Loading...
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 777
  • بازدید دیروز: 24619
  • بازدید کل: 17711900

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 752 نفر
خواندنی

شناخت پرورش گوسفند و اهمیت آنشناخت پرورش گوسفند و اهمیت آن

بدون شک کوچکی جثه، قابلیت رام شدن و بهره دهی زیاد از نقطه نظر تولید گوشت، شیر و پشم و سایر فرآورده های آن باعث شده است که نظر انسان به این حیوان جلب گردد.ادامه »


پرورش ماهی سردآبی، آزمایشگاه تشخیص دامپزشکی، آزمایشگاه دامپزشکی، اتوماسیون مرغداری، استخر پرورش ماهی اوزون برون، استخر پرورش ماهی تیلاپیا، استخر پرورش ماهی خاویاری، استخر پرورش ماهی قزل آلا، استخر پرورش ماهی کپور، بسته بندی گوشت مرغ، بسته بندی مرغ، بسته بندی مواد پروتئینی، بلدرچین، بوقلمون، پرورش آبزیان، پرورش بلدرچین، پرورش بوقلمون، پرورش شترمرغ، پرورش طیور، پرورش کبک، پرورش گاو شیری، پرورش گوساله نر، پرورش ماهی، پرورش ماهی در قفس، پرورش مرغ تخمگذار، پرورش مرغ مادر گوشتی، تامین داروی دامپزشکی، تامین نهاده های دامی، تامین نهاده های طیور، تجهیز سالن های مرغداری، تجهیزات مرغداری، تجهیزات و ادوات مرغداری، تکثیر و پرورش ماهی، تکثير و پرورش ماهی سردآبی، توزیع داروی دامپزشکی، تولید تجهیزات مرغداری، تولید تخم شترمرغ، تولید تخم مرغ، تولید جوجه یک روزه، تولید جوجه یک روزه گوشتی، تولید جوجه یکروزه، تولید داروی دامپزشکی ، تولید لوازم مرغداری، تولید ماشین آلات مرغداری، تولید محصولات پاستوریزه، تولید محصولات لبنی، تولید مرغ گوشتی، تولید مرغ مادر گوشتی، جوجه کشی، جوجه یک روزه تخم گذار،


مشاهده همه برچسب ها

اخبار شرکت های دام و طیور و آبزیان

کمک به صنعت دامپروری با بهره گیری از دستگاه خشک کن ضایعات و پس ماند محصولات کشاورزی

در شرایطی که بحران آب و رکود اقتصادی و تحریم، سایه سنگین خود را بر اقتصاد وابسته به واردات نهاده های صنعت دام و طیور گسترانده است، استفاده از محصولات فرآوری شده صنعتی حاصل از پسماند و ضایعات محصولات کشاورزی میتواند به اسقلال اقتصادی کشور کمک کند.

کمک به صنعت دامپروری با بهره گیری از دستگاه خشک کن ضایعات و پس ماند محصولات کشاورزی

غلامرضاکریمی مدیر عامل و موسس کارخانه تبدیل ضایعات و پس ماندهای محصولات کشاورزی دستچین عالی می گوید بارها و بارها در طول زندگیم شاهد افرادی بودم که با دیدن تکه ای نان بر روی زمین خم می شدند و آن را برداشته و با احترام در گوشه ای قرار می دادند تا زیر پا نباشد، می گفتند، برکت خداست.

این جمله همیشه پیش چشمم بود و من نیز به تبعیت از فرهنگمان و آموزه هایم همواره سعی داشتم آن را بیاد داشته و در جهت جلوگیری از حیف و میل هر محصولی که بر روی آن زحمتی کشیده شده بود کوشا و پیشتاز باشم. حاصل این طرز تفکر آن شد تا از سال 1386 به این فکر بیفتم تا کار منحصر به فرد و ویژه ای در این زمینه انجام دهم. چندین سال تلاش کردم و در این زمینه تحقیقات زیادی انجام دادم تا سرانجام حاصل اشتیاقم به راه اندازی کارخانه ای برای تبدیل ضایعات محصولات کشاورزی به غذای قابل استفاده برای مزارع پرورش دام، طیور و آبزیان ختم شد.

در این کارخانه در فضایی با 4،000 متر زیربنا شامل سالن­های مواد اولیه، تولید و انبارهای محصول، خط صنعتی منحصر به فردی برای خشک کردن انواع ضایعات و پس ماندهای محصولات کشاورزی به ظرفیت ورودی 20،000 تن انواع پس­ماند و خروجی 5،000 تن محصول در سال راه اندازی کردم. تفاله حاصل از خط تولید کارخانجات تولید رب گوجه فرنگی، تفاله حاصل از تولید آب میوه هایی مانند سیب، انار، انگور، مرکبات، شیره خرما و هر نوع ضایعات دیگر مرطوب و در حجم بسیار زیاد کارخانجات صنایع غذایی همگی، ظرف مدت 30 دقیقه در دستگاه های این کارخانه بدون آنکه فرصتی برای رشد میکرب و قارچ داده شود خشک می شوند.

محصول تولید شده در این فرآیند دارای چه ویژگی­هایی است:

1- قابلیت حفظ و نگهداری طولانی مدت دارد.

2- ارزش غذایی آنها کاملا محفوظ باقی مانده است.

3- منبع ارزشمندی از انواع ویتامین و آنتی اکسیدانهای طبیعی و متنوع در دسترس قرار دارد.

4- محصول قابلیت فرموله شدن در جیره های غذایی دام، طیور و آبزیان دارد.

5- محصول حاصل به صورت پودری یکدست و یکنواخت و آماده استفاده که در کیسه بسته بندی شده است در می آید که باعث سهولت استفاده از آن برای دامداری ها و نیز کاهش هزینه انبارداری و کارگری آنها می گردد.

حامیان شما برای اجرای این طرح کدام سازمانها بودند؟

اگر منظورتان سازمانهای دولتی است باید بگویم که نه، هیچگونه حمایتی نشد و اجازه بدهید تا در این باره صحبتی هم نکنم. به طور خلاصه بگویم که برای اجرای این پروژه حتی یک ریال تسهیلات دریافت نکردم و هر آنچه انجام شد حاصل سرمایه خودم و تلاش بسیار زیادم بود. تعریف و تمجید، فراوان بود اما به وقت حمایت عملی که می رسید هزار و یک اما و دست­ انداز سر راهم بوجود می ­آمد.

لطفا در این باره توضیحات بیشتری بدهید که چرا مورد حمایت قرار نگرفتید؟

مشکل، عدم حمایت از من نوعی نیست. گرفتاری تولید در کشور ما مربوط به نقصی ساختاری است. از نظر من دو مانع بزرگ برای اجرای طرح­های تولیدی وجود دارد که مفهومش همان عدم حمایت است.

1- مدیران نامناسب

به اعتقاد من بسیاری از مدیران، اساسا برای مدیریت ساخته نشده اند. مدیران اجرایی، همسو با مسئولیت خود علاوه بر تحصیلات عالی و نخبگی باید باهوش، خلاق، دارای روابط عمومی مناسب، خوش رو، خوش صحبت، پرحوصله، خستگی ناپذیر و بسیاری پارامترهای مثبت دیگر باشند. ای کاش برای انتخاب مدیران، امتحان و تست های دشوار اجباری پیش بینی می شد تا توانمند ترین افراد مدیر می شدند. یقین دارم که در آنصورت سرعت اجرای طرحها و پروژه های تولیدی تصاعدی شده و بوروکراسی اداری نیز به مقدار بسیار زیادی کاهش می یافت. به اعتقاد من بخش اعظم بوروکراسی اداری موجود در اجرای پروژه ها هم مرهون کمبود همان پارامترهای مثبتی است که باید نزد مدیران وجود داشته باشد.

2- نبود یک کمیته تخصصی حمایتی

باید کمیته ­ای مرکب از تعدادی متخصص باتجربه و خوشنام که همگی مستخدم دولت هستند وجود داشته باشد که وظیفه­ شان این باشد که پس از تصویب یک طرح، طی یک بازه زمانی مشخص همگی موافقت ­ها و مجوزها را برای صاحبان طرح اخذ نموده و در طول اجرای طرح، رفع هر گونه مانع و دست انداز نیز به عهده آنها باشد و صاحبان طرح وقتشان فقط صرف اجرا و تولید شود. هر چه باشد، تولید کنندگان به تعبیری نخبگان هستند، سرمایه های ملی هستند، عوامل ایجاد کار و پیشرفت کشور هستند و در واقع اندیشمندانی متمایز هستند که باید به آنها و وقت آنها بها داده شود. به این شکل باید انگیزه ایجاد کرد تا نخبگان جذب تولید شوند.

تصور کنید که برای موافقت اولیه، صدور مجوز اجرا، اخذ آب و برف و گاز، طی مراحل اجرایی و ساخت و ... سازمانهای متعددی دست­اندکار هستند که هر یک نگاه خود را به سوژه اجرایی شما دارند و شما باید بتوانید تمامی این خوانها را پشت سر بگذارید. می­دانید چقدر زمان باید بگذارید تا یکی یکی آنها را پشت سر بگذارید؟ تازه اگر وسط کار با سدی مواجه نشوید!!!نظرات

 شما در این باره چه نظر و پیشنهادی دارید؟ در صورت تمایل نظر خود را منعکس نمائید. سپاسگذار

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)