Loading...
زر فروکتوز
ویترین

(شرکت اکوپرم تولید کننده و وارد کننده پیت ماس خنثی، خاک پوشش قارچ، پیت ماس ویژه خاک گلدان و خاک گلخانه ای)

www.peatrus.com

نمایش تبلیغ شما در اینجا
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 10357
  • بازدید دیروز: 16589
  • بازدید کل: 18717751

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 753 نفر
خواندنی

نگاهی تازه به مایکوپلاسما و مشکل ورم پستان مایکوپلاسمایینگاهی تازه به مایکوپلاسما و مشکل ورم پستان مایکوپلاسمایی

گزارش ها حاکی از آن هستند که اولین مورد ورم پستان مایکوپلاسمایی در دهه 1960به صورت یک همه گیری در گله ای شیری در "کنتیکات آمریکا" رخ داد. عامل این همه گیری، مایکوپلاسما آگالاکتیه واریته بوویس (که مایکوپلاسما بوویس نیز نامیده می شود) بود.ادامه »


اخبار شرکت های دام و طیور و آبزیان

كشت توام برنج با ماهی و اردک موجب توليد برنج سالم‌تر می شود

رئیس مؤسسه تحقیقات برنج کشور با بیان اینكه كشت توام برنج با ماهی و اردک موجب تولید محصول سلامت‌تر برنج می‌شود، گفت: استفاده از عوامل بیولوژیک برای مقابله با آفات و همچنین کشت توأم ماهی، اردک و برنج باعث شده است که شرایط ارگانیک بودن در این محصول رعایت شود

كشت توام برنج با ماهی و اردک موجب توليد برنج سالم‌تر می شود

عباس شهدی كومله اظهار كرد:

از آنجا که ماهی و اردک از جاندارانی محسوب می‌شوند که نسبت به سموم و کودهای شیمیایی حساس هستند، بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که محصول تولیدی نیز از سلامت کافی برخوردار است.

وی تأکید کرد: استفاده از حشرات مفید مانند زنبور تریكو گراما در مراحل مختلف کشت برنج از دیگر مواردی است که باعث می‌شود عملکرد مطلوبی حاصل شده و علاوه بر آن سلامت محصولات حفظ شود.

او اظهار كرد: تحقیقات نشان داده است که برنج ایرانی در مقایسه با برنج تولید شده در سایر کشورها از آرسنیک کمتری برخوردار است و بنابراین از سالم‌ترین محصولات محسوب می‌شود.

رییس موسسه تحقیقات برنج گفت: شرایط کشت و کار، خاک مناسب در ایران باعث شده است تا محصولات به سمت سالم بودن پیش رود. وی اظهار كرد: پس از تحقیقات هشت ساله دو رقم جدید ممتاز به زودی در كشور معرفی خواهد شد.

وی با بیان اینكه یكی از این لاین‌ها در گیلان آزمایش شده است و نتایج بسیار خوبی داشته است، افزود: با حضور وزیر كشاورزی به زودی نام این لاین در كمیته تعیین و نام‌گذاری خواهد شد. او تصریح كرد: این رقم از لحاظ کیفی شبیه ارقام بومی بوده، اما از عملکرد بالاتری برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: رونمایی از سند راهبردی خودکفایی برنج که مراحل پایانی خود را می‌گذراند، از دیگر برنامه‌هایی است که به‌زودی انجام می‌شود.

رییس مؤسسه تحقیقات برنج کشور ادامه داد: در راستای تولید محصولات سالم و ارگانیک، برنج از محصولاتی است که تحقیقات جامعی در این باره انجام شده است.

وی با اشاره به اینكه شخم زمستانه در اراضی شالیزاری با توجه به زیر و روشدن خاك‌ها، آفات و بقایای گیاهی را از بین می‌برد و خوشبختانه با نتایج مثبتی كه از اجرای این امر بدست آمده است كشاورزان امسال استقبال بیشتری از شخم زمستانه نشان داده‌اند.

شهدی كومله افزود: شخم زمستانه موجب ذخیره آب‌های زیرزمینی می‌شود و استفاده بهینه از آب منجر به كاهش هزینه‌های تولید برنج خواهد شد.نظرات

 ارسال نظر

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)