Loading...
زر فروکتوز
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 5773
  • بازدید دیروز: 24703
  • بازدید کل: 29989566

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 794 نفر
خواندنی

هشت دستورالعمل موثر در مورد مدیریت تغذیه گاوهای دوره انتقالهشت دستورالعمل موثر در مورد مدیریت تغذیه گاوهای دوره انتقال

هنگام مدیریت تغذیه گاوهای دوره انتقال، هشت دستورالعمل را فهرست نموده و بر مبنای رعایت رعایت این دستورالعمل ها از 1 تا 5 به گاوداری خود نمره دهید.ادامه »


مقالات دام

پنج راه برای کاهش تنش حرارتی در گله گاو شیری

طی فصل تابستان و گرمای شدید هوا، کاهش تولید شیر در گله طبیعی است اما برای جلوگیری از کاهش تولید و کاهش تنش گرمای تابستان در گله پنج راهکار کاملا مفید و موثر در دسترس شماست:

پنج راه برای کاهش تنش حرارتی در گله گاو شیری

1) به گاو انتظار زایش توجه بیشتری کنید و آخور خوراک آنان را برای پیشگیری از فساد ناشی از تابش آفتاب بپوشانید.

2) با استفاده از فن های 90 تا 120 سانتیمتری با فاصله 6 متری از یکدیگر و در ارتفاع 2.4 متری از زمین، هوای خنک برای گله فراهم سازید. نازل های آبپاش را بالای راهروی خوراک، در ارتفاع 2.4 متری و زیر فن ها قرار دهید. حتی الامکان برای آبپاش ها زمان سنج قراردهید بطوریکه گاوها در هر چرخه 15 دقیقه ای 2 تا 3 دقیقه خیس شوند.

3) فضای جایگاه شیردوشی را به حداقل کاهش دهید و برای گردش هوا و تخلیه هوای گرم از هواکش استفاده کنید زیرا این مکان گرمترین مکان در دامداری است.

4) در طول تابستان برای جلوگیری از تجمع خوراک فاسد و جلبک، باید آبشخورها حداقل یک روز در میان با محلول ضدعفونی کننده رقیق شده شسته شوند و آبشخورهای بیشتری نزدیک محوطه انتظار شیردوشی قراردهید.

5) تغییراتی در جیره غذایی برای افزایش میزان انرژی و کاهش حرارت زایی اعمال کنید. نخست، مکمل چربی اضافه کنید. منابع چربی میتوانند تا 5 درصد ماده خشک جیره را تشکیل دهند. پروتئین جیره را میتوان تا 16 درصد یا کمتر کاهش داد. در آخر، پتاسیم، سدیم و منیزیم را تا 1.5، 0.45 و 0.35 درصد ماده خشک جیره برای گاوهای شیری افزایش دهید.
نظرات

 


  • سلام من از لرستان هستم دامدار و گله گوسفند داریم ایا خوراکی برای مصرف زمستان دارید که بجای جو استفاده کنیم. ایا ارزش غذایی ان از جو بالاتر است وقیمت حدود 15 تن. برای زمستان
    • سلام، بله خوراک کامل و بسیار مرغوب جهت تغذیه گوسفند توسط کارخانه خوراک دام دستچین اصفهان تولید می شود. این خوراک در تمام فصول سال قابل تهیه و استفاده است. شماره تماس کارخانه: 03137266610

ارسال نظر

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)