Loading...
زر فروکتوز
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 16206
  • بازدید دیروز: 24012
  • بازدید کل: 23381391

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 770 نفر
خواندنی

روش‌های شناسایی ماهی تازه هنگام خریدروش‌های شناسایی ماهی تازه هنگام خرید

نشانه‌هایی مانند شفافیت قرنیه چشم و فرو نرفتگی چشم ماهی، شل نبودن گوشت، آبشش قرمز و شفاف و... از نشانه‌های ماهی تازه است که در حین خرید باید به آن‌ها توجه شود و طبق تاکید سازمان شیلات ایران ...ادامه »


مقالات تخصصی دام، طیور و آبزیان

تولید فناوری نان با ماندگاری یکساله و ارزش غذایی 3.5 برابر

عضو هیئت علمی مؤسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی با اعلام تولید فناوری نان با ماندگاری یکساله در کشور از تولید با ماندگاری 6 ماه تا 1 سال در آینده نزدیک خبر داد.

تولید فناوری نان با ماندگاری یکساله و ارزش غذایی 3.5 برابر

مهدی قیافه داوری امروز در مؤسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: این نان‌ها ارزش غذایی ۳.۵ برابر نان معمولی دارد و در ابعاد ۱۰ در ۱۵ بسته‌بندی می‌شود.

عضو هیئت علمی مؤسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی افزود: برای تولید این نان از ارقام مناسب گندم یا مخلوطی از آنها و با ۲۱ افزودنی‌ مجاز و احتمالا از پوره سیب زمینی و ذرت استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: مهم‌تر از اینها بسته‌بندی مناسب این نانها است که با پوشش فوم ۴ لایه بسته‌بندی می‌شود و ضمن حفظ رطوبت و جلوگیری از نفوذ عوامل فساد دیگر باعث ماندگاری نان می‌شود.

مجری طرح تولید نان با ماندگاری بالا افزود: استفاده از این نان در مواقع بحران مانند زلزله و یا شرایطی که نیاز به واردات باشد بسیار کارساز است.

وی همچنین گفت:‌ برای تولید این نان به مدت 2.5 سال تمام ارقام مختلف گندم کشور از نظر کیفیت بررسی شده اینکه هر کدام برای چه نوع نانی و با چه کیفتی مناسب است و در نهایت با ترکیبات آنها آرد مناسب برای تولید نان با ماندگاری بالا به دست می‌آید.

مجری تولید نان با ماندگاری بالا تصریح کرد: 5 هزار قرص از این نان تولید شده و در صورت تامین اعتبار می‌توان به تولید انبوه رساند.
ارسال نظر

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)