Loading...
زر فروکتوز
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 1422
  • بازدید دیروز: 12832
  • بازدید کل: 31902106

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 804 نفر
خواندنی

اثرات تنش گرمایی در گله های گاو شیریاثرات تنش گرمایی در گله های گاو شیری

بهترین دما برای گاو شیری 5 الی 25 درجه سانتیگراد است. موقعی كه دما از این حد بالاتر رود كوشش گاوها برای نگهداری دمای بدن در حد نرمال، باعث كاهش خوراك مصرفی، كاهش تولید شیر، كاهش باروری، كاهش درصدچربی شیر و صدمه به سیستم ایمنی بدن می شود.ادامه »


اخبار شرکت های دام و طیور و آبزیان

آغاز تولید انبوه نوزاد کروکودیل در ایران

هر تخته چرم فرآوری شده کروکودیل، حدود 1 میلیون تومان ارزش دارد.

آغاز تولید انبوه نوزاد کروکودیل در ایران

بهروز سالاروند، مدیر اجرایی اولین شرکت پرورش دهنده کروکودیل ایران با بیان این مطلب اظهار داشت: تولید آزمایشی چرم (پوست عمل آوری شده) کروکودیل برای نخستین بار در کشور آغاز شده است.

وی افزود: در حال حاضر نمونه چرم تولید شده را به نمایش گذاشته ایم.

سالاروند با اشاره به ورود دومین محموله کروکودیل به کشور، تصریح کرد: 35 کروکودیل در نخستین مزرعه پرورشی کشور وجود داشته و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده اگر موفق به تکثیر این خزنده شویم، دیگر محموله ای به کشور وارد نخواهد شد.

وی گفت: تمامی امکانات مورد نیاز برای تولید چرم و نوزاد کرکودیل نظیر دستگاه هچ کردن تخم، کشتارگاه و غیره آماده بوده و برای پرورش نوزادان و تولید چرم به دو سال زمان نیاز داریم.

مدیر اجرایی اولین شرکت پرورش دهنده کروکودیل ایران اضافه کرد: در زمستان سال جاری مرحله تولید انبوه نوزاد این خزنده برای اولین بار در کشور آغاز خواهد شد. وی اظهار داشت: در فاز اول 150 بچه از کروکودیل های موجود در مزرعه تولید خواهد شد.

سالاروند افزود: هر کروکودیل 50-40 تخم می گذارد و بر اساس برنامه ریزی انجام شده اگر بتوانیم از 5-4 ماده موجود در مزرعه تخم بگیریم، در پایان فصل، 150 نوزاد خواهیم داشت.

وی پوست را مهمترین تولید مزارع پرورش کروکودیل اعلام کرد و افزود: قسمت با ارزش کروکودیل پوست این خزنده بوده و 80 درصد ارزش آن متعلق به این بخش است.

مدیر اجرایی اولین شرکت پرورش دهنده کروکودیل ایران اضافه کرد: گوشت محصولی جانبی به حساب آمده و در برنامه ریزی های انجام شده به دنبال تولید گوشت در این مجموعه نیستیم.

وی درباره ارزش چرم کروکودیل، گفت:

هر تخته چرم فرآوری شده کروکودیل، حدود 1 میلیون تومان ارزش دارد.
ارسال نظر

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)