Loading...
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 296
  • بازدید دیروز: 12708
  • بازدید کل: 17209141

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 751 نفر
خواندنی

خطر استفاده از آنتی‌ بیوتیک در مرغداری‌ هاخطر استفاده از آنتی‌ بیوتیک در مرغداری‌ ها

بنیاد حفاظت از طبیعت و محیط زیست آلمان خواستار توقف استفاده از آنتی‌ بیوتیک در مرغداری‌ های این کشور شده است. مصرف مداوم آنتی‌ بیوتیک موجب رشد باکتری‌های مقاوم در گوشت مرغ می‌شود. این باکتری‌ها برای انسان خطرناک هستند.ادامه »


پرورش ماهی سردآبی، آزمایشگاه تشخیص دامپزشکی، آزمایشگاه دامپزشکی، اتوماسیون مرغداری، استخر پرورش ماهی اوزون برون، استخر پرورش ماهی تیلاپیا، استخر پرورش ماهی خاویاری، استخر پرورش ماهی قزل آلا، استخر پرورش ماهی کپور، بسته بندی گوشت مرغ، بسته بندی مرغ، بسته بندی مواد پروتئینی، بلدرچین، بوقلمون، پرورش آبزیان، پرورش بلدرچین، پرورش بوقلمون، پرورش شترمرغ، پرورش طیور، پرورش کبک، پرورش گاو شیری، پرورش گوساله نر، پرورش ماهی، پرورش ماهی در قفس، پرورش مرغ تخمگذار، پرورش مرغ مادر گوشتی، تامین داروی دامپزشکی، تامین نهاده های دامی، تامین نهاده های طیور، تجهیز سالن های مرغداری، تجهیزات مرغداری، تجهیزات و ادوات مرغداری، تکثیر و پرورش ماهی، تکثير و پرورش ماهی سردآبی، توزیع داروی دامپزشکی، تولید تجهیزات مرغداری، تولید تخم شترمرغ، تولید تخم مرغ، تولید جوجه یک روزه، تولید جوجه یک روزه گوشتی، تولید جوجه یکروزه، تولید داروی دامپزشکی ، تولید لوازم مرغداری، تولید ماشین آلات مرغداری، تولید محصولات پاستوریزه، تولید محصولات لبنی، تولید مرغ گوشتی، تولید مرغ مادر گوشتی، جوجه کشی، جوجه یک روزه تخم گذار،


مشاهده همه برچسب ها

اخبار شرکت های دام و طیور و آبزیان

تولید سالانه 2200 تن گوشت بلدرچین در کشور

25 واحد صنعتی پرورش بلدرچین به ظرفیت 11 میلیون قطعه در کشور فعال است که سالانه علاوه بر تولید گوشت بلدرچین، یک میلیون تخم بلدرچین هم تولید می کند.

تولید سالانه 2200 تن گوشت بلدرچین در کشور

حسنوند، رئیس اتحادیه پرورش دهندگان بلدرچین در کشور با اشاره به اشتغال به کار بیش از هزار و 500 نفر در تولید و پخش بلدرچین گفت: باتوجه به استقبال مردم به مصرف گوشت بلدرچین، در صورت حمایت دولت می توان در کمتر از 6 ماه میزان تولید و فرصت های شغلی در این بخش را به 2 برابر افزایش داد.
بلدرچین پرنده ای است از تیره قرقاولیان، بومی آسیا و اروپا که به علت ارزش غذایی بالای آن همواره مورد توجه بوده است. اما به گفته سیف کارشناس مسئول طیور سازمان جهاد کشاورزی لرستان پرورش صنعتی این پرنده از اواخر قرن بیستم در ژاپن آغاز شد و در دهه 70 شمسی در ایران گسترش یافت.
وی رشد و بلوغ سریع، تخمگذاری بالا و مقاومت در برابر بیماری و استرس را از مهمترین مزایای پرورش بلدرچین در مقایسه با سایر طیور اعلام کرد و گفت: بلدرچین در طی 42 روز به وزن ایدآل و طبیعی خود می رسد که 2 تا 2/5 برابر سریعتر از سایر طیور پرورشی است. گوشت بلدرچین سرشار از اسیدهای چرب غیراشباع و املاح معدنی و انواع ویتامین است.
هر قطعه بلدرچین پرورشی در سال 200 تا 250 قطعه تخم تولید می کند و به ازاء هر هزار قطعه بلدرچین می توان در سال 150 هزار قطعه تخم نطفه دار تولید کرد. به گفته کارشناسان تخم بلدرچین دارای ارزش غذایی بسیار بالایی است.
آقای لشنی که نخستین وبزرگترین مزرعه صنعتی پرورش بلدرچین کشور را به ظرفیت 120 هزار قطعه در دورود راه اندازی کرده است، استانهای تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، کرمانشاه و خوزستان را از مهمترین بازارهای مصرف بلدرچین اعلام کرد.
وی گفت: این مزرعه که به کشتارگاه تمام صنعتی ویژه بلدرچین مجهز است ماهیانه 20 تن گوشت و 50 هزار قطعه تخم بلدرچین تولید می کند که این میزان تولید درصورت تامین نقدینگی تا 2 برابر قابل افزایش است.
سپهوند معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان، یزد و لرستان را 2 تولید کننده عمده گوشت بلدرچین در کشور اعلام کرد و گفت: در لرستان سه واحد صنعتی تولید بلدرچین به ظرفیت 248 هزار قطعه فعال است و جهاد کشاورزی استان با توجه به بازار مناسب کشور افزایش تولید تا 730 هزار قطعه را در دستور کاردارد.
ارسال نظر

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)