Loading...
زر فروکتوز
آمار بازدید از سایت

  • بازدید امروز: 7336
  • بازدید دیروز: 25053
  • بازدید کل: 24808176

اشتراک خبرنامه

با عضويت در خبرنامه، از آخرين اخبار، مقالات و پيشنهادات ويژه اعضاء مطلع شوید.


تعداد اعضاء: 781 نفر
خواندنی

گاو سالم و پرتولید، حداقل به دوازده ساعت استراحت در روز نیاز داردگاو سالم و پرتولید، حداقل به دوازده ساعت استراحت در روز نیاز دارد

پژوهشگران و بسیاری از مشاوران توصیه میکنند که گاوها مدت کافی در طی روز بخوابند و استراحت کنند. اصطلاح کیفی "میزان کافی" از نظر مشاوران متغیر است اما اکثر آنها توصیه میکنند که برای گاو سالم و پرتولید، حداقل 12 ساعت استراحت لازم است.ادامه »


Ad

 بازدیـد کننده محترم چنانچه هر یک از اطلاعات وارد شــده صحیح نمـــی باشد، با کلیک روی " فرم ارتباط با ما "، در قسمت موضوع، نام شرکتی که اطلاعات آن صحیح نیست و در قسمت متن پیام، اطلاعاتی که نیاز به اصلاح دارند را وارد کنید.

(از همکاری شما بسیار سپاسگذاریم)

مجتمع پرورش و تکثیر کبک ایران (استان تهران)

مجتمع پرورش و تکثیر کبک ایران (استان تهران)

پرورش طیور، مزرعه پرورش کبک و تکثیر کبک

اطلاعات بیشتر درباره مجتمع پرورش و تکثیر کبک ایران (استان تهران)

معرفی مدیر شرکت پرورش و تکثیر کبک ایران

احمد رضا نیک زاد، متولد سال 1330، زاده حاشیه کویر شهرستان بم هستم. مهندس راه و ساختمان، شکارچی و با سابقه سالها طبیعت گردی و شکار و آشنا به رفتارهای وحوش، حدود پانزده سال سابقه کشاورزی و دامداری، عضو هیئت مدیره کانون تخصصی حیات وحش ایران، عضو کمیته تخصصی تکثیر و پرورش وحوش کانون تخصصی حیات وحش ایران، عضو هیئت مدیره شرکت تعاونی پرورش شتر مرغ اصیل زرندیه پرورش دهنده شتر مرغ و حدود چهار سال تکثیر و پرورش کبک ایران و موفقیت در این کار.

یکی از دلایل عمده ای که باعث شد به سمت تکثیر و پرورش حیوانات وحشی رو نمایم شکارچی بودن اینجانب و علاقه ام به طبیعت بود زیرا تصور اینکه روزی فرا برسد که کشور زیبا و دیرینه مان خالی از حیات وحش گردد احساس بسیار ناخوشایندی را در من باعث می شود.

اولین بار در سال 1377 طی نامه به سرکار خانم ابتکار ریاست محترم سازمان محیط زیست کشور خواستار سپردن کار تکثیر وپرورش حیوانات وحشی و نگهداری شکار گاهها به بخش خصوصی شدم که با جواب مثبت سازمان روبرو شد و طی جلسه ای که با حضور مدیر کل اداره نظارت و بازرسی برگزار گردید مقرر شد طرح خود را در این زمینه ارائه دهم که با انجام این کار با کمک کانون تخصصی حیات وحش ایران که یک تشکل غیر دولتی است و توسط شکارچیان پیشکسوت این مرزوبوم به وجود آمده است ممکن گردید و طرح تکثیر و پرورش کبک و تکثیر آهو توسط اینجانب به سازمان حفاظت محیط زیست ارائه گشت.

هدف اصلی بنده از این طرح ایجاد شکار گاههای خصوصی و رها سازی حیوانات تکثیر شده در طبیعت بود که متاسفانه هنوز سازمان موافقت خود را با این قسمت از طرح اعلام نکرده است.

از آنجایی که کبک وحشی در اسارت تخم گذاری نمی کند در طرح ارائه شده تکثیر و پرورش کبک از طریق جمع آوری تخم پیش بینی شده بود که خوشبختانه این کار با تلاش یکی از دوستان شکارچی (آقای کیخسرو حمزه) استان فارس که موفق شده بود گله ای کبک از این طریق ایجاد نماید انجام شده بود. با گرفتن تخم از ایشان کار تکثیر و پرورش کبک را در استان سمنان آغاز نمودم.

محل طرح منطقه ای می باشد واقع در شهرستان دامغان که از شمال به جاده سه راهی سرمده به روستای سبحان، از جنوب به خط آهن سمنان - دامغان، از شرق به سه راهی سرخده و از غرب به رودخانه فصلی سفید (فتح آباد) محدود می باشد.

به دوستان و علاقه مندان به کار تکثیر و پرورش توصیه مینمایم که به سراغ طبیعت نروند و آرامش این پرنده را بر هم نزنند زیرا هم اکنون ما در ایران موفق به تکثیر کبک شده ایم و به تولید انبوه این پرنده زیبا رسیده ایم و امکان ارائه تخم کبک و یا نیمچه مولد کبک به علاقه مندان و دوستداران تکثیر و پرورش وجود دارد. ما تمام راه را پیموده ایم، در خاتمه از کلیه دوستان و علاقه مندان به کبک ایران تقاضا داریم اطلاعات خود را در این زمینه با ما مبادله کنند.

بالا

اطلاعات تماس مجتمع پرورش و تکثیر کبک ایران (استان تهران)

نام مدیر: احمدرضا نیک زاد
آدرس: تهران - سعادت آباد، شهرک مخابرات، بلوار پیام، خیابان پویش، خیابان سی و هفتم، پلاک 2
تلفن: (021) 22114549
تلفن همراه: 09123796178
فکس: (021) 22117255
ایمیل:  
سایت: http://www.persianchukar.com/
بالا
بازدید: 8939 بار