Loading...
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 18041
  • بازدید دیروز: 22015
  • بازدید کل: 17629082

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 752 نفر
خواندنی

چگونه عسل طبیعی را از تقلبی تشخیص دهیم؟چگونه عسل طبیعی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

برای مصرف‌کننده‌ عادی فقط یک راه برای شناسایی عسل وجود دارد، آن هم استفاده از حواس است. رنگ و غلظت عسل نمی‌تواند عامل شناسایی کیفیت این محصول باشد چراکه غلظت و رنگ عسل بسته به شرایط اقلیمی تولید آن متفاوت است اما عسل طبیعی، عطر و طعم گل‌ها را دارد.ادامه »


پرورش ماهی سردآبی، آزمایشگاه تشخیص دامپزشکی، آزمایشگاه دامپزشکی، اتوماسیون مرغداری، استخر پرورش ماهی اوزون برون، استخر پرورش ماهی تیلاپیا، استخر پرورش ماهی خاویاری، استخر پرورش ماهی قزل آلا، استخر پرورش ماهی کپور، بسته بندی گوشت مرغ، بسته بندی مرغ، بسته بندی مواد پروتئینی، بلدرچین، بوقلمون، پرورش آبزیان، پرورش بلدرچین، پرورش بوقلمون، پرورش شترمرغ، پرورش طیور، پرورش کبک، پرورش گاو شیری، پرورش گوساله نر، پرورش ماهی، پرورش ماهی در قفس، پرورش مرغ تخمگذار، پرورش مرغ مادر گوشتی، تامین داروی دامپزشکی، تامین نهاده های دامی، تامین نهاده های طیور، تجهیز سالن های مرغداری، تجهیزات مرغداری، تجهیزات و ادوات مرغداری، تکثیر و پرورش ماهی، تکثير و پرورش ماهی سردآبی، توزیع داروی دامپزشکی، تولید تجهیزات مرغداری، تولید تخم شترمرغ، تولید تخم مرغ، تولید جوجه یک روزه، تولید جوجه یک روزه گوشتی، تولید جوجه یکروزه، تولید داروی دامپزشکی ، تولید لوازم مرغداری، تولید ماشین آلات مرغداری، تولید محصولات پاستوریزه، تولید محصولات لبنی، تولید مرغ گوشتی، تولید مرغ مادر گوشتی، جوجه کشی، جوجه یک روزه تخم گذار،


مشاهده همه برچسب ها

وبلاگ دستچین

ضد عفونی کردن تخم بلدرچین با ۲ ماده گیاهی جدید به جای فرمالدئید

روشی برای ضد عفونی کردن تخم بلدرچین بجای استفاده از فرمالدئید بدون اینکه هیچگونه ضرر و سمیتی برای این پرنده داشته باشد.

ضد عفونی کردن تخم بلدرچین با ۲ ماده گیاهی جدید به جای فرمالدئید

در دستگاههای جوجه کشی بلدرچین در مقیاس صنعتی، رطوبت و دمای زیاد محیط، منجر به رشد و تکثیر میکروب های بیماری زا می شود و در نتیجه ضد عفونی کردن این تخم ها امری ضروری به نظر می رسد.


جوجه بلدرچین


ضد عفونی تخم، از تلفات جنینی و جوجه جلوگیری می کند. در حال حاضر برای ضد عفونی کردن تخم بلدرچین از گاز فرمالدئید، استفاده می شود که بدین وسیله مشکلات زیادی برای پرنده به وجود می آید. همچنین استفاده از این گاز، بر روی جنین بلدرچین تاثیر منفی می گذارد و دراین صورت، بلدرچین هم گوشت کمتری خواهد داشت.

فارم پرورش بلدرچین


می توان با استفاده از گیاهانی همچون «مرزنگوش» و «زنیان» به عنوان مواد طبیعی برای جایگزینی گاز فرمالدئید در ضد عفونی کردن تخم بلدرچین استفاده کنیم. استفاده از این دو گیاه به جای فرمالدئید برای ضد عفونی کردن، صرفه اقتصادی بالاتری خواهد داشت، زیرا گیاه زنیان گیاهی خودرو است و در عین حال، تخم این پرنده به صورت طبیعی ضد عفونی می شود.


سالن پرورش بلدرچین


استفاده از این مواد طبیعی هیچگونه مشکلی در رابطه با پرورش بلدرچین به وجود نمی آورد ولی در عین حال جوجه آوری در این پرنگان بیشتر خواهد شد. در حال حاضر جهاد کشاورزی یزد از این روش استقبال کرده و قرار است در مقیاس صنعتی از این دو ماده برای ضد عفونی کردن تخم بلدرچین استفاده شود.


پرورش بلدرچین در قفس


ذکر این نکته نیز ضروری است که این ماده طبیعی است و هیچگونه ضرری برای انسان نخواهد داشت.
ارسال نظر

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)