Loading...
زر فروکتوز
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 6639
  • بازدید دیروز: 22167
  • بازدید کل: 24850314

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 781 نفر
خواندنی

تربیت اسب اصیل ترکمن در منطقه راز و جرگلان به روایت تصویرتربیت اسب اصیل ترکمن در منطقه راز و جرگلان به روایت تصویر

خراسان شمالی پایلوت پرورش اسب اصیل ترکمن در ایران است که روش‌های پرورش و تربیت اسب‌های اصیل ترکمن در منطقه راز و جرگلان این استان سال‌هاست که نسل به نسل از پدران به پسران منتقل می‌شود.ادامه »


Ad

 بازدیـد کننده محترم چنانچه هر یک از اطلاعات وارد شــده صحیح نمـــی باشد، با کلیک روی " فرم ارتباط با ما "، در قسمت موضوع، نام شرکتی که اطلاعات آن صحیح نیست و در قسمت متن پیام، اطلاعاتی که نیاز به اصلاح دارند را وارد کنید.

(از همکاری شما بسیار سپاسگزاریم)

شرکت نيكو طيور نوشهر (استان تهران)

شرکت نيكو طيور نوشهر (استان تهران)

مرغ مادر گوشتی و تولید جوجه يكروزه گوشتی

اطلاعات بیشتر درباره شرکت نيكو طيور نوشهر (استان تهران)

مزارع مرغ اجداد شرکت نیکو ( نیکو طیور نوشهر) در مناسبترین و آرامترین اقلیم های ایران بنا نهاده شده اند که تحت قرنطینه و ایزولاسیون شدید قرار دارند. بهره گیری ازمدرن ترین تجهیزات مرغداری خریداری شده از معتبرترین شرکتهای دنیا و آخرین تکنولوژی روز در این مزارع سبب گردیده تا نژاد لوهمن مطابق با مطلوب ترین استانداردهای بین المللی به همکاران عزیز عرضه گردد.

خصوصیات نژاد لوهمن :
آمیخته لوهمن نتیجه سالها تحقیق و بررسی متخصصان شرکت آویاژن در زمینه عرضه نژادی مختص کشورهایی با شرایط آب و هوایی سخت، گرم و خشک با آلودگی بالا و دارای شرایط مدیریتی ضعیف می باشد. نژاد فعلی از بین لاین هایی انتخاب شده اند که بطور آزمایشی در چنین شرایطی قرار داده شده و از خود مقاومت بسیار خوبی نشان داده بودند که اینها پس از اصلاح نژاد به صورت آنچه در آمده اند که ما امروز بنام آمیخته گوشتی لوهمن می شناسیم.
سابقه لوهمن در ایران:
آمیخته گوشتی لوهمن برای اولین بار در سال 1358 به بازار ایران معرفی گردید. خصوصیات این نژاد بطور کلی با نیازهای صنعت مرغداری کشورهایی با شرایط کشور ایران همخوانی داشته و موفقیت چشمگیر آن در یک دوره کوتاه مدت در صنعت طیور ایران به همین دلیل می باشد. ویژگیهای مهم این نژاد را می توان به چند بخش تقسیم نمود:
1- مدیریت و پرورش آسان
2- ماندگاری شگفت انگیز
3- مقاومت و موفقیت در مناطق آب و هوایی سخت و کانون بیماری
4- مقاومت ژنتیکی به بیماری مهلک مارک
5- درصد تولید بسیار بالا
6- درصد جوجه درآوری بسیار بالا
7- پایین ترین میزان خطای سکس
8- پایین ترین ضریب تبدیل
9- گوشتواری بالا و ارائه لاشه ای مطابق با ایده آل تقاضا در بازار دنیا
10-استفاده از بی نظیر ترین محیط های پرورشی و بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز
1- مدیریت و پرورش آسان: در ابتدائی ترین فارمها (از نظر تاسیسات و تجربه مدیریتی) بهترین راندمان ها به ثبت رسیده است که مدیران تمامی آن مزارع به این مطلب اذعان و اعتقاد کامل دارند.
2- ماندگاری شگفت انگیز: خصوصیت ماندگاری در این نژاد به شکلی است که در یک دوره پرورشی مرغ مادر، مجموع حذف و تلفات از روز نخست تا پایان هفته بیست و چهارم بین دو تا حداکثر چهار درصد می باشد که این خصوصیت و ویژگی به نتاج گوشتی نیز انتقال یافته و میزان مرگ و میر در جوجه های گوشتی در یک دوره تولید بین 1 تا 2 درصد در شرایط طبیعی می باشد.
3- مقاومت و موفقیت در مناطق آب و هوایی سخت و کانون بیماری: امروز ما در کشورمان شاهد این هستیم که نژاد لوهمن در مزارعی که سایر نژاد های سنگین به خوبی نتیجه نگرفته اند بهترین نتایج را به دست آورده است. نژاد لوهمن در مناطق بد آب و هوا و مناطقی که بیماریهای کشنده و حاد شایع بوده اند بیشترین مقاومت را از خود نشان داده است. به عنوان مثال می توان از مناطق گرم و خشک استان پهناور خراسان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، یزد و از مناطق سرد و خشک مانند همدان، زنجان و ... نام برد که در این استانها بیشترین تقاضا اختصاص به نژاد لوهمن داشته است. بنابراین می توان به جرات ادعا نمود این نژاد می تواند در اقلیم های خوب و مساعد براحتی بهترین عملکرد را از خود نشان دهد.
4- مقاومت ژنتیکی به بیماری مهلک مارک: در طی سالهای گذشته در بین گله های مادر لوهمن توزیع شده در کشور هیچگونه علائم درگیری به بیماری مارک مشاهده نگردیده است که در این خصوص می توانید گواهی شرکت لوهمن در خصوص مقاومت ژنتیکی نژاد لوهمن به بیماری مارک و چگونگی اقدامات ژنتیکی انجام شده برای مقاوم سازی این نژاد را درصفحه منابع علمی مشاهده نمائید.
5- درصد تولید بسیار بالا: امروز ما شاهد بیشترین راندمان تولید در گله های گوشتی می باشیم که این امر با تفکرات کهنه علم دیروز که تنها متکی بر اصلاح نژاد از طریق آمیخته گری بود بسیار تفاوت دارد. امروز مهندسی ژنتیک در دنیا به این مهم دست یافته است که علی رغم داشتن هیبریدهای تجارتی گوشتی سنگین و بعضا فوق سنگین می توان از وجود گله های مادر با تولید بالا هم بهره برد. این دستاورد علم ژنتیک در قرن حاضر است.
6- درصد جوجه درآوری بسیار بالا: می توانیم با افتخار این ادعا را داشته باشیم که در کشور بالاترین میزان هچ را در گله های مادر داشته ایم.
7- پایین ترین میزان خطای سکس: گله های لوهمن برای عرضه در کشورهایی از دنیا مانند ایران طراحی شده است که جوجه های گوشتی بصورت مخلوط (مرغ و خروس) پرورش داده می شوند. در کشورهایی مثل ما مزارع پرورش دهنده نیمچه گوشتی بصورت تخصصی پرورش مرغ جدا و یا خروس جدا انجام نمیدهند به همین دلیل سریعترین، کم استرسترین و کم اشتباه ترین روش سکس که همان روش پر سکس (Feather Sex) می باشد در این نژاد به گونه ای طراحی گردیده است که در خط مادری انجام پذیرد به همین لحاظ خطای سکس در گله های مادر لوهمن حداکثر چیزی کمتر از یک درصد می باشد. در صورتیکه در گله هایی که برای بازارهای اروپا طراحی گردیده اند روش سکس در خط مادری بصورت Open می باشد که در این روش خطای سکس به 4 الی 5 درصد افزایش می یابد و درنتیجه شما با داشتن گله های مادر لوهمن از حذف 4 الی 5 درصد گله خود در شروع تولید مصون خواهید بود.
8- پایین ترین ضریب تبدیل: زمانی رسیدن به ضریب تبدیل 74/1 بیشتر یک رویا بود تا واقعیت اما امروز کمپانی Aviagen با ارائه لوهمن به بازارهای جهانی این رویا را به واقعیت تبدیل کرده است.
9- گوشتواری بالا و ارائه لاشه ای مطابق با ایده آل تقاضا در بازار دنیا: متخصصین شرکت Aviagen توانسته اند با ارائه آمیخته لوهمن به دو مهم دست پیدا کنند:
- داشتن گله های مرغ مادر با تولید بسیار بالا و مطلوب و درصد بسیار بالای هچ
- داشتن هیبریدهای تجارتی گوشتی با ضریب تبدیل بسیار پایین و گوشتواری بسیار بالا بطوریکه سالانه با ادامه مراحل اصلاح نژادی 40 تا 50 گرم به وزن نهایی و 1 تا 2 درصد به حجم سینه افزوده می شود، همان چیزی که مطابق با خواست بازار دنیا است.

بالا

اطلاعات تماس شرکت نيكو طيور نوشهر (استان تهران)

نام مدیر: محسن میزبانی
آدرس: تهران - خیابان وليعصر، نرسيده به خیابان فلاحی (زعفرانیه)، كوچه پورگودرزی، پلاک 2 - طبقه 6
کد پستی: 1986935613
تلفن: (021) 22667106 (021) 22667112
فکس: (021) 22667404
ایمیل:  
بالا

فرم تماس با شرکت نيكو طيور نوشهر (استان تهران)

بالا
بازدید: 919 بار