Loading...
فروش پودر خرما جهت استفاده در خوراک گوسفند و گاو
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 65
  • بازدید دیروز: 16255
  • بازدید کل: 33962181

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 811 نفر
خواندنی

کمک به صنعت دامپروری با بهره گیری از دستگاه خشک کن ضایعات و پس ماند محصولات کشاورزیکمک به صنعت دامپروری با بهره گیری از دستگاه خشک کن ضایعات و پس ماند محصولات کشاورزی

در شرایطی که بحران آب و رکود اقتصادی و تحریم، سایه سنگین خود را بر اقتصاد وابسته به واردات نهاده های صنعت دام و طیور گسترانده است، استفاده از محصولات فرآوری شده صنعتی حاصل از پسماند و ضایعات محصولات کشاورزی میتواند به اسقلال اقتصادی کشور کمک کند.ادامه »


اخبار شرکت های دام و طیور و آبزیان

پرورش گوسفند راهکاری زودبازده برای ایجاد اشتغال و کسب درآمد

آگاهی از اطلاعات خلاصه شده زیر در زمینه مزایای پرورش گوسفند و بز در محیط بسته می تواند به تصمیم گیری آن دسته از افرادی که به دنبال ایجاد منبعی برای کسب درآمد زودبازده باشند مفید واقع گردد.

پرورش گوسفند راهکاری زودبازده برای ایجاد اشتغال و کسب درآمد

خوراک کنسانتره گوسفند پرواری دستچین (کلیک کنید)

دامپزشک و مشاور واحدهای صنعتی پرورش گوسفند و بز (دکتر سید علی علوی همراه و تلگرام 09122687214)

چرا نگهداری و پرورش گوسفند و بز سودزا است؟ (کلیک کنید)

تاريخچه پرورش گوسفند در ايران به گذشته های بسيار دور می رسد. بر اساس شواهد تاریخی، گله داری و پرورش گوسفند به علت وجود مراتع و تنوع اقلیمی ایران و گستردگی زندگی ایلیاتی و عشایری از فعاليتهای عمده بخش كشاورزی در ايران بوده است اما وقوع پدیده خشکسالی سالهای اخیر در ایران و فقر مراتع از نظر علوفه باعث شده تا پرورش گوسفند برای دامداران سنتی با چالش مواجه گردد و به همین جهت تغییر روش پرورش گوسفند و بز از حالت سنتی و چرا در مرتع به حالت پرورش در محیط بسته اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

پرورش گوسفند راهکاری زودبازده برای ایجاد اشتغال و کسب درآمد

آگاهی از اطلاعات خلاصه شده زیر در زمینه مزایای پرورش گوسفند و بز در محیط بسته می تواند به تصمیم گیری آن دسته از افرادی که به دنبال ایجاد منبعی برای کسب درآمد زودبازده باشند مفید واقع گردد.

1- مدیریت و کنترل پرورش گوسفند و بز در محیط بسته آسانتر و بسیار منظم تر و دقیق تر است.

2- انرژی حاصل از تغذیه گوسفند و بز مستقیما صرف رشد و افزایش وزن می گردد در حالیکه در روش سنتی بخش قابل توجهی از انرژی در جریان حرکت و جابجایی دائمی گله تلف می گردد.

3- خطرات ناشی از چرا در مرتع (مفقود شدن دام، مارگزیدگی و در معرض آلودگیهای محیطی قرار داشتن و ...) در محیط بسته وجود ندارند.

4- گوسفند و بز در برابر بیماریهای مسری و بیماریهای انگلی آسیب پذیرند اما پرورش آنها در محیط بسته خطر ابتلا به این بیماریها را شدیدا کاهش داده و در نتیجه احتمال تلفات ناشی از بیماری و نیز هزینه های دارو و درمان نیز با کاهش روبرو می گردد.

5- با انتخاب روش صحیح تغذیه گوسفند با استفاده از غذای گوسفند به شکل کنسانتره که یک غذای کامل محسوب می شود در این سیستم این قابلیت وجود خواهد داشت تا تغذیه دامها بطور یکنواخت و اصولی صورت بگیرد و در نتیجه راندمان و ضریب تبدیل علوفه به گوشت افزایش قابل توجهی پیدا کند.

6- نیازهای تکمیلی برای بهترین نتیجه گیری از پرورش گوسفند و بز (معاینه، واکسیناسیون، وزن کشی، تلقیح، تشخیص آبستنی، زایمان و ...) در محیط بسته به سهولت در دسترس و قابل ارائه خواهند بود.ارسال نظر

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)