Loading...
فروش پودر خرما جهت استفاده در خوراک گوسفند و گاو
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 7564
  • بازدید دیروز: 18432
  • بازدید کل: 33867652

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 811 نفر
خواندنی

مراقب مایکوپلاسما باشیدمراقب مایکوپلاسما باشید

"مایکوپلاسما بوویس" یکی از عوامل روز افزون بیماری در گوساله ها می باشد. این باکتری بیماری زا در تمام گله ها با هر تعداد دام که باشد روز به روز بیشتر می شود. در این مقاله نکاتی درمورد تشخیص، کنترل و پیشگیری مایکوپلاسما ارائه می شود.ادامه »


اخبار شرکت های دام و طیور و آبزیان

دکتر ناظری مدیر کنترل کیفیت شرکت چینه: خوراک آغازین چینه برای قزل آلا یکی از بهترین برندهای بازار است

به گفته آقای ناظری مجموع خوراک تولیدی چینه در هر سال حدود 50.000 تن است که به طور تقریبی حدود 30.000 تن آن خوراک طیور و 20.000 تن دیگر خوراک آبزیان است.

دکتر ناظری مدیر کنترل کیفیت شرکت چینه: خوراک آغازین چینه برای قزل آلا یکی از بهترین برندهای بازار است

توجه: این خبر در تاریخ 27 اسفند 1391 توسط دستچین بازنشر شده است.

تاریخ اصلی انتشار این خبر 12 آذر 1391 می باشد.

اگر در صنعت طیور یا آبزیان فعال بوده و در پی خوراک تخصصی برای حوزه فعالیت خود باشید، از هر مسیری که پیش بروید احتمالا به نام شرکت "چینه" بر خواهید خورد.

شرکت چینه که از شرکت های تابعه سازمان اقتصادی کوثر وابسته به بنیاد شهید می باشد، در حال حاضر یکی از پرسابقه ترین شرکت های تولیدکننده خوراک تخصصی طیور و آبزیان بوده و یکی از معتبرترین نام های تجاری موجود در این حوزه است.

در حاشیه نمایشگاه اخیر دام و طیور اصفهان موفق شدیم گفتگوی کوتاهی را با آقای دکتر ناظری، مدیر کنترل کیفیت شرکت چینه در خصوص تاریخچه و حوزه های فعالیت این شرکت انجام بدهیم که در ادامه قابل مشاهده است.

 

آقای دکتر ناظری مدیر کنترل کیفیت شرکت چینه

آقای دکتر ناظری مدیر کنترل کیفیت شرکت چینه

آقای دکتر ناظری شروع فعالیت شرکت چینه با هدف تولید خوراک طیور را سال 1357 عنوان نمودند. اما در عین حال افزودند که چینه از حدود سال 1370 به تولید خوراک آبزیان نیز روی آورده است.

ایشان روی آوردن چینه به تولید خوراک آبزیان را تقریبا با آغاز آبزی پروری در ایران مصادف دانسته و گفتند: شروع تولید خوراک آبزیان در این شرکت با همکاری سازمان شیلات انجام شده است. اما در ادامه شرکت موفق شده فرایند تولید خود را پیشرفته و محصولاتش را ارتقاء کیفی ببخشد. به طوری که از حدود سال 1370 به بعد به طور جدی علاوه بر خوراک طیور، خوراک آبزیان نیز تولید کرده است.

ایشان در توصیف بازار مصرف خوراک های تولید شده توسط چینه گفتند: خوراک های ما خوراک های تخصصی هستند و سیاست شرکت بر این است که این خوراک های طیور در درجه اول به مصرف بعضی شرکت های بزرگ تولیدی مانند شرکت های مرغ زربال و ماهان می رسند و در صورتی که مازادی وجود داشته باشد به صورت مرسوم به بازار فروش عمومی ارائه می شوند. اما در مورد خوراک آبزیان این طور نیست و تمام تولید به صورت مرسوم به بازار فروش عمومی عرضه می شوند.

 

به گفته آقای ناظری مجموع خوراک تولیدی چینه در هر سال حدود 50.000 تن است که به طور تقریبی حدود 30.000 تن آن خوراک طیور و 20.000 تن دیگر خوراک آبزیان است.

همچنین به گفته ایشان، چینه مدت محدودی نیز به تولید خوراک میگو مبادرت ورزیده و اولین تولید کننده خوراک میگو در ایران بوده است. اما تولید این محصول را به دلایلی که مهمترین آن ورشکستگی صنعت میگو در ایران بوده ادامه نداده است. ایشان افزودند: البته صنعت میگو در حال حاضر وضعیت خوبی دارد، اما چینه دیگر تولید این محصول را ادامه نمی دهد. جون طرفیت های تولیدی خود را صرف تولید خوراک طیور نموده است.

آقای دکتر ناظری نام تجاری "چینه" را یک نام تجاری معتبر و فراگیر در زمینه تولید خوراک برای آبزیان و طیور خاص عنوان کرده و در توصیف آن گفتند: در حال حاضر حدود 80 تا 90 درصد بازار جوجه و مرغ مادر در اختیار شرکت زربال است که کل خوراک مورد استفاده آن توسط چینه تولید می شود. به گفته ایشان شرکت چینه حدود 7 سال است که به صورت تخصصی در حال تولید خوراک مخصوص مرغ اجداد می باشد.

ایشان یکی از ویژگی های مهم چینه را قرنطینه بهداشتی این شرکت عنوان نمودند و گفتند: علیرغم این که شرکت در منطقه هشتگرد قرار دارد که منطقه بسیار آلوده ای بوده و وجود آنفلوآنزا در آن شایع بوده، اما چینه موفق شده خوراکی کاملا سالم را تولید نماید و آن را به مشتری هایی در جای جای ایران ارائه نماید. به طوری که هیچ گونه مشکلی برای این خریداران پیش نیامده است.

 

دکتر ناظری در توصیف خوراک های آبزیان تولیدی شرکت گفتند: ما در حال حاضر فقط خوراک ماهی های سردابی را تولید می کنیم. پیش از این خوراک ماهی های گرمابی را نیز تولید می کردیم، اما به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه آن را ادامه ندادیم. البته می توانستیم از مواد اولیه درجه 2 و 3 استفاده کرده و تولید را همچنان ادامه دهیم. اما این موضوع باعث کاهش کیفیت تولیدات می شد و با سیاست شرکت مغایر بود.

اما در عین حال به گفته دکتر ناظری، شرکت همچنان به تولید خوراک قزل آلا ادامه داده و هم اکنون خوراک آغازین چینه برای قزل آلا یکی از بهترین برندهای داخل بازار بوده و کاملا با برندهای معتبر خارجی قابل مقایسه و رقابت است.

 

آینده و موانع قانونی

دکتر ناظری در خصوص برنامه های آینده چینه گفتند: یکی از مهمترین اهدافی که در حال دنبال کردن آن هستیم افزایش ظرفیت تولید است. اما در عین حال برنامه هایی هم برای تولید خوراک مکمل آبزیان و طیور داریم. جهت احداث کارخانه تولید خوراک مکمل، مجوزهای لازم از سازمان های مسئول اخذ شده و این کارخانه به زودی در کرج که شرکت چینه نیز در آنجا واقع است افتتاح و آغاز به کار خواهد کرد.

 

ایشان ضمن مرتبط دانستن توسعه شرکت با رونق و توسعه صنایع دام و طیور و آبزیان در کشور، آینده ای نامشخص را در این خصوص متصور شدند.

به زودی: کارخانه تولید مکمل خوراک چینه نیز در کرج راه اندازی خواهد شد.

به گفته دکتر ناظری، قوانینی که اخیرا در ارتباط با نهاده ها (مخصوصا سویا و ذرت) وضع شده اند شرکت ها را با مشکل مواجه می کنند و اگر قوانین به همین صورت باقی بمانند یا تشدید شوند بعضی از شرکت ها از جمله چینه دچار اختلال شدید خواهند شد.

به گفته ایشان در حال حاضر تولیدکننده هایی مانند چینه در خصوص تامین نهاده کاملا وابسته هستند و اگر قوانین تسهیل نشوند ممکن است آینده خوبی برای این شرکت ها در پیش نباشد.

 

ایشان اظهار امیدواری کردند که در آینده موانع واردات مستقیم توسط تولیدکننده ها برداشته شود تا این شرکت ها بتوانند خودشان نهاده های مورد استفاده اشان و همچنین ریز مغذی هایی مانند ویتامین ها را وارد کرده و مورد استفاده قرار دهند.

البته ایشان توضیحی در خصوص این که آیا قانونی وجود دارد که تولیدکننده ها را از ورود مستقیم مواد اولیه مورد نیاز خود منع می کند و این که به چه دلیل چینه نمی تواند مستقیما این مواد را برای مصرف خود وارد نماید ارائه نکردند.شما چینه را چطور ارزیابی می کنید؟ آیا کارخانه مکمل خوراک چینه هم مانند خود شرکت موفق خواهد بود؟

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)