Loading...
زر فروکتوز
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 3928
  • بازدید دیروز: 29248
  • بازدید کل: 30606589

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 799 نفر
خواندنی

کود کِرم ، جايگزين مناسب براي کودهاي شيمياييکود کِرم ، جايگزين مناسب براي کودهاي شيميايي

جایگزین کود شیمیایی می تواند کودی باشد که از فضولات کرمی بنام کرم قرمز حلقوی بارانی (با نام لاتین ایزینیابا فوتیدا) بدست می آید که علاوه بر صرفه اقتصادی برای کشاورزان سبب افزایش تولید نیز می شود.ادامه »


مقالات تخصصی دام، طیور و آبزیان

تولید فناوری نان با ماندگاری یکساله و ارزش غذایی 3.5 برابر

عضو هیئت علمی مؤسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی با اعلام تولید فناوری نان با ماندگاری یکساله در کشور از تولید با ماندگاری 6 ماه تا 1 سال در آینده نزدیک خبر داد.

تولید فناوری نان با ماندگاری یکساله و ارزش غذایی 3.5 برابر

مهدی قیافه داوری امروز در مؤسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: این نان‌ها ارزش غذایی ۳.۵ برابر نان معمولی دارد و در ابعاد ۱۰ در ۱۵ بسته‌بندی می‌شود.

عضو هیئت علمی مؤسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی افزود: برای تولید این نان از ارقام مناسب گندم یا مخلوطی از آنها و با ۲۱ افزودنی‌ مجاز و احتمالا از پوره سیب زمینی و ذرت استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: مهم‌تر از اینها بسته‌بندی مناسب این نانها است که با پوشش فوم ۴ لایه بسته‌بندی می‌شود و ضمن حفظ رطوبت و جلوگیری از نفوذ عوامل فساد دیگر باعث ماندگاری نان می‌شود.

مجری طرح تولید نان با ماندگاری بالا افزود: استفاده از این نان در مواقع بحران مانند زلزله و یا شرایطی که نیاز به واردات باشد بسیار کارساز است.

وی همچنین گفت:‌ برای تولید این نان به مدت 2.5 سال تمام ارقام مختلف گندم کشور از نظر کیفیت بررسی شده اینکه هر کدام برای چه نوع نانی و با چه کیفتی مناسب است و در نهایت با ترکیبات آنها آرد مناسب برای تولید نان با ماندگاری بالا به دست می‌آید.

مجری تولید نان با ماندگاری بالا تصریح کرد: 5 هزار قرص از این نان تولید شده و در صورت تامین اعتبار می‌توان به تولید انبوه رساند.
ارسال نظر

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)