مقالات دام

فهرستی از پیامدهای ناشی از تنش گرمایی در گله گاو شیری
توسط: در: مقالات دام

پس از کاهش تولید شیر، کاهش باروری گاوهای نر و ماده، افزایش روزهای باز، افزایش حذف تولید مثلی، کاهش رشد، کاهش نمره بدنی، افزایش مرگ زودرس جنینی، افزایش گاوهای مرده، افزایش لنگش و در کل افزایش حساسیت به بیماریها بخشی از آثار تنش گرمایی در گله گاو شیری...

تولید مثل و سلامتی گاوهای تازه، باید مورد توجه قرار گیرند
توسط: در: مقالات دام

سال هاست که از تلقیح برنامه زمان بندی شده استفاده می شود ولی تحقیقات جدید ما را قادر می سازند که آن را تغییر داده و نتایج بهتری به دست آوریم

اهمیت سم چینی در پیشگیری از بیماری لنگش و درمان آن
توسط: در: مقالات دام

طبق تحقیقات انجام شده، همواره ۲۵ درصد گاوها در اغلب گله ها، از لنگش رنج می برند که نشان می دهد، لنگش به یک آفت و زیان متدوال در دامداری ها تبدیل گشته است.

مهار تنش گرمایی
توسط: در: مقالات دام

وقتی گاوها دچار تنش گرمایی می شوند، عمل گوارش، میزان سوخت وساز، تولید مثل و تولید شیر آنها همگی تحت تاثیر قرار می گیرند. متاسفانه هیچ چیزی وجود ندارد که بتواند جای این ۴ عمل بیولوژیکی را در بدن بگیرد.

رای گراس مرکب منجر به هضم کمتر ولی مصرف ماده خشک بالاتر گردید
توسط: در: مقالات دام

سیلاژ رای گراس یک ساله، مخلوط شده با سیلاژ ذرت، عملکرد بهتری نسبت به سیلاژ رای گراس به تنهایی همراه داشت. ترکیب سیلاژ رای گراس و سیلاژ ذرت، باعث شد تا گاوها ماده خشک، مواد آلی، NDF و ADF بیشتری مصرف کنند.

عوامل فزاینده و کاهنده بروز ورم پستان در گاو شیری
توسط: در: مقالات دام

ابتلا به ورم پستان وابسته به دو اتفاق بسیار ساده می باشد. در ابتدا عوامل عفونی باید از انتهای سرپستانک وارد پستان شوند و دوم باید تکثیرشوند. اگر ما بتوانیم در کاهش هر کدام از این مراحل نقش داشته باشیم، از بحران بیماری گذر کرده ایم

  پایگاه اطلاع رسانی صنعت دام و طیور و آبزیان (دستچین) با هدف ایجاد یک ابزار اطلاعاتی و ارتباطی کاربردی برای تولیدکنندگان و فعالان این صنایع، در پاییز سال 1390 آغاز به کار نمود.
  اصلی ترین هدف وب سایت دستچین، برطرف نمودن نیاز اطلاعاتی و ارتباطی تولیدکنندگان زحمتکش و شریف این صنایع جهت ارائه بهتر و موثرتر تولیدات خود و کمک به برقراری ارتباط مستقیم و بی واسطه میان تولیدکننده اصلی و خریدار نهایی است.

  نشانی

  کرج، رجایی شهر، بلوار سه باندی، ایستگاه پل، روبروی بانک رفاه کارگران

  تلفن

  34437063 و 34431581 (026)

  ایمیل

  info@dastchin.ir

  سبد خرید