Loading...
فروش پودر خرما جهت استفاده در خوراک گوسفند و گاو
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 3694
  • بازدید دیروز: 16526
  • بازدید کل: 33261566

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 811 نفر
خواندنی

تغذیه کاه گندم می تواند نتایج معجزه آسایی داشته باشدتغذیه کاه گندم می تواند نتایج معجزه آسایی داشته باشد

کاه گندم به عنوان یک خوراک اهمیت چندانی ندارد. اطلاعات تغذیه گاوهای شیری، تجزیه شیمیایی کاه گندم را به صورت زیر ارائه کرده است:ادامه »


مقالات دام

پاستوریزه کردن آغوز

می توان آغوز را با موفقیت پاستوریزه کرد بدون آنکه مقدار ایمنوگلوبین G آغوز و یا غلظت آن کاهش یابد.

پاستوریزه کردن آغوز

مطالعات در ایالت پنسیلوانیای آمریکا ثابت کرد که می توان آغوز را با موفقیت پاستوریزه کرد و نشان داد که گرم کردن آغوز در دمای 60 درجه سانتی گراد به مدت 30 تا 60 دقیقه ترکیب دمایی - زمانی بهینه برای کاهش تعداد باکتری بدون تاثیر بر مقدار ایمنو گلوبین G آغوز و یا غلظت آن است. در مطالعه بعدی، ثابت شد که گوساله هایی که از آغوز حرارت داده شده در دمای 60 درجه سانتی گراد به مدت 30 دقیقه استفاده کرده اند نسبت به گوساله هایی که از آغوز حرارت داده نشده استفاده کرده اند مقدار ایمنو گلوبین بالاتری دارند (22.6 در مقابل 19.6 گرم در لیتر).

این مقدار بالاتر ایمنو گلوبین خون تا 4 هفتگی ادامه دارد. کل پروتئین سرم در دو گروه در 24 ساعت مشابه و به طور میانگین 5.55 گرم در دسی لیتر بود. وزن بدن گوساله ها در سن 6 هفتگی در دو گروه برابر بود. آغوز در این تحقیق در پاستوریزه کننده های تجاری موجود گرم نشده بود ولی یک دستگاه پاستوریزه کننده با کنترل کننده دمای قابل تنظیم مناسب است چون دمای گرم کردن آغوز باید پائین تر از دمای گرم کردن شیر باشد. هم زدن یکی دیگر از ویژگی های مهم دستگاه پاستوریزه کننده است که موجب گرم کردن یکنواخت آغوز می شود. سرد کردن سریع آغوز بعد از پاستوریزه کردن از خرابی و آسیب پروتئین های آن جلوگیری می کند.
ارسال نظر

* لطفا فقط مرتبط با مطلب فوق نظر بدهید. در غیر این صورت ممکن است نظرتان منتشر نشود.

* آدرس ایمیل شما توسط دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.


(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)