Loading...
زر فروکتوز
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 27915
  • بازدید دیروز: 23691
  • بازدید کل: 32836622

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 811 نفر
خواندنی

مطمئن شوید گوساله ها تمامی آنتی بادی های آغوز را دریافت می کنندمطمئن شوید گوساله ها تمامی آنتی بادی های آغوز را دریافت می کنند

مطالعات بالینی اخیر نشان داده است که حدود 30 درصد از گوساله ها مقدار کافی از آنتی بادی های آغوز را جذب نمی کنند، حتی اگر مقدار مناسبی دریافت کنند.ادامه »


مقالات دام

دوره خشکی کوتاهتر می تواند به کاهش عفونتهای جدید کمک کند

دوره خشکی کوتاهتر می تواند به کاهش عفونتهای جدید کمک کند
تحقیقات نشان داده اند که دوره های خشکی کوتاهتر، کاهش مشکلات زایش و آسان سپری کردن دوره انتقال گاوها را فراهم می آورد. محققان دریافته اند هنگامی که دوره خشکی کمتر از 45 روز باشد، تعداد عفونت های جدید در گاو تازه زا کاهش پیدا می کند.
 
در این تحقیق گاوهایی از سه گله در شهرهای مختلف مورد مطالعه قرارگرفتند. طول دوره خشکی، در دو حالت طولانی (45 تا 60 روز) و کوتاه (حدود 30 روز) در نظر گرفته شد. به همه گاوها یک ترکیب تجاری "سفاپیرین" به هر کارتیه در زمان خشکی داده شد، درمان دوره خشکی برای حالت طولانی و درمان دوره شیردهی برای حالت کوتاه در نظر گرفته شد.
کارتیه های درمان شده، آنهایی بودند که در زمان زایش، عاری از عوامل بیماری زایی بودند که در زمان خشکی از گاو جدا شده بود. عفونت جدید به صورت عامل بیماری زای جدید یا متفاوت در زمان زایش نسبت به عامل بیماری زای جدا شده در زمان خشکی تعریف گردید.
نتایج نشان داد که گاوهایی که دوره خشکی کوتاهی را سپری کردند، تعداد نسبتا کمتری عفونت های داخل پستانی در زمان زایش داشتند. دوره خشکی کوتاه منجر به افزایش خطر ورم پستان بعد از زایش نگردید.ارسال نظر

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)