Loading...
فروش پودر خرما جهت استفاده در خوراک گوسفند و گاو
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 7355
  • بازدید دیروز: 18432
  • بازدید کل: 33867443

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 811 نفر
خواندنی

پوشاندن سیلوی ذرتپوشاندن سیلوی ذرت

نکات مهمی برای پوشاندن سیلوها و پیشگیری از اتلاف سیلاژادامه »


اخبار شرکت های دام و طیور و آبزیان

آوای دهل شنیدن از دور خوش است: یک گفتگوی کوتاه با مدیر شرکت دشت کیمیا

به گفته آقای شمس جهت دریافت وام، سند مرغداری توسط بانک ها مورد پذیرش قرار نمی گیرد و برای این کار فقط سند ملک مسکونی طلب می کنند. در صورت پذیرفتن هم، آن را کمتر از میزان واقعی ارزش گذاری می کنند. چنین رفتاری عملا به معنای ارزش قائل نشدن برای این کار است.

آوای دهل شنیدن از دور خوش است: یک گفتگوی کوتاه با مدیر شرکت دشت کیمیا

توجه: این خبر در تاریخ 27 اسفند 1391 توسط دستچین بازنشر شده است.

تاریخ اصلی انتشار این خبر 12 آذر 1391 می باشد.

نمایشگاه دام و طیور اخیر اصفهان اگرچه به پرباری دوره های قبلی برگزار نشده بود، اما باز هم خیلی از نام های مطرح فعال در حوزه دام و طیور و آبزیان در آن شرکت کرده بودند. یکی از این شرکت ها دشت کیمیا بود که نام آن در بین فعالان صنعت دام و طیور نامی شناخته شده است. مخصوصا این شناخت از آن جهت دارای اهمیت است که یکی از ویژگی های بارز درباره این شرکت مسیر مداوم رو به رشد آن است.

اما آیا مدیران دشت کیمیا هم همین طور فکر می کنند؟ برای دست یافتن به پیشرفتی که از بیرون این قدر خوب و عالی به نظر می رسد بر مدیران شرکت چه گذشته است؟ از گفتگوی کوتاهی که در حاشیه نمایشگاه با آقای شمس مدیر این شرکت انجام دادیم، این طور به نظر می رسد که آوای دهل شنیدن فقط از دور خوش است. توضیحات آقای شمس در ادامه قابل مشاهده است.

این شرکت تولید جوجه را از سال 1384 در اصفهان آغاز کرده است. در ابتدا یک فارم با ظرفیت 20.000 داشته. اما الان 3 فارم با مجموع ظرفیت 50.000 را دارا است. ضمن این که دشت کیمیا دارای یک دامداری نیز می باشد که شامل 100 گاو دوشا است.

 

شدیدا دلخور

شروع صحبت آقای شمس این طور بود: الان اگر کسی از من درباره کاری که انجام داده ایم مشورت بگیرد و بخواهد مسیری مشابه ما را در پیش بگیرد من تشویقش نمی کنم. ایشان در ادامه در توضیح این حرف گفتند: با توجه به موانع و مشکلاتی که وجود دارد، اگر آن فرد بخواهد پولش را در بانک قرار داده و ماه به ماه سودش را دریافت کند، هم راحت تر است و هم سود بیشتری خواهد برد.

آقای شمس در پاسخ به سوال ما مبنی بر این که با توجه به وجود این حجم از مشکلات، شما چرا و چطور موفق به ادامه این مسیر شده اید گفتند: ما به دلیل عشقی که به این کار داشتیم وارد آن شدیم و به همین دلیل هم این مسیر را ادامه دادیم و نه به دلیل این که سودی از آن ببریم. اگر فردی به این دلیل که این کار پتانسیل بالایی برای درآمدزایی و سوددهی دارد وارد این کار شود، قطعا اشتباه کرده است.

ایشان در توصیف برنامه های آتی شرکت دشت کیمیا گفتند: ما فعلا برنامه خاصی برای توسعه نداریم. مگر این که بخواهیم همین 3 فارم را که داریم کاملا تجهیز و تکمیل کنیم. در ادامه ایشان به طعنه گفتند: الان اگر ما بخواهیم سرمایه گذاری مطمئن کنیم می رویم یک آپارتمان می خریم که بعد از یکسال قیمت آن دو برابر شود. چه کاری است که بخواهیم برویم در بیابان و سرمایه گذاری کنیم که با انواع موانع و مشکلات مواجه شویم؟

 

یادآوری موفقیت های گذشته

با یادآوری و تاکید مجدد ما مبنی بر این که دشت کیمیا شرکت موفقی بوده و مسیر رو به رشدی را دنبال کرده، بالاخره آقای شمس پذیرفتند کمی از دلخوری هایشان که ناحق هم نبود دست برداشته و کمی از دست آوردهای شرکتشان برایمان بگویند.

آقای شمس در توصیف مسیری که پشت سر گذاشته اند گفتند: البته قطعا ما در گذشته به کیفیت توجه ویژه داشته ایم و موفقیت هایی را کسب کرده ایم. ضمن این که از نظر کیفی به مرور بهتر شده ایم و حتی در دوره های اخیر واقعا کیفیت محصولاتمان عالی بوده است.

به گفته ایشان حتی اگر افزایش ظرفیت از 20.000 به 150.000 را هم در نظر بگیریم این یک پیشرفت و توسعه محسوب می شود.

ایشان در توصیف فارم های شرکت دشت کیمیا، نوع این فارم ها را مرغ مادر عنوان کرده و افزودند که محصول اصلی اشان جوجه یک روزه است. ضمن این که به گفته آقای شمس، خود شرکت دشت کیمیا امکانات جوجه کشی ندارد و برای این کار از شرکت هایی که این کار را انجام می دهند استفاده می کنند.

به گفته مدیر شرکت دشت کیمیا در حال حاضر جوجه های تولیدی این شرکت به شهرها و استان های مختلفی ارسال و استفاده می شوند. از جمله لار و هرمزگان.

ایشان همچنین جهت تاکید بر کیفیت محصولات خود گفتند: ما مشتری در لار داریم که اگر ما جوجه نداشته باشیم حاضر است سالن های خود را خالی نگه دارد، اما جوجه دیگری را استفاده نکند.

 

بانک ها برای مرغداری ارزشی قائل نیستند

ایشان در پایان با تاکید بر این که دولت باید به تولیدکنندگانی که وضعیتی مشابه دشت کیمیا دارند کمک کند و وام در اختیار ایشان بگذارد گفتند: ما تا کنون چندین شریک به گروه خود اضافه کرده ایم تا بتوانیم فعالیتمان را توسعه داده و همیشه در بازار حضور داشته باشیم. اما دیگر این کار را ادامه نخواهیم داد.

آقای شمس اظهار امیدواری کردند که دولت و سازمان های مسئول از شرکت های مشابه حمایت عملی کنند. ضمن این که به گفته ایشان، مشکل اصلی در درجه اول این است که بانک ها برای این کار ارزشی قائل نیستند.

ایشان در توصیف ارزش قائل نبودن بانک ها برای این کار گفتند: به طور مثال جهت دریافت وام، سند مرغداری توسط بانک ها مورد پذیرش قرار نمی گیرد و برای این کار فقط سند ملک مسکونی طلب می کنند. یا این که در صورت پذیرفتن، آن را بسیار کمتر از میزان واقعی ارزش گذاری می کنند. به گفته آقای شمس، چنین رفتاری عملا به معنای ارزش قائل نشدن برای این کار است.

ایشان طی ذکر مثالی از یکی تجربه های خود جهت دریافت وام گفتند: برای دریافت یک وام، ارزش گذاری بانک برای 30 هکتار زمین، یک گاوداری صنعتی، پنجاه هزار مرغ مادر، ساختمان اداری، خانه و ... مجموعا 400 میلیون تومان بود. در صورتی که قیمت دو عدد از سوله های موجود در مجموعه، به تنهایی از 400 میلیون بیشتر است.

به گفته آقای شمس، این طور به نظر می رسد که بانک ها هم از مشکلات بسیار زیاد کشاورزان و تولیدکنندگانی مانند ما آگاه هستند که برای در اختیار قرار دادن پول این همه مشکل آفرینی می کنند. می دانند گرفتاریم و ممکن است به مشکل بربخوریم، پس به راحتی پول در اختیارمان نمی گذارند.
نظرتان درباره مشکلات مطرح شده توسط آقای شمس چیست؟ درباره موفقیت های این شرکت چطور؟

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)