شرکت کشاورزی و دامپروری سفیدرود

تضمین سوددهی
مجتمع صنایع تبدیلی دستچین عالی

تبلیغات متنی در دستچین
ثبت آگهی متنی در پایگاه اطلاع رسانی صنعت دام، طیور و آبزیان

ثبت سفارش

روغن های گیاهی خالص
فروشگاه آنلاین روغن های خاص و خالص به روش پرس سرد

www.oilseed.ir

روغن هسته انار خالص
فروشگاه آنلاین روغن های خاص و خالص به روش پرس سرد

www.oilseed.ir

شرکت کشاورزی و دامپروری سفیدرود (گیلان)

by
Published: ۱ تیر ۱۳۹۸ (1 سال ago)
ایمیل
info@sefidroudco.ir
وب سایت
http://sefidroudco.ir/
استان
گیلان
دفتر مرکزی
رشت، كيلومتر 5 جاده فومن
تلفن
33592250-33663075-33669599 (013)

مجتمع کشت و صنعت فعال در زمینه پرورش ماهی گرم آبی، پرورش گاو شیری و تولید شیر، جوجه کشی، مرغ مادر گوشتی، مرغ گوشتی، کشتارگاه صنعتی مرغ و کارخانه تولید خوراک دام و طیور

اطلاعات بیشتر

شرکت سهامی کشاورزی و دامپروری سفیدرود در تاریخ 15/02/1348 در اداره ثبت شرکتهای گیلان تحت شماره 506 به ثبت رسیده است. مرکز اصلی شرکت و واحدهای تولیدی آن در رشت و حومه آن واقع شده است. در سال 1358 بر اساس مصوبه هیات وزیران به وزارت کشاورزی و عمران روستایی سابق واگذار و نهایتاً در سال 1382 مستند به ماده 4 قانون برنامه توسعه کشور، به شرکت مادر تخصص تولید محصولات کشاورزی، دامی و منابع طبیعی وزارت جهاد کشاورزی منتقل گردید. این شرکت با استفاده از ظرفیتها و توانمندی های غذایی جامعه، ایجاد اشتغال مولد در منطقه، آموزش و ترویج کشاورزی و دامپروری نوین و صنعتی توانسته است گامهای موثری در جهت تقویت و حمایت کشاورزی و دامپروری استان بر دارد.
مجتمع پرورش ماهی: این مجتمع از سال 1350 در سطح تقریبی 8 هکتار آغاز به کار نموده و به تدریج با گسترش عملیات جنگل تراشی و تسطیح اراضی این میزان افزایش یافته و در حال حاضر مساحت خالص استخرهای شرکت (بدون در نظر گرفتن جاده های دسترسی، ساختمانها و تاسیسات) حدوداً 1097 هکتار بوده و به تکثیر، تولید و پرورش ماهیان گرم آبی اختصاص دارد که ظرفیت تولید آن از 3000 تن در سال می باشد. مجتمع پرورش ماهی از سال 1381 در قالب اجاره به بخش خصوصی برون سپاری گردید که در هر سال علاوه بر تامین حقوق پرسنل شاغل در این بخش تعداد قابل توجهی از نیروهای خارج از شرکت افزون بر پرسنل شرکت در این بخش مشغول بکار می باشند.
واحد دامداری گاو شیری و گاو مولد:
این مجتمع از سال 1348 شروع به فعالیت نموده و بتدریج با تکمیل ظرفیت خود بعنوان تنها واحد صنعتی و بزرگ در استان نقش بسیار عمده ای را در تامین مواد اولیه و مورد نیاز صنایع لبنی فراهم نمود. در حال حاضر با ظرفیت اسمی 1000 راس گله شیری مولد و با تولید سالیانه 1600 تن شیر و تحویل آن به صنایع شیر پگاه نقش عمده ای در تامین فراورده های لبنی استان ایفاء می نماید و با تمهیداتی که در خصوص بهبود کیفی گله دامها از نظر پتانسیل ژنتیکی صورت گرفته موجبات افزایش راندمان تولید شیر سالیانه دامها فراهم آمده است.
مجتمع مرغ مادر و جوجه کشی:
این مجتمع دارای 8 مرغداری با ظرفیت نگهداری 154000 قطعه مرغ مادر و خروس پدر با تولید سالیانه بیش از 13 میلیون عدد تخم مرغ نطفه دار و همچنین مجهز به ماشینهای جوجه کشی مدرن با ظرفیت تولید سالیانه 11 میلیون جوجه یکروزه گوشتی می باشد که یکی از قطب های مهم تولید جوجه یکروزه گوشتی با کیفیت خوب در سطح استان گیلان می باشد. برون سپاری واحد مزبور بهمراه انجام بازسازی و تجهیز مزارع پرورش مرغ مادر و جوجه کشی در سالهای 1384 و 1385 منجر به ارتقاء بهره وری و راندمان تولید در واحد سطح در این بخش گردید، بطوریکه ظرفیت تولید جوجه گوشتی یکروزه به ازاء هر سر مرغ از 125-120 قطعه به 150-145 قطعه جوجه رسیده است که با راه اندازی ماشینهای جوجه کشی جدید سهم شرکت از کل تولید جوجه یکروزه در استان به حدود 8 درصد رسیده است. در این مجتمع علاوه بر پرسنل شرکت تعداد قابل توجهی نیروی انسانی خارج از شرکت نیز مشغول به فعالیت هستند.
مجتمع مرغ گوشتی:
این فعالیت از سال 1349 آغاز شده و دارای چهار مزرعه و سالنهای پرورش به مساحت 50000 متر مربع با ظرفیت نگهداری 4200000 قطعه مرغ گوشتی در سال با تولید بیش از 8000 تن گوشت سفید از بزرگترین واحد های مرغداری گوشتی در استان و کشور محسوب می گردد. با توجه به بازسازی و تجهیز سالنهای پرورش مرغ گوشتی و برون سپاری صورت گرفته، هم اکنون با ارتقاء امکانات و بهره وری تولید در واحد سطح از 12-10 قطعه به 17-16 قطعه در هر متر مربع و ضریب تبدیل گوشت به کمتر از 2 و با تولید مستمر و مداوم، این واحد توانایی تولید حدود 9000 تن گوشت مرغ در سال را دارد که سهم شرکت را از 4% تولید استان به 14 تا 15 درصد ارتقاء داده است.
 
کشتارگاه صنعتی مرغ:
کشتارگاه صنعتی طیور شرکت سفیدرود جزء اولین کشتارگاه های صنعتی کشور بوده و در سال 1349 تاسیس گردید. در حال حاضر کشتارگاه شامل خط کشتار مکانیزه و تونل انجماد به ظرفیت 20 تن در روز (دو شیفت کاری) و انبار سردخانه به ظرفیت 300 تن و سیستم تبدیل ضایعات کشتار به پودر گوشت و سایر تاسیسات جانبی می باشد. با بازسازی های انجام شده در کشتارگاه، ظرفیت خط کشتار از 1200 قطعه به 3000 قطعه در هر ساعت رسیده و می تواند در هر سال حدود 12000 تن مرغ پرکنده تولید نماید.
 
کارخانه تولید خوراک دام و طیور:
این کارخانه قابلیت تولید دان و کنسانتره مصرفی دام و طیور را دارا بوده و بعنوان اولین و بزرگترین کارخانه خوراک دام و طیور در استان با ظرفیت تولید 20 تن در ساعت به دو شکل آردی و پلت شناخته شده است. این کارخانه به همراه واحدهای مرغ مادر و جوجه کشی برون سپاری گردیده است.
sheep3

  پایگاه اطلاع رسانی صنعت دام و طیور و آبزیان (دستچین) با هدف ایجاد یک ابزار اطلاعاتی و ارتباطی کاربردی برای تولیدکنندگان و فعالان این صنایع، در پاییز سال 1390 آغاز به کار نمود.
  اصلی ترین هدف وب سایت دستچین، برطرف نمودن نیاز اطلاعاتی و ارتباطی تولیدکنندگان زحمتکش و شریف این صنایع جهت ارائه بهتر و موثرتر تولیدات خود و کمک به برقراری ارتباط مستقیم و بی واسطه میان تولیدکننده اصلی و خریدار نهایی است.

  نشانی

  کرج، رجایی شهر، بلوار سه باندی، ایستگاه پل، روبروی بانک رفاه کارگران

  تلفن

  34437063 و 34431581 (026)

  ایمیل

  info@dastchin.ir

  سبد خرید