Loading...
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 16212
  • بازدید دیروز: 17865
  • بازدید کل: 17149522

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 752 نفر
خواندنی

گوشت، شير و تخم مرغ حاوی دارو نخوريمگوشت، شير و تخم مرغ حاوی دارو نخوريم

هنگامی كه انسان فرآورده های دامی آلوده به باقيمانده های دارويی را مصرف می كند، مانند آن است كه بدون داشتن هيچگونه نيازی، دارو مصرف كرده باشد.ادامه »


پرورش ماهی سردآبی، آزمایشگاه تشخیص دامپزشکی، آزمایشگاه دامپزشکی، اتوماسیون مرغداری، استخر پرورش ماهی اوزون برون، استخر پرورش ماهی تیلاپیا، استخر پرورش ماهی خاویاری، استخر پرورش ماهی قزل آلا، استخر پرورش ماهی کپور، بسته بندی گوشت مرغ، بسته بندی مرغ، بسته بندی مواد پروتئینی، بلدرچین، بوقلمون، پرورش آبزیان، پرورش بلدرچین، پرورش بوقلمون، پرورش شترمرغ، پرورش طیور، پرورش کبک، پرورش گاو شیری، پرورش گوساله نر، پرورش ماهی، پرورش ماهی در قفس، پرورش مرغ تخمگذار، پرورش مرغ مادر گوشتی، تامین داروی دامپزشکی، تامین نهاده های دامی، تامین نهاده های طیور، تجهیز سالن های مرغداری، تجهیزات مرغداری، تجهیزات و ادوات مرغداری، تکثیر و پرورش ماهی، تکثير و پرورش ماهی سردآبی، توزیع داروی دامپزشکی، تولید تجهیزات مرغداری، تولید تخم شترمرغ، تولید تخم مرغ، تولید جوجه یک روزه، تولید جوجه یک روزه گوشتی، تولید جوجه یکروزه، تولید داروی دامپزشکی ، تولید لوازم مرغداری، تولید ماشین آلات مرغداری، تولید محصولات پاستوریزه، تولید محصولات لبنی، تولید مرغ گوشتی، تولید مرغ مادر گوشتی، جوجه کشی، جوجه یک روزه تخم گذار،


مشاهده همه برچسب ها

اخبار شرکت های دام و طیور و آبزیان

توسعه پرورش در قفس ماهی خاویاری در آذربایجان غربی

مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌‌شرقی از توسعه پرورش در قفس ماهیان خاویاری در پشت سدهای استان خبر داد.

توسعه پرورش در قفس ماهی خاویاری در آذربایجان غربی

محمد صمدزاده ظهر امروز در نشست شورای مدیران سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان‌شرقی از توسعه پرورش ماهی خاویاری در دریاچه پشت سدهای استان خبر داد.

وی اظهار کرد: در روند برنامه‌های در دست اجرای سازمان و نهادینه کردن استفاده بهینه از منابع موجود در راستای توسعه بخش کشاورزی، این امر با حمایت از سرمایه‌گذاران و هدایت کارشناسی در فاز اجرایی قرار گرفته است.

صمدزاده با اشاره به اهمیت تولید ماهیان خاویاری در آب‌های شیرین استان گفت: ماهیان خاویاری از با ارزش‌ترین ماهیان دنیا هستند و تا سال‌های اخیر دریای مازندران مأمن اصلی این ماهی‌ها بوده و کشورهای ایران و روسیه، عمده تولیدکنندگان خاویار جهان به شمار می‌رفتند.

بیش از 27 گونه ماهی خاویاری در دنیا وجود دارد که شش گونه آن در دریای خزر و رودخانه‌های منتهی به آن زیست کرده و بیش از 90 درصد خاویار جهان را تأمین می‌کند.

به گفته وی: ازدیاد روزافزون جمعیت جهان و توجه مردم کشورها به اهمیت مصرف پروتئین‌های دریایی سبب شد که در اواخر قرن بیستم مقدار صید جهانی ماهیان به بیش از 110 میلیون تن در سال بالغ شود که با لطمات وارد شده به ذخایر موجود این مقدار به حدود 80 میلیون تن کاهش یافته است.

مدیر شیلات و امور آبزیان با اشاره به این موضوع که آذربایجان‌شرقی از امکانات و استعدادهای خوبی برای توسعه پرورش ماهیان سردآبی و گرم آبی برخوردار است، گفت: پیگیری و حل مشکلات موجود در تفاهمنامه بین شرکت آب منطقه‌ای و این سازمان در خصوص استفاده دو منظوره از چاه‌های کشاورزی برای آبزی‌پروری و پیگیری تفاهم‌نامه بین معاونان وزیر جهادکشاورزی، سازمان تات، معاونت آب و خاک و صنایع و سازمان شیلات ایران در توسعه آبزی‌پروری در استخرهای احداثی توسط مدیریت آب و خاک استان از برنامه‌های شاخص این مدیریت بوده است.

صمدزاده با اشاره به برنامه‌های سازمان در توسعه پرورش در قفس ماهیان خاویاری در دریاچه پشت سدهای استان و در راستای استفاده بهینه از امکانات موجود افزود: از سال 1390 پایلوت پرورش فیل ماهی در قفس در سد ارسباران کلیبر عملیاتی شده است.

پرورش فیل ماهی در قفس در این دریاچه، با یک‌هزار قطعه ماهی 100 گرمی آغاز و با حداقل تلفات در طول دوره رشد 305 روزه، وزن این ماهیان به طور متوسط به 3.5 کیلوگرم رسیده است.

صمدزاده با اشاره به اینکه خاویار دریای خزر به دلیل ممنوعیت صید ناشی از خطر انقراض نسل ماهیان خاویاری، در بازارهای جهانی عرضه نمی‌شود، گفت: در حالی که تا سال‌های اخیر ایران در زمینه صید این ماهیان و استحصال خاویار رتبه دوم جهان را داشته و برند خاویار لوکس جهانی را از آن خود کرده بود.

مدیر شیلات و امور آبزیان استان هزینه‌های یک ساله پرورش فیل ماهی در قفس در سد ارسباران را 500 میلیون ریال و ارزش افزوده این محصول تا حال حاضر را 250 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: پرورش این ماهیان با رعایت دقیق الگوها و استانداردهای بین‌المللی انجام پذیرفته است.

وی با اشاره به توجه این مدیریت بر ترویج استفاده از آبزیان در فرهنگ غذایی جامعه گفت: سرانه مصرف گوشت سفید در استان چهار کیلوگرم بوده و تلاش می‌شود ضمن فرهنگ‌سازی برای افزایش مصرف این ماده غذایی و قرار دادن ماهی در سبد غذایی خانوارها، مصرف آن در سطح استان افزایش یابد و برنامه پنج ساله سازمان جهاد کشاورزی بر افزایش سرانه مصرف این ماده غذایی تا شش کیلوگرم استوار شده است.

صمدزاده، با اشاره به برنامه‌ریزی برای تولید بیش از سه هزار و 700 تن از انواع آبزیان در استان و براساس تولید پیش‌بینی شده در سال اول برنامه توسعه پنجم، از حمایت‌های این مدیریت از آبزی‌پروران خبر داد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان پیش‌بینی می‌شود که در برنامه پنج ساله آینده میزان تولید به بیش از 6 هزار تن افزایش یابد.ارسال نظر

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)