Loading...
فروش پودر خرما جهت استفاده در خوراک گوسفند و گاو
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 6251
  • بازدید دیروز: 13713
  • بازدید کل: 33909501

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 811 نفر
خواندنی

کاهش هزینه خوراک را از خود گاوداری شروع کنیدکاهش هزینه خوراک را از خود گاوداری شروع کنید

آیا شرایط گاوداری شما طوری است که با این که همه وظایف خود را بخوبی انجام داده اید و قراردادهای خوبی در مورد تهیه خوراک مورد نیاز داشته اید ولی هنوز هزینه های زیادی را صرف تغذیه گاوداری خود می کنید؟ادامه »


مقالات تخصصی دام، طیور و آبزیان

چند راهکار برای انتخاب پرسنل مناسب در دامداری

یافتن و حفظ کارمندان خوب وظیفه مهمی برای مدیران در جهت دستیابی به موفقیت می باشد ولی اکثر مدیران مزارع پرورش گاو شیری تلاش زیادی برای این وظیفه انجام نمی دهند و به همین دلیل متاسفانه کارمندان را به درستی انتخاب و استخدام نمی کنند

چند راهکار برای انتخاب پرسنل مناسب در دامداری

یافتن و حفظ کارمندان خوب وظیفه مهمی برای مدیران در جهت دستیابی به موفقیت می باشد ولی اکثر مدیران مزارع پرورش گاو شیری تلاش زیادی برای این وظیفه انجام نمی دهند و به همین دلیل متاسفانه کارمندان را به درستی انتخاب و استخدام نمی کنند و آن شخص نمی تواند کار را به خوبی و یا متناسب با فرهنگ تجاری مورد علاقه شما انجام دهد و باعث می شود جا به جائی کارکنان در مزرعه پرورش گاو شیری برای شما هزینه بر بوده و هم کارمندان و هم مدیران ناامید و مایوس گردند. این فرآیند مستلزم تفکر و تلاش می باشد.

چند راهکار برای انتخاب پرسنل مناسب در دامداری

مدیران مزارع پرورش گاو شیری افراد پرمشغله ای هستند. هنگامی که یک کارگر، مزرعه پرورش گاو شیری را ترک می کند فعالیت میزبان بیشتر می شود. بعضی از مدیران فرایند استخدام کارگران را دلهره آمیز و ترسناک می دانند و اولین متقاضی را که پیدا کردند استخدام می کنند، زیرا اگر نتوانست کار را به خوبی انجام دهد می توانند او را به راحتی اخراج کنند.

از این رویه اجتناب کنید. این روش به یک چرخه نادرست استخدام کارگران منتهی می شود. چنین چرخه ای هزینه بر بوده، هزینه احساسی دارد و شهرت مزرعه پرورش گاو شیری شما را از نظر اجتماعی به خطر می اندازد (هزینه اجتماعی). پیروی از روش های استخدام مناسب در ابتدا مستلزم سرمایه گذاری زمانی است ولی این اطمینان را ایجاد می کند که بعدا به علت استخدام نیروی کار اشتباه مجبور به هزینه های بیشتر نشوید.

تناسب فرهنگی در برابر وضع قوانین مهارتی

مدیرانی که اولین متقاضی کار را استخدام نمی کنند، به دنبال فرد مناسب به همراه مهارت های شغلی مطلوب هستند. هماهنگی بین شخصیت کارمندان و اهداف مورد نظر مزرعه پرورش گاو شیری و فرهنگ موجود در مزرعه از ملاحظات بسیار مهم می باشد.

اگر تاکید مدیریت بر آسایش گاو و محیط کاری شاد برای کارمندان باشد، آنها احتمالا بیشتر به دنبال کارمندان علاقه مند به دام هستند. اگر چنین مدیری، یک فرد با هدف افزایش بازده شغلی و با ترجیح محیط کاری جدی را استخدام کند، هر دو ناراحت خواهند بود. شما باید در ابتدا تمامی شغل ها و خصوصیات شخصیتی را فهرست کنید تا بهترین و ایده آل ترین انتخاب را برای مزرعه پرورش گاو شیری خود داشته باشید.

ارائه حقایق

دو مورد در طی فرآیند استخدام ارائه می شود متقاضی کار باید حقایقی را به مدیر ارائه دهد که نشان دهد او بهترین گزینه برای آن شغل است و مدیر نیز باید حقایقی را به متقاضی ارائه دهد که نشان می دهد مزرعه او بهترین مکان برای کارکردن می باشد. ارائه این دو مورد موقعی بسیار مهم است که شما قصد انتخاب بهترین کارمند را دارید. قطعا آگهی های استخدامی معمول تحت عنوان"یک مزرعه پرورش گاو شیری در جستجوی کارمند است" به همراه حقوق و شماره تلفن کافی نمی باشد.

لوگوی مزرعه پرورش گاو شیری خود را نیز در آگهی تبلیغاتی قرار دهید تا خواننده به آن توجه کند. به طور خلاصه فلسفه کاری خود را توضیح دهید که چه مهارت هایی را برای شغل مورد نظر نیاز دارید. شرایط خاص مورد نظر خود مثلا علاقمندی به دام را نیز بگوئید. شما توسط آگهی باید تمام توجه او را جلب کنید، او را در وضعیت علاقمندی قرار دهید، به او بقبولانید که این شغل برای او مطلوب خواهد بود و او را وادار کنید که برای این موقعیت شغلی متقاضی شود.

از مصاحبه ها استفاده کنید

برای اینکه مطمئن شوید کارمندی با شرایط مناسب را استخدام کرده اید، باید هم از مصاحبه های مرجع و هم از مصاحبه متقاضی استفاده کنید. برای هر دو مصاحبه سئوالات مناسب انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که سئوالات باید در ارتباط با شغل مورد نظر باشند. از جملات پرسشی به صورتی استفاده کنید که تجربه شخص را نشان بدهد. مثلاً بپرسید در صورت عدم توافق با همکار، چگونه مشکل را حل می کنید و یا سئوال به صورتی باشد که یک وضعیت را توضیح می دهد، مثلا در صورت عدم حرکت دام به سمت شیردوش، شما چه کاری را انجام می دهید؟

در مورد نقاط ضعف متقاضی از او سئوال نکنید. آنها احتمالا چنین جوابی خواهند داد: "ولی دوستم می گوید که من به سختی کار می کنم". به دنبال مدارکی درباره نقاط ضعف و قدرت متقاضی باشید. با توجه به این که می خواهید همه متقاضیان را منصفانه مورد ارزیابی قرار دهید اطمینان حاصل کنید که از همه آنها کلیه سئوالات مهیا شده در مصاحبه مرجع و متقاضی پرسیده شده است.

مواردی به غیر از پول مورد نیاز هستند

بسیاری از کارفرمایان معتقدند که تعهد، انگیزش و رضایت همگی با پول ایجاد می شود. ولی بیشتر تحقیقات نشان می دهند که اگر پرداخت دستمزد به صورت رقابتی باشد، سایر عومل بیشتر از پول اهمیت پیدا می کنند. تحقیقات نشان داده اند که تعهد کارمندی در صورت داشتن اهداف اصلی و برنامه های آموزشی دراز مدت افزایش می یابد. انگیزش در افراد با دستیابی به اهداف ایجاد می شود اگر:

  • هدف قابل دستیابی و ارزشمند باشد
  • روش تکمیل کادر پرسنلی صحیح باشد
  • پاداشی که در صورت تکمیل کار داده می شود کافی باشد

مهم است که به خاطر داشته باشید پاداش الزاما مالی نیست. اگر کارمند حقوق منصفانه ای داشته باشد، سایر پاداش ها مانند مهمانی های شغلی عصرانه مؤثرتر هستند.

کارفرمایان باید بدانند که کاهش ناراحتی های کارمندی و افزایش رضایت کاری را می توان به روش های متفاوت مدیریت نمود.

کارمندان از بعضی از جنبه های کارشان راضی و از بعضی دیگر ناراضی هستند. برای افزایش میزان رضایت شغلی، کارفرمایان باید کارهایی را از کارمند بخواهند که می تواند انجام دهد، با مسئولیت بیشتری همراه است و فرد می تواند در آن به عزت نفس دست یابد. برای کاهش نارضایتی، مدیر باید سرمنشا نارضایتی ها را کاهش دهد که می تواند شامل خلاصی از سیاست های بد، رویه های نامناسب و یا بهبود شرایط کاری باشد.

آسان تر می شود

یافتن و حفظ کارمندان خوب مستلزم داشتن مدیریت منابع انسانی موثر می باشد. برای بسیاری از افراد مراحل انجام مدیریت مؤثر منابع انسانی سخت و طاقت فرسا می باشد. در صورتی که اکنون برای انجام صحیح مدیریت منابع انسانی وقت صرف کنید، در آینده خیلی از هزینه ها را متحمل نخواهید شد. در صورت وقت گذاشتن برای مدیریت منابع انسانی این روش برای شما آسان تر خواهد شد.
ارسال نظر

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)