مرغ مادر گوشتی، جوجه کشی، جوجه یک روزه تخم گذار،


مشاهده همه برچسب ها

اخبار شرکت های دام و طیور و آبزیان

سالن‌های مرغداری مكانیزه ایرانی در انتظار حمایت مسئولان

متخصصان كشور با یک دهه تحقیق و ساخت نسل‌های مختلف اتوماسیون موفق به دستیابی به دانش طراحی و ساخت كلیه‌ ماشین‌آلات و لوازم سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نسل هفتم سیستم جامع اتوماسیون صنعت مرغداری شده و اكنون ایران از پیشگامان تولید این دستاورد در جهان است.

سالن‌های مرغداری مكانیزه ایرانی در انتظار حمایت مسئولان

بر این اساس، هوشمند ‌سازی قریب به 200 مرغداری در اقصی نقاط كشورمان باعث شده مصرف سوخت و انرژی با اصلاح ساختار تهویه و كنترل هوشمند (اتوماسیون واحد‌های مرغداری) و انجام حداقل تهویه، مصرف سوخت و انرژی به یك سوم كاهش یابد.

به‌طور متوسط مصرف سوخت به یك لیتر در یك دوره‌ پرورش رسیده است. این امر بیانگر آن است كه با توجه به مصرف قریب به سه میلیارد لیتر گازوئیل در سال در صنعت مرغداری، امكان صرفه‌جویی یك میلیارد در سال فراهم شده است.

به‌طور میانگین بین 50 الی 70 درصد كاهش در سطح مرغداری‌ها مشهود بوده و تاثیرات شگرفی در كاهش قیمت تمام‌شده‌ محصول داشته و منافع آن به تولید‌كنندگان و مصرف‌كنندگان خواهد رسید.

همچنین این اصلاح ساختار عامل افزایش بهره‌وری در واحد سطح شده چراكه با توجه به بستر‌سازی مناسب و كنترل هوشمند در سطح مزارع میزان جوجه‌ریزی در واحد‌ها به‌طور میانگین از 10 قطعه به 16 الی 18 قطعه افزایش یافته و زمینه‌ تولید اقتصادی مرغ فراهم شده است.

بدین معنا كه با ظرفیت‌های فعلی امكان افزایش تولید بیش از 800 هزار تن گوشت مرغ فراهم شده و قیمت تمام‌شده‌ محصول حداقل 5000 ریال كاهش می‌یابد و تولید مرغ در كشور از نظر قیمت قابل رقابت با سایر كشور‌ها خواهد بود.

این سیستم كاهش تلفات، كاهش مصرف دان و دارو و ... را دربر دارد، با توجه به این‌‌كه در اكثر واحد‌ها تلفات بعد از هفته‌ چهارم (به علت تهویه نامناسب) به اوج خود رسیده و ضرر و زیان شدیدی به مرغدار وارد می‌شود.

با هوشمند‌سازی سالن‌های مرغداری و تهویه‌ مطلوب، بستر مناسب برای پرورش فراهم شده و دراین زمینه علاوه بر كاهش 50 درصدی تلفات نسبت به دوره‌های قبل، كاهش مصرف حداقل 200 گرم دان برای هر قطعه در هر دوره و كاهش چشم‌گیر مصرف دارو و ... نیز مشهود بوده و در بهبود كیفیت گوشت مرغ نیز تاثیر بسزایی داشته و از نظر تولید بهداشتی و رسیدن به استاندارد‌های جهانی نیز می‌توان گام‌های زیربنایی برداشت، این امر خود نماینگر موفقیت طرح بوده و بدین معنا است كه وابستگی كشور به واردات نهادها نیز كاهش چشم‌گیری خواهد داشت.

همچنین علاوه بر سود مرغدار حداقل 200 ریال در كاهش قیمت تمام‌شده‌ی محصول تاثیر خواهد گذاشت. آنچه مسلم است انجام این مهم در سطح ملی نیازمند حمایت، هدایت و پشتیبانی مسئولان دولتی به ویژه وزارت جهاد كشاورزی، صنعت، معدن و تجارت است.
ارسال نظر

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)