Loading...
..............
ویترین

(شرکت اکوپرم تولید کننده و وارد کننده پیت ماس خنثی، خاک پوشش قارچ، پیت ماس ویژه خاک گلدان و خاک گلخانه ای)

www.peatrus.com

نمایش تبلیغ شما در اینجا
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 4677
  • بازدید دیروز: 17779
  • بازدید کل: 18279392

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 750 نفر
خواندنی

احتمال ابتلاء به سرطان ریه در پرورش دهندگان گاو شیری 5 بار کمتر استاحتمال ابتلاء به سرطان ریه در پرورش دهندگان گاو شیری 5 بار کمتر است

کود و مهم تر از آن باکتری های موجود در آن از سرطان ریه در پرورش دهندگان گاو شیری جلوگیری می کند. بر اساس گزارش یک مجله محیط زیستی، این باکتری ها آنقدر موثرند که موجب شد 1561 گاودار ایتالیایی 5 بار کمتر از همتاهای محلی شان به سرطان ریه مبتلا شوند.ادامه »


Ad

 مجتمع پرورش و تکثیر کبک ایران (تهران)

مجتمع پرورش و تکثیر کبک ایران (تهران)

پرورش طیور، مزرعه پرورش کبک و تکثیر کبک

اطلاعات بیشتر درباره مجتمع پرورش و تکثیر کبک ایران (تهران)

همانطور که میدانید ازدیاد جمعیت، شکارچی و اسلحه، پیدایش ماشین، ایجاد راههای دسترسی راحت به شکارگاهها، شکار بی رویه و عدم کنترل شکارچیان محلی باعث کمبود شدید حیوانات حیات وحش در کشور ما شده است تا جایی که بعضی از گونه ها در خطر انقراض قرار گرفته اند. راه حل های زیر میتوانند در جهت حل این مشکلات موثر باشند:

- بالا بردن فرهنگ شکار و شکارچی گری به وسیله رسانه های گروهی.
- مشارکت مردم بومی مناطق شکار خیز در درآمد حاصل از فروش پروانه شکار.
- بهره برداری از مناطق حفاظت شده و ممنوعه موجود توسط سازمان محیط زیست.
- احیاء مناطق شکار خیز با سپردن آنها به بخش خصوصی و با مشارکت سازمان محیط زیست.
- ایجاد مزارع پرورش و نگهداری و تکثیر جیواناتی نظیر کبک، قرقاول و آهو توسط بخش خصوصی وایجاد شکار گاههای خصوصی.

معرفی مدیر شرکت پرورش و تکثیر کبک ایران

احمد رضا نیک زاد، متولد سال 1330، زاده حاشیه کویر شهرستان بم هستم. مهندس راه و ساختمان، شکارچی و با سابقه سالها طبیعت گردی و شکار و آشنا به رفتارهای وحوش، حدود پانزده سال سابقه کشاورزی و دامداری، عضو هیئت مدیره کانون تخصصی حیات وحش ایران، عضو کمیته تخصصی تکثیر و پرورش وحوش کانون تخصصی حیات وحش ایران، عضو هیئت مدیره شرکت تعاونی پرورش شتر مرغ اصیل زرندیه پرورش دهنده شتر مرغ و حدود چهار سال تکثیر و پرورش کبک ایران و موفقیت در این کار.

یکی از دلایل عمده ای که باعث شد به سمت تکثیر و پرورش حیوانات وحشی رو نمایم شکارچی بودن اینجانب و علاقه ام به طبیعت بود زیرا تصور اینکه روزی فرا برسد که کشور زیبا و دیرینه مان خالی از حیات وحش گردد احساس بسیار ناخوشایندی را در من باعث می شود.

اولین بار در سال 1377 طی نامه به سرکار خانم ابتکار ریاست محترم سازمان محیط زیست کشور خواستار سپردن کار تکثیر وپرورش حیوانات وحشی و نگهداری شکار گاهها به بخش خصوصی شدم که با جواب مثبت سازمان روبرو شد و طی جلسه ای که با حضور مدیر کل اداره نظارت و بازرسی برگزار گردید مقرر شد طرح خود را در این زمینه ارائه دهم که با انجام این کار با کمک کانون تخصصی حیات وحش ایران که یک تشکل غیر دولتی است و توسط شکارچیان پیشکسوت این مرزوبوم به وجود آمده است ممکن گردید و طرح تکثیر و پرورش کبک و تکثیر آهو توسط اینجانب به سازمان حفاظت محیط زیست ارائه گشت.

هدف اصلی بنده از این طرح ایجاد شکار گاههای خصوصی و رها سازی حیوانات تکثیر شده در طبیعت بود که متاسفانه هنوز سازمان موافقت خود را با این قسمت از طرح اعلام نکرده است.

از آنجایی که کبک وحشی در اسارت تخم گذاری نمی کند در طرح ارائه شده تکثیر و پرورش کبک از طریق جمع آوری تخم پیش بینی شده بود که خوشبختانه این کار با تلاش یکی از دوستان شکارچی (آقای کیخسرو حمزه) استان فارس که موفق شده بود گله ای کبک از این طریق ایجاد نماید انجام شده بود. با گرفتن تخم از ایشان کار تکثیر و پرورش کبک را در استان سمنان آغاز نمودم.

محل طرح منطقه ای می باشد واقع در شهرستان دامغان که از شمال به جاده سه راهی سرمده به روستای سبحان، از جنوب به خط آهن سمنان - دامغان، از شرق به سه راهی سرخده و از غرب به رودخانه فصلی سفید (فتح آباد) محدود می باشد.

به دوستان و علاقه مندان به کار تکثیر و پرورش توصیه مینمایم که به سراغ طبیعت نروند و آرامش این پرنده را بر هم نزنند زیرا هم اکنون ما در ایران موفق به تکثیر کبک شده ایم و به تولید انبوه این پرنده زیبا رسیده ایم و امکان ارائه تخم کبک و یا نیمچه مولد کبک به علاقه مندان و دوستداران تکثیر و پرورش وجود دارد. ما تمام راه را پیموده ایم، در خاتمه از کلیه دوستان و علاقه مندان به کبک ایران تقاضا داریم اطلاعات خود را در این زمینه با ما مبادله کنند.

بالا

اطلاعات تماس مجتمع پرورش و تکثیر کبک ایران (تهران)

نام مدیر: احمدرضا نیک زاد
آدرس: تهران - سعادت آباد، شهرک مخابرات، بلوار پیام، خیابان پویش، خیابان سی و هفتم، پلاک 2
تلفن: (021) 22114549
تلفن همراه: 09123796178
فکس: (021) 22117255
ایمیل:  
سایت: http://www.persianchukar.com/
بالا
بازدید: 7694 بار